Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Alien

Użytkownik+
 • Zawartość

  7379
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  34

Ostatnia wygrana Alien w Rankingu w dniu 26 Maj

Alien posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

3165 Excellent

2 obserwujących

O Alien

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny

Contact Methods

 • Website URL
  http://astronomiaamatorska.blogspot.com/

Profile Information

 • Płeć
  Nie podano
 • Zamieszkały
  : PSR B1620-26c Methuselah

Ostatnie wizyty

5478 wyświetleń profilu
 1. Sto lat, spóźnione ale szczere
 2. Ma ktoś niepotrzebny przedni dekielek na obiektyw Canona o średnicy mocowanie 52mm?

 3. U mnie też wisi jeszcze wysoko. No tak należymy do sprzętowych astropierników
 4. wedle dzisiejszej mody fakt to antyki, ale nie jeden chciałby mieć takie antyki. Fotka jak dla mnie ok. Co tu pisać Maciek po prostu wiem czego się po Twoich zdjęciach spodziewać i trzymasz swój stabilny poziom. Mam ją w zapasikach na mój antyczny setup
 5. Sami obserwatorzy jak nie będą aktywni to prośby, błagania nic nie dadzą. To od Was obserwatorów wizualnych wszystko zależy aby była równowaga. Forum jest społecznością i to Ona kreuje wygląd forum. Wielki szacun dla tych co opisują swoje obserwacje. A co do foto to w zasadzie szybciej coś napisać z obserwacji niż zrobić dobra fotkę.
 6. Hmm... Czy program dalej się rozwija - wielki znak zapytania. Ostatnia aktualizacja z Wersja 20150218. Strony podane w programie nie działają. Brak wszystkiego co napisałem wcześniej. A szkoda bo po pierwsze to Nasz Polski produkt - i w mojej opinii bardzo dobry poza drobnymi zmianami które można było wprowadzić. Szkoda że podejście autora jest mało profesjonalne i do tego jeszcze jest opcja kupna na allegro. Strona fb jest ale nieaktualizowana. https://www.facebook.com/periapsis.eu Żywiłem wielkie nadzieje z tym programem, ale nadzieja jak to mówią umiera ostatnia. Nie wierze że przez rok od ostatniego wpisu Bartosza, nie moża było wprowadzić drobnych poprawek.
 7. A zaraz przeca ten temat to duch. 1 post założony i ostatnio założyciel widoczny 18 marca 2016 roku. romkur55 ale temat żeś z przed roku odkopał
 8. Zapraszam też do obejrzenia zdjęć w dziale Astrofotografia i poczytania czym i jak były robione. Nie ma gotowych zestawów do astrofoto. Większość z nasz składała je latami. To co podlinkowałeś nie nadaje się do astrofoto - więc wnoszę z tego linku nie masz za bardzo o tym wiedzy, a wiedza nawet na początek teoretyczna bardzo pomaga w późniejszym wyborze sprzętu. Nawet na dobry i z drugiej ręki zestaw do astrofoto nie starczy Ci 15k. Wszystko zależy co i jak chcesz robić. Zapraszam do lektury i ponownie z pytaniami.
 9. Fakt za wiele tego nie ma. Trochę rozjaśniłem fotkę z pierwszego postu. Szymek ale mimo to fotka Ok.
 10. To stack czy jedna klatka surowa?
 11. Hmm. Szymek wstaw surowego fitsa.
 12. Łukaszku tak też zrobiłem po wpisie Jacka
 13. Z danych o ekspozycji można zrobić więcej z tego materiału.
 14. Aaaaa coś tam majaczy czarną wstęgą
 15. Gdzie ten Bernardyn