Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Jarkowy123

Użytkownik
 • Zawartość

  152
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana Jarkowy123 w Rankingu w dniu 16 Luty

Jarkowy123 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

605 Excellent

O Jarkowy123

 • Tytuł
  Deneb
 • Urodziny 04.04.1966

Profile Information

 • Płeć
  Male

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Zielona Góra
 1. Zapomniałem napisać, że oferta sprzedaży jest ograniczona czasowo do końca świąt - poniedziałek ostatni dzień. Piszę to na wypadek gdyby się ktoś zastanawiał nad kupnem. Później zawieszam temat i trudno mi jest w tej chwili powiedzieć na jak długo.
 2. Promocja świąteczna 4300.
 3. Można negocjować, proszę jednak o poważne propozycje.
 4. Dziękuję za filmy pozwalają one osobom, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w zlotach na poczucie choć przez te kilka minut ducha zlotu i zobaczyć, że nie są sami w tym "astrowariactwie".
 5. Ze względu na planowane zmiany sprzętowe zmuszony jestem sprzedać kupionego od Pablito DayStar QUARK H-alfa, chromosfera. Dla nie znających tematu, filtr ten pozwala przekształcić niemal każdy refraktor w teleskop słoneczny H-alpha. Według informacji producenta do 80mm nie trzeba stosować żadnych dodatkowych filtrów Ja jednak przy obserwacjach słońca przez 80ED stosowałem już filtr 2" UV/IR. Moje zdjęcia z 80ED można zobaczyć tu na forum (Lipiec, sierpień 2015). Dodatkowo polecam zdjęcia Renimsa z jego teleskopu 150mm z Quarkiem https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=4&t=14752&hilit=słońce&start=425 Jest to wersja chromosfera więc o poziomie osiąganym dla double stacka 0,5 do 0,3 angstremów. Moja cena to 4500. Dodatkowo mam do sprzedania ASTRO-TECH AT 72 ED specjalnie kupiony przez zemnie do Quarka na sąsiednim forum w cenie w komplecie z filtrem słonecznym za 6tyś.
 6. Na szczęście nie ma u mnie pogody - mniej boli.
 7. Niestety awaria montażu nie pozwala mi pokazać dzisiejszych ujęć słoneczka. Obrobiłem na nowo jedne z ujęć powyższych, dla porównania. Oceńcie czy lepiej? ps. Przestroga zanim zaczniecie grzebać w sprzęcie, zastanówcie się nie 3 razy ale 10. U mnie pośpiech "zaowocował" koniecznością wymiany elektroniki w montażu.
 8. Jeszcze widok z 1,5m ogniskowej, konsekwentnie biało-czarny.
 9. Warunki nie sprzyjające dużemu powiększeniu, jednak nie mogłem się oprzeć i jakoś wystrugałem (może nie idealnie) 4,5m z mojego 150 h-alpha - grupa 2644. Byl moment, że obraz był ostry jednak po chwili znowu zaczął mocno falować. Nie dodawałem koloru ponieważ z powodowało by to degradacje i tak ograniczonej ilości detali.
 10. Zapomniałem się jeszcze zapytać na ile czasu musi być ustawione hamowanie w falowniku standardowo jest 5s? Czy krańcówki zatrzymują napęd shuttera bezzwłocznie, czy też należy hamowanie uwzględnić przy instalacji krańcówek ? Przy manualnym sterowaniu obrotami kopuły napęd jest rozłączany po kilku sekundach pomimo trzymania przycisku. Wyczytałem w instrukcji karty o zabezpieczeniu wyłączającym napęd przy braku impulsów z enkodera. Rozumiem, że to jest powód wyłączania napędu? I jeszcze jedno silniki lepiej podłączyć w trójkąt czy gwiazdę?
 11. znalazłem link do skrzynki: http://www.doktorwolt.pl/product/Skrzynka-elektryczna-IP65-Uni-0-T/?id=472
 12. Link do złącza Ethernet: http://allegro.pl/wtyk-sieciowy-rj45-na-panel-i6358575088.html Jeśli chodzi o obudowę muszę poszukać. Z tym USB rzeczywiście łatwo o błąd. Gdybym zapomniał o odłączeniu kabla zasilającego. Po prostu zapomniałem, że przy sterowaniu przez USB, USB zasila również kartę.
 13. Pierwsze testy, na razie bez komputera, wypadły pomyślnie. Docelowo wszystko ma być sterowana z poziomu komputera, zgodnie z sugestią pana Jacka kablem sieciowym. Zastanawiam się czy nie wyprowadzić dodatkowo na zewnątrz przycisków otwierających shutter (czasami by się przydały). Najlepiej gdyby istniała możliwość sterowania pilotem. Gdyby pan Jacek Pala pomyślał nad takim bardzo fajnym dodatkiem było by bardzo miło (jeżeli to jest w ogóle możliwe).
 14. Miałem trochę czasu więc dokończyłem mój mały, prosty atm, obrotnicę kamery. Nie mam specjalnego oprogramowania do sterowania. Wykorzystuję focuser Astrhuba 3.0 - ok. 400 kroków na pełen obrót.