Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

wessel

Astrofotografia
 • Zawartość

  3036
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  91

Ostatnia wygrana wessel w Rankingu w dniu 23 Kwiecień

wessel posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

4809 Excellent

O wessel

 • Tytuł
  Opiekun - astrofotografia
 • Urodziny 31.05.1956

Profile Information

 • Interests
  Mam co potrzebne do zrobienia astrofotki :)

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Warszawa-Wesoła

Ostatnie wizyty

4418 wyświetleń profilu
 1. Tematem konkursu jest wykonanie możliwie najlepszego jakościowo zdjęcia któregokolwiek z Galileuszowych księżyców Jowisza. Konkurs trwa do końca 2017 roku. Warunek- musi być zrobione własnym sprzętem. Zamieszczając zdjęcie trzeba podać dokładnie dane sprzętu i pamiętać o archiwizacji materiału wyjściowego. W razie wątpliwości chcielibyśmy obejrzeć go. Jury to społeczność FA. Nagroda? Cokolwiek, ot chociażby taki drobiazg jak poniżej, Just for fun. Riklaunim pokazał takie: Łukasz Sujka:
 2. Polish Astronomy Picture of the Day - 29 kwietnia 2017 Zorza polarna z Łeby - autor Dawid Breska www.polskiapod.pl
 3. No tak, przecież to ta nowa generacja kamer ...
 4. Fajne! A skąd to zaświetlenie z prawej strony?
 5. Jakiś zastój drobny...brak fotek DSów? A galaktyki? Czekamy na Wasze prace!
 6. Proponuję abyś poczytał co nieco na ten temat, jest tego dużo na forum...bo jak widzę pojęcie o tym co i czym masz niewielkie. Są artykuły Jolo, Jacka Bobowika na temat astrofotografii. Naprawdę warto, bo jak poczytasz to łatwiej Ci będzie cokolwiek doradzić.
 7. A ja przy okazji odgrzebałem swoja starą animację Nazywa się toto" One hour on Jupiter" , zrobiłem w nocy 13.03.2014 z użyciem SCT 8 calowego ( już nie mam), kamery ZWO ASI 120 MC ( ciągle w użyciu) i Takahashi EM-10 Temma ( już nie mam).
 8. Ladna astrofotoshopka
 9. Fajne, tylko jakieś takie....sinofioletowe?
 10. A co chcesz fotografować?
 11. I jedno i drugie. Czytałeś mój tutorial " obróbka zdjęć szybkich komet" ?
 12. Kurde, niezłe wyzwanie. Trzeba się za to wziąć
 13. Prawidłowego koloru komety nigdy nie uzyskasz na przesuniętych klatkach, brak alignacji wzajemnej kolorów zniekształca odcień.... Jeśli to nie problem to popraw opis na zdjęciu : odkrywcą jest Johnson a nie Johanson
 14. Małe bywa piękne
 15. Informacja dla wystraszonych : nie musi być tak jak Zielu napisał. Ja wystawiam setup ( wyjeżdzam wózkiem z garażu) jeszcze przed zachodem Slońca. Jest w cieniu, więc bez znaczenia jest operacja słoneczna. Mając znaczniki na kostce - ustawienie na Polaris nie dotyczy. Potem wychodzę z domu, podłączam laptopa do zwisającego luzem kabla do kamerki. Włączam zasilanie setupu, robię GoTo, poprawka szkaczem z krzyżem , ostrość i zaczynam zapis. Siedzę do momentu aż mi tyłek zmarźnie albo seeing wyraźnie nie chce współpracować. Proste? Acha, warto popracować nad sterowaniem montażu joystickiem. Mój akurat ma to wbudowane, ale to fajna opcja. Przy ogniskowej do 4,5 metra ustawienie dokładne na Polaris nie jest konieczne, dryf planety w polu widzenia jest na tyle powolny że przeciętny gracz w komputerowe " strzelanki" daje radę.