Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

DarX86

Użytkownik
 • Postów

  1371
 • dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  34

DarX86 last won the day on February 12

DarX86 had the most liked content!

Reputacja

3083 Excellent

O DarX86

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Zamieszkały
  Skierniewice/Rawa Mazowiecka

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Jasień

Ostatnio na profilu byli

5752 wyświetleń profilu
 1. W takim razie poproszę o nie uwzględnianie mojego projektu w ankiecie. Jeszcze jest parę dni może wymyślę coś innego:)
 2. Na montażu azymutalnym jaki masz i tak nie pociągniesz długich czasów. Rotacja pola będzie przeszkadzać. Zostaną Ci krótsze czasy naświetlania. Co prawda słabych obiektów i mgławic wodorowych nie pofocisz, ale jest też wiele innych obiektów. Jeśli chcesz mieć nową lustrzankę, także do celów nie astronomicznych na co dzień. To taki Canon jak wymieniłeś spokojnie wystarczy.
 3. Pozwolę sobie podczepić się do tego łba Zawsze musi się coś w kadr wpakować...
 4. Gratulacje!
 5. Przez wczorajsze wiatrzysko i opady narobiło mi się roboty, ale też będzie więcej drewna na przyszłą zimę.

  1. Pokaż poprzednie komentarze  %s więcej
  2. DarX86

   DarX86

   Jeszcze nie byłem na miejscu, tylko z okna widzę tak z 400m. Chyba z korzeniem poszło bo jest tylko lekko oparte na gałęziach, jakby się złamało to chyba z większą siłą by padło i leżało a nie tak podparte. Po południu pojadę zobaczę, tylko teraz trochę mrozku by się przydało, bo tak to bardzo uprawy się zniszczy przy sprzątaniu.

  3. DarX86

   DarX86

   Tak jak podejrzewałem z korzeniem poszło. Na razie nawet nie mam jak wejść bo woda stoi. Warunki sprzyjały takiej sytuacji, mróz puścił jednocześnie intensywne opady, drzewo było mocno nachylone, wiatr z "właściwej" strony i mam efekt.

  4. jolo

   jolo

   A to takie coś się zdarzyło. W zagajnikach obok mnie kilka razy po prostu złamało pień. Ale w lesie czasami widziałem takie wyrwane z korzeniami - niezły widok. Wygląda jak obrócony grzyb, szczególnie jak korzenie płasko i płytko idą. 

 6. Tylu kolimatorów na raz w życiu nie wiedziałem
 7. A miałem robić taki kadr, tylko przeklęta lustrzanka nie miała kiedy zdechnąć... u mnie ISS przelatywała pod Wenus A nad Marsem, no i zmniejszą separacją od planet niż na tym zdj.
 8. Mój pierwszy Jowisz w tym roku, robiony 15.02. Niestety seeing bardzo kiepski. Robiłem też Muńka w tym czasie, ale chyba nie będę obrabiał bo nic sensownego nie mogę wyciągnąć. NEQ6, GSO10", GSO 2,5x, ASI224
 9. Coś ode mnie:)
 10. Najlepszego!:)
 11. To teraz pora utopić aparat i zrobić Orionka spod wody:)
 12. Gratulacje:) sam chciałbym kiedyś zrobić tak fajny kadr.
 13. A z jaką ogniskową chcesz robić zdj? 3,5 dotyczy najkrótszej ogniskowej, 5,6 najdłuższej. Więc jeśli ustawiłeś obiektyw po środku skali, to i max jasność będziesz miał po środku między tymi wartościami podanymi przez producenta.
 14. Specjalnie czekałeś żeby nawet orłów tyle samo było co wczoraj?
 15. Ja takim zestawem tylko na Neq 6, robiłem czasy 6-10min w zależności jak dokładnie udało mi się ustawić polarną. Myślę że u Ciebie też nie powinno być kłopotu by uzyskać takie czasy:)