Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Energetyk

Użytkownik
 • Zawartość

  75
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

139 Excellent

O Energetyk

 • Tytuł
  Regulus
 • Urodziny 01.03.1984

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Żyrardów

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Żyrardów

Ostatnie wizyty

506 wyświetleń profilu
 1. Czy oglądał ktoś dzisiaj na TVP2 o 11:05 "Jak zbudować planetę" pierwszy odcinek? Przegapiłem i nie wiem czy szukać w necie?
 2. Baader OIII 49mm x 6mm
 3. Ja także strzeliłem parę fotek 1 X 30s. Wycinek. Prezentuje się znakomicie.
 4. Sprzęt się chłodzi :)

  1. MaPa

   MaPa

   ... i słusznie

 5. Kometa 41P/ Tuttle-Giacobini-Kresak z dzisiaj. Samyang 135mm z Nikonem na EQ5. Jedna klatka 30s, ISO 800.
 6. Mam taką zasadę, że nie dyskutuje z głupcami. Najpierw sprowadzają cię do swojego poziomu, a później pokonują doświadczeniem.
 7. Gdy miałem więcej czasu i mniej zajęć lubiłem obserwować Ziemię z kamer ISS na żywo (może trochę to dziwne, ale bardzo mnie to odprężało). Udało mi się złapać wschód i zachód.
 8. Zapowiada się wspaniała noc do obserwacji. Po wyjściu z samochodu naliczyłem 7 plejad z miejsca. Tylko szkoda, że: 1. za godzinę wzejdzie Księżyc i zepsuje wszystko, 2. po 15 godzinach w pracy sił starczyło mi tylko na 5 minutowe poszukiwania 41/P przez lornetkę (nawet nie mam pewności, że udane). Może następnym razem....
 9. I jeszcze mały startrails. Który lepszy? Z wygaszeniem czy bez ?
 10. Drogie Panie życzę wam, aby wasi Panowie byli zapatrzeni w was jak w gwiazdy.
 11. Wczorajsze zdjęcie i filmik z Zakopanego. Udało się trochę postrzelać lornetką filmik poniżej: zakopane1.mp4
 12. Proszę dla osłody Bonusowo jakiś bolid się trafił. Po 10 minutach naszły chmury
 13. Wszystkiego najlepszego!!!
 14. To ja napiszę też coś od siebie. Ja staram się nie komentować zdjęć, bo jestem na forum krótko i nie czuję się władny oceniać lepszych od siebie. Jeśli chodzi o gratulacje to zawsze klikam "Lubię to". Chociaż od dzisiaj będę gratulował postem (w końcu "lubię to" jest "sfejsbuczone" i jakieś takie "bezosobowe"). Staram się także głosować w każdym konkursie. Nawet jeśli nie śledzę relacji/ szkiców/ zdjęć na bieżąco to staram się to nadgonić w trakcie podsumowania miesięcznego/ kwartalnego/ rocznego. Ostatnio wrzuciłem opis mojej sobotniej przygody z polowaniem na kometę. Nie spodziewałem się zachwytów, może bardziej komentarzy w stylu: "następnym razem wyjdzie", "szukałeś nie tam gdzie trzeba", "faktycznie wyglądasz głupio na tej fotce". Jedyny komentarz jaki dostałem to ten w którym lukost potwierdził moje przypuszczenia co do identyfikacji obiektu (dzięki lukost). Poza tym dostałem też całe 7 polubień (także dzięki). Nie żebym się skarżył, ale jest to troszkę zniechęcające do dalszego pisania (no chyba, że to aluzja bym dalej nie pisał). Zgadzam się z Przemkiem, że dużą rolę odgrywa dzisiaj tempo życia i przesyt wszystkiego. Ludzie szybciej niż kiedyś się zniechęcają i próbują czegoś nowego, łatwego, co da efekty bez konieczności wkładu własnego. Bazując na sobie wiem ile trzeba mieć samozaparcia, żeby kontynuować dalszą przygodę z astronomią. Po pierwszych Och! i Ach! zapał maleje i bez wkładu własnego (czytaj: czasu poświęcanego na naukę nieba/ sprzętu/ metod obserwacji) przychodzi moment zniechęcenia. Łatwiej jest poczytać książkę, obejrzeć film, pograć w grę niż wystawić teleskop czy wziąć lornetkę. I efekt ten dotyczy także wielu innych dziedzin. Przemek napisał o twórczości artystycznej. Ja obserwuję to na poziomie sportowym. Dwa, trzy lata temu na cotygodniowe gry w piłkę halową czy siatkówkę przychodziło 12-15 osób. Obecnie chętnych jest 5-6. Na pytanie dlaczego nie grasz? Słyszę odpowiedź: "Nie chcę mi się". No witki opadają Nie zgadzam się natomiast, że wina leży po stronie facebooka. Jestem codziennym użytkownikiem tego medium, ale na stronce forum byłem tylko raz. Dlaczego? Dlatego, że na facebooku przytłacza ilość informacji i merytoryczna treść ginie w natłoku chłamu. 100 razy bardziej wolę wejść na forum. Rozpisałem się za bardzo i zaczynam pisać bez sensu. Na koniec napiszę tylko, że trzeba mieć nadzieję na odwrócenie trendu. Każdy kto patrzy w gwiazdy rozmyśla o tym jacy mali jesteśmy w kosmosie. I ta myśl ciągnie nas do innych, którzy myślą podobnie. I tak w końcu trafią na nasze forum