Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

wessel

Astrofotografia
 • Zawartość

  2953
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  87

Ostatnia wygrana wessel w Rankingu w dniu 15 Luty

wessel posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

4572 Excellent

O wessel

 • Tytuł
  Opiekun - astrofotografia
 • Urodziny 31.05.1956

Profile Information

 • Interests
  Mam co potrzebne do zrobienia astrofotki :)

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Warszawa-Wesoła

Ostatnie wizyty

4214 wyświetleń profilu
 1. Marcin 100!
 2. Cholera, jakoś nie mogę znaleźć analogicznego znaku z opisem "zakaz myślenia", a szkoda...
 3. Art. 81. Ustawy o Prawie Autorskim pkt. 2 wymienia sytuacje, które nie wymagają zgody na rozpowszechnianie wizerunku. ........... Nie jest także wymagana zgoda na rozpowszechnianie wizerunku osób, które stanowią jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz czy impreza publiczna. Stąd też rozpowszechnianie wizerunku nie wymaga zezwolenia, jeżeli stanowi on jedynie element akcydentalny lub akcesoryjny przedstawionej całości tzn. w razie usunięcia wizerunku nie zmieniłby się przedmiot i charakter przedstawienia. Jednocześnie należy pamiętać, że wyłączenie ochrony wizerunku nie działa, jeżeli mamy do czynienia z portretem konkretnej osoby, tyle że utrwalonym np. przy okazji imprezy publicznej. Ponadto nie jest dozwolone rozpowszechnianie bez zgody portretowanego jego wizerunków wykadrowanych z większego ujęcia. Liczy się „kadr rozpowszechniony” a nie „kadr pierwotnie utrwalony”. Tyle w temacie
 4. Kiedy można opublikować zdjęcie przeciętnych mieszkańców miasta? - Jeśli się na to zgadzają, to oczywiście wolno. Na przykład, gdy robimy im zdjęcia do sondy ulicznej. Albo jeśli biorą udział w imprezie masowej, np. festynie, paradzie, proteście społecznym, procesji, pielgrzymce, są na koncercie czy meczu. Albo gdy rozległym zdjęciem, na którym jest wielu przechodniów, ilustrujemy publikację na przykład o demografii. Ilu przechodniów musi być na zdjęciu, żeby można było je umieścić w internecie? - Prawnicy i matematycy nie odpowiedzieli nam na to pytanie. Wiemy tylko, że według prawa, nie wymaga zezwolenia publikowanie wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości, takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza. Najlepiej zatem, by była to cała armia albo chociaż kompania:)
 5. Nie ten model. Powinien być taki z otworem na rurkę do picia.
 6. Zamiast koszulki zlotowej gustowna kominiarka z logo FA- to jest to!
 7. Pisząc brutalnie - jak ktoś nie chce żeby go druga połowa nie zobaczyła po użyciu albo wręcz z flaszką w ręku to niech nie chla..
 8. Ja pierdzielę...ja bym przygotował specjalny formularz zawierający wszelkie niezbędne zgody, nakazał złożenie go na miesiąc przed-listem poleconym i z potwierdzeniem notarialnym podpisu jak również nakazał depozyt co najmniej 1000 PLN , który nie byłby zwracany w razie złamania regulaminu zlotu, czyli na przykład błysk zapalniczki po godzinie 18 a przed 5 rano. Lodu na głowę proponuję!
 9. Odp 3. TAK Odp 4 i 5 Teoretycznie tak, ale nie do końca. Jeśli luzy są duże to nie pomoże. Ale sam bylem kiedyś posiadaczem HEQ5 SYnSCan Pro i dało się luzy zminimalizować do niezauważalnych wartości. Najprostszym lekarstwem na luzy jest minimalne przeważenie setupu, tak aby zębatka nie traciła kontaktu ze slimacznicą. Odp. 6 Kupić trzeba :). Ruszyć ruszy tylko będzie wół. PS chętnie współpracuje z dyskiem jako pamięcią podręczną.
 10. Jak zamierzasz sterować parametrami ekspozycji aparatu w telefonie?
 11. Przestawiają: a/gwiazdy b/planety c/przelatujacy ISS d/ samolot wybierz co ci pasuje to żartem a na serio Jest to niewątpliwie fotografia obiektu na niebie- świecącego światłem własnym. Obraz rozmyty przez ruchy atmosfery, aberracje itp. krótko mówiąc- nie do rozpoznania. Proponuję trochę poczytać o podstawach astrofotografii...to jednak zupełnie co innego niż fotografia zwykła. Księżyc jest obiektem na tyle wdzięcznym, że przy wykorzystaniu zwykłego " ziemskiego" sprzętu można go uwiecznić, aczkolwiek to twoje foto jest też słabe w porównaniu do fotek robionych dedykowanym sprzętem.
 12. Czekamy na nowe prace! Pamiętajcie że nie muszą być to prace aktualne, można także zgłaszać do konkursu piękne zdjęcia wykonane w przeszłości...
 13. Jacek ma rację. Na wniosek kolegów ten punkt regulaminu został zmieniony.
 14. I nie są zgłoszone do Polish APOD?