Skocz do zawartości

towerfox

Użytkownik
  • Zawartość

    197
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

104 Excellent

O towerfox

  • Tytuł
    Deneb

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zamieszkały
    Zgorzelec

Ostatnie wizyty

730 wyświetleń profilu
  1. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

    A więc jeszcze raz proszę, stwórz model Ziemia- Słońce na stole i nagraj to o co Ci chodzi.
  2. Nieśmiałe początki

    Z wymienionych tylko M8 i M20 to mgławice. Reszta to: M22- gromada kulista, M31- galaktyka, M39, M21- gromady otwarte.
  3. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

    Mylisz dowody ze złym rozumowaniem. Skoro w tak łatwy sposób wykazałeś, że heliocentryzm ssie, zwróć się do świata naukowego.
  4. Kąt padania promieni słonecznych na równiku.

    Jaki inny przypadek? Weź na podłodze zrób model Ziemia- Słońce, kamerę ustaw na statywie w miejscu Gwiazdy Polarnej, wykonaj pełny obieg Ziemi wokół Słońca, czy ile tam obrotów potrzebujesz i zobrazuj to o co Ci chodzi.
  5. Od Zatoki Tęcz po Claviusa

    Co to jest Plaid? Nigdzie nie mogę znaleźć tego krateru(?).
  6. Hagen + Ola + Adaś Gościniec Stary pokój 3 osobowy z wyżywieniem. kapral + Kinga Mirek - Pyrlandia pokój nr 6 koszulka XXL szdom1 - Pyrlandia; pokój Ignisowy; koszulka XL Perseus+1, pokój 2 osobowy miron + Ida (córka) - jestem pierwszy raz więc nie wiem gdzie co i jak help (pokój dwuosobowy, stara szkoła) sferoida - Pyrlandia, jak zawsze Jacek E - Pyrlandia 3 jolo - Pyrlandia 3 Acidtea - Pyrlandia 1 Prestoneq - pyrlandia pok. 4 Marko7 - Gościniec Nowy - pokój 6 Gayos - Pyrlandia pokój 6 Anva -Pyra 3 XL-1szt Puchciu - Pyrlandia 4 przemo77 - Pyrlandia 4 WIESIEK31-Pyrlandia 4 Virus - Pyrlandia pok. 6 Rafalt73 - Szkoła pod kasztanami - do zobaczyska Jacek 2 - Pyrlandia pokój nr.2 Pery-Pyrlandia pokój nr.4 Maciej - Pyrlandia pokoj nr 1 Bandros - Pyrlandia 6 Cyberboss - Szkoła pod kasztanami, all inclusive matti_94 - Pyrlandia pokój Trójmiasto darius - Pyrlandia nr 7 Zielu - Pyrlanida nr 3 ignisdei - Pyrlandia nr 7 koszulka XXL (kolor dla odmiany brąz ) Artir - Pyrlandia pokój nr 6 MarWo + 1 - Gościniec Nowy OPrzemo + 2 - Gościniec Nowy - pokój numer 1 towerfox- Pyrlandia pok. 7 Klucha- Pyrlandia pok. 7 Paździoch- Szkoła pod Kasztanami- pokój 1-osobowy
  7. Jeżeli to nie tajemnica, to mógłbyś podać ile na taką lornetkę trzeba się wykosztować?
  8. Białe noce

    Mini zlocik się szykuje? Jakie okolice na południu?
  9. Możliwie najtańszy sensowny teleskop

    Problem w doradzaniu sprzętu polega na tym, że początkujący nie mają ukierunkowanego typu obiektów, które chcieliby oglądać, tylko wszystkiego po trochę. A sprzęt do wszystkiego jest do niczego. Jeżeli tak jak piszesz, chcesz się skupić na planetach, Księżycu i zobaczyć kilka galaktyk, a przy tym nie wydawać fortuny, to refraktor SW 90/900 wydaje się sensowną opcją. Spokojnie zmieścisz się w założonym budżecie. Sprzęt na montażu azymutalnym jest banalny w obsłudze. Ze względu, że jest to f/10 to aberracja chromatyczna nie będzie uciążliwa i koszty okularów również nie będą wysokie ze względu na światłosiłe. Aperturą 90 mm spokojnie wyhaczysz te większe i jaśniejsze galaktyki (zależy też w jakich warunkach będziesz obserwował). Ograniczeniem w tym sprzęcie na pewno jest wyciąg 1,25". Jeżeli natomiast chcesz się skupić w większości na galaktykach i okazjonalnie popatrzeć na planety, to zastanów się na Newtonem, aczkolwiek są to sprzęty z reguły światłosilne i koszt dobrych okularów do tego typu sprzętu to już znacznie większy wydatek.
  10. Statyw do lornetki

    Dzięki Panowie za propozycję. Później przejrzę wszystkie i postaram się coś wybrać
  11. Transport Dobsona 8" samolotem

    Dobsa bez problemu rozkręcisz i zmieścisz do dużej walizki, jednak z tubą w podręcznym może być mały problem. Co by nie było, ale gabaryty to ona ma i to wcale nie takie małe.
  12. Dolnośląskie :-)

    Piotrek i Marcin byli. Z tego co mi mówili to da radę wjechać pod samo schronisko, z tym że trzeba chyba wykupić miejsce na polu namiotowym (chyba 10 zł za dobę), ale najlepiej żeby Gajos albo MarWo się wypowiedzieli, bo wiedzą najlepiej
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)