Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

prestoneq

Użytkownik
 • Zawartość

  404
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

402 Excellent

O prestoneq

 • Tytuł
  Wega
 • Urodziny

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Zamieszkały
  Pruszcz Gdański

Ostatnie wizyty

2170 wyświetleń profilu
 1. Tydzien temu zlapalem fajne chmurki podczas dwudniowej wycieczki rowerowej. Pierwsza fotka to panorama.
 2. Hehe takie zdjęcie( tu brak zaznaczonych składników K i L ) mam wydrukowane od ładnych paru lat i znam je normalnie na pamięć , pętlę łabędzia widziałem już tyle razy i to z tylu różnych sprzętów a wciąż zerkam tam jakby z przyzwyczajenia najczęściej z ref. 102/500 z filterkiem.
 3. Baza NED w tym rejonie ma w bazie troszkę galaktyk. Ja to najwcześniej w sierpniu mogę coś tam zdziałać .
 4. No takie uroki mieszkania na pomorzu . Co do zdjęcia super jak na czerwiec, baza NED pokazuje 2 galaktyki powyżej tej gwiazdy KIC dziwnie wyglądającej .
 5. Jak jeszcze 4 osoby chcesz wozić, to auto typu vw transporter wskazany, pełna tuba 12 cali ma ponad 1,5 metra w długości a podstawa jeszcze dochodzi. Lekko nie będzie
 6. Szymek a o PGC 97261 to zapomniałeś napisać . To taka wisienka, pięknie się komponuje z gromadką.
 7. Najlepsza w tym wszystkim jest roznica w cenie pomiedzy obiektywami
 8. Teleskop, rower to duże kompromisy i żeby było bezstresowo podczas jazdy i później podczas obserwacji musisz troszkę wydać na to polecam moje dawne wypociny na innym forum: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=10&t=30018 Jeśli pominiesz obserwacje US( te można przy domu prowadzić) i nie chcesz wydawać kasy na SW ED80 to achromat i to używka SW 102/500 może być jakimś kompromisem niestety statyw musi być lepszy szczególnie mocna głowica musi być 3D (daje rade w obserwacjach zenitowych) . Możesz spróbować z używką SW80/400 jak nie przypasi zawsze sprzedasz ludzie na guider potrzebują.
 9. Polecam jakiś dobry krótki refraktorek( jak chcesz achromat to będzie tani ) albo maksutowa maks 127mm. Podaj jakiś budżet. Ten statyw trochę słaby jest.
 10. No i wkońcu moje ulubione 3 kapitalne grupy cieni Kaukazu można na muńku oglądać i te wyłaniające się z księzycowych odchłani kratery Aristillus i Autolycus na deser. Nie ma to jak relaks z maczkiem 127mm i bino po 22.00 po pracy :).

 11. Dział chyba pomyliłeś bo to szkoła astrofotografii . Do obserwacji galaktyk potrzebne jest ciemniejsze niebo oczywiście z tej pięknie rozświetlonej stolicy możesz za pomocą tego refraktorka zaobserwować najjaśniejsze z katalogu messiera ale i tak najsłabszy element tego zestawu to jest ta masakryczna kątówka pryzmatyczna 45 stopni, polecam wymień ją na odpowiednik lustrzany 90 stopniowy.
 12. Świetny detal na galaktykach
 13. Super fotki takie astrofoto nie jednemu by wystarczylo. Widze ze zaczynasz zdjecia od galaktyczki ngc6207 bo ta m13 to taki dodatek zawsze. Ostatnio ogladalem ta galaktyke ze swojej dzialki na wsi z maczka 127mm .
 14. Kable poszły w linii prostej po płycie teraz technicznie trzeba wszystko dopracować i zestaw na jesień ruszy pełną parą.
 15. Te nowe cmosy są chyba stworzone pod system hyperstar. . Zdjęcie jest w oryginalnej rozdzielczości jak co.