Skocz do zawartości

wessel

Astrofotografia
 • Zawartość

  3321
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  104

Ostatnia wygrana wessel w Rankingu w dniu 18 Sierpień

wessel posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

5427 Excellent

O wessel

 • Tytuł
  Opiekun - astrofotografia
 • Urodziny 31.05.1956

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Warszawa Wesoła
 • Interests
  Mam co potrzebne do zrobienia astrofotki :)

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Warszawa-Wesoła

Ostatnie wizyty

5168 wyświetleń profilu
 1. Sh2-188 Mgławica Delfin

  Wersja L(Ha)(Ha)RGB. Z Broku.
 2. Bieszczadzki minizlot FA 2017 17-20.08.2017

  Nie chcę być wśbiski, ale NAPRAWDĘ nikt nie zrobił fotki uczestników? zbiorówki? A potem jest wielkie zdziwienie że tak mało aktywnych userów...a co mają czytać? "Dzieki, było fajnie?"
 3. Piękna galaktyka na granicy Cefeusza i Łabędzia. Sypie supernowymi i z tego jak również z charakterystycznego kształtu przyjęła się jej nazwa Fireworks Galaxy - galaktyka Fajerwerk. Optyka : FS 128, ATIK ONE 9M na ASA DDM 60. Skala natywna 0.7 arcsec/piksel. LRGB, L: 24x600, RGB: 6x600 na kanał. Brok, sierpień 2017.
 4. Polish Astronomy Picture of the Day - 19 sierpnia 2017 Obłoki srebrzyste - autor Dariusz Wiosna www.polskiapod.pl
 5. No tak, ale ja ją odkryłem dzisiaj
 6. Od dwóch nocy zajmuję się galaktyką NGC 6946 nieświadomy że fotografuję supernową. Dopiero dzisiejszy Image of The Day na Astrobin T. Navratila uświadomił mi, że jest tam też supernowa 2017eaw. No i pacze a tam JEST! FS 128, ATIK ONE 9M na ASA DDM 60. Crop ze środka pola. Skala 0.7 arcsec/pix.
 7. Astrofotografia Szymon NGC 6888 w kolorze.

  Napiszę to po raz setny bo jestem na urlopie i nie mam co robić - nie powinno się stosować luminancji gwiazd z Ha. Dlaczego? Ano dlatego że gwiazdy NB sa zawsze mniejsze od LRGB i w efekcie kolor"wystaje" i tworzy takie nieładne kolorowe obwódki wokoł gwiazd. Twoje zdjęcie to kliniczny przykład. A gdybyś zrobił syntetyczna luminancje gwiazd, dodając wszystkie klatki RGB do siebie i dołozył z funkcją lighten jedną warstwę w PS to efekt byłby o wiele lepszy.
 8. Janko, nie przetłumaczysz jak widzę zamiast pięknych poł gwiazdowych i smaczku wyszukiwania galaktyk a może i jaśniejszych kłaków mgławic , oglądania pięknych asteryzmów, niezapomnianego widoku Plejad koledzy proponują trzęsący się obraz Jowisza albo Saturna w kolorowych obwódkach. No co kto lubi ....
 9. Astrofotografia Szymon NGC 6888 w kolorze.

  Patrząc na sprzęt jakim to robiłeś - niezłe ale.... mogłes sie lepiej przyłozyć do obróbki ! Czy mnie się zdaje czy luminancja gwiazd jest wzięta z Ha?
 10. Pięknotka...

  Straton
 11. Demko mojej nowej pracy. 4x1200 sekund Ha . FS 128, ATIK ONE 9M na ASA DDM 60. NGC 7293 znana także jako Eye of the God albo Ślimak.
 12. KOKON IC 5146

  No pięknie Rafał - o Księżycu piszę oczywwiście Co do Kokona: 1. Straszny szum masz po obróbce 2. Kolor gwiazd - w zaniku 3. Poza tym - miodzio
 13. O i od razu masz odzew kolegi, który obserwuje lornetkami- konkret. Po pierwsze - lornetka nawet niezbyt wysokiej jakości - daje "lepszy" obraz, nie wymagający walki z kiepską optyką, małym polem widzenia, z reguły pozbawiony aberracji chromatycznej czyli kolorowych obwódek na obiektach. Po drugie - jak młody chwyci bakcyla to mu kupisz cos porządnego. Takiej zabawki jak podlinkowałeś nie sprzedasz, co najwyżej wyrzucisz. A lornetka zawsze się przyda, od chocby tatusiowi do oglądania ładnych widoczków na plaży
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)