Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

zarek

Użytkownik
 • Zawartość

  620
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

435 Excellent

O zarek

 • Tytuł
  Syriusz
 • Urodziny

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  : Poznań

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  : Poznań

Ostatnie wizyty

682 wyświetleń profilu
 1. Mam ustawione na jutro rano przypomnienie w tel (tak od dwóch tygodni)
 2. Będziesz naprawiał tego pilota czy kupisz nowy?
 3. Rzeczywiście świetnie to wygląda. Rozumiem, że wszystko co jest na zdjęciu, oprócz kamery, dostajemy w komplecie? No Jacek, skoro produkt jest na ali w dziale hunting, to życzę udanych łowów.
 4. Czyli gdybym się zalogował jako jolo to domek widziałbym na Śląsku? Rozumiem, dzięki.
 5. Dlaczego przy innych miejscówkach jest ikonka człowieczka a przy mojej domek?
 6. Jacek, nie chcę się czepiać i rozbierać zdjęcia na piksele ale chyba trochę gwiazdki są jajowate, zaznaczam, że widać to na bardzo dużym powiększeniu.
 7. Fazy Księżyca nie mają nic do tego, to czy widzimy cały Księżyc czy tylko jego sierp wcale nie oznacza, że ma on mniejszą masę tylko zawsze taką samą. Przypływy i odpływy zależą od położenia Księżyca względem mórz i oceanów. Księżyc swoim polem grawitacyjnym najsilniej oddziałuje na Ziemię bo jest najbliżej, tak jak słusznie zauważyłeś. Siła oddziaływania grawitacyjnego zmienia się z kwadratem odległości. Teraz powstaje pytanie co bardziej oddziałuje na Ziemię, Jowisz czy Wenus? A to sobie policz, znajdź masę Wenus i Jowisza, znajdź ich odległości od Ziemi (najlepiej te najbliższe) i podstaw do wzoru. Rezultatami koniecznie pochwal się na forum
 8. Wydaje mi się, że każdy laser ma jakiś moduł, bo przecież musi coś ograniczać prąd płynący przez diodę tak jak to jest przy zasilaniu zwykłego LEDa, włączamy w szereg rezystor. W przypadku diod laserowych zazwyczaj jest pomiar mocy przez wbudowaną fotodiodę. Taki moduł może też stabilizować napięcie, bo przecież przy zasilaniu z baterii jej napięcie zmienia się wraz ze zużyciem. Tutaj ciekawy artykuł na ten temat.
 9. Szymon, ale w tym przypadku nawet zakrycie twarzy nie pomoże, wszyscy wiedzą, że tylko Jacek na zlocie chodzi w krótkich spodenkach i klapkach
 10. Maciej, tu chodzi pewnie o to, że żona myśli, że jej kochany ciężko pracuje w tym czasie w delegacji. Flaszka to tylko gwóźdź do trumny
 11. Myślę, że twórców bardziej kręci hardware niż software i moim zdaniem ma to sens. Użytkownik z ulicy nie musi szukać głowic, dovataili, uchwytów czy szukaczy. Za to pomysł z zamontowaniem zielonego lasera do celowania w Polarną to strzał w dziesiątkę, precyzja ustawienia wystarczająca a do tego gadżeciarsko to wygląda no i jest proste w implementacji. Magnifico! Do deski kreślarskiej P.S.1 Oczywiście dobry soft też się przyda i funkcjonalności o których pisze Windforce są jak najbardziej pożądane. P.S.2 Na mały rozmiar piksel jakimś lekarstwem może być bining tylko czy taki programowy się sprawdzi?
 12. Projekt jest bardzo ciekawy zwłaszcza jeżeli założymy, że rzeczywiście nie ma on za wiele wspólnego z jakością obrazów uzyskiwanych za pomocą choćby najprostszego teleskopu. Ja jednak widzę tu pewien potencjał. Sporo jest wśród nas (nie tu na FA ale ogólnie w społeczeństwie) gadżeciarzy i fanów nowinek technicznych, którzy pewnie się skuszą na taki obiektyw z prowadzeniem, od razu dowiedzą się dlaczego prowadzenie jest potrzebne, dlaczego długie czasy itd. Jeżeli ktoś złapie bakcyla to już "jest nasz". Tak więc widzę tu popularyzację astrofotografii, na której można zarobić. Nie mam nic przeciwko
 13. Dokładnie, tylko troszkę większej i z pamięcią P.S. Tutaj inny, który bardziej pasuje do Twojej aplikacji. 1k, obudowa DIL-łatwiej lutować ale za to znacznie droższy i bardziej "pinożerny"
 14. Nie można zapomnieć o jakimś prostym systemia ustawiania takiego mini zestawu na Polarną.