Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

M.K.

Użytkownik
 • Zawartość

  228
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

190 Excellent

O M.K.

 • Tytuł
  Kapella
 • Urodziny 04.05.1973

Contact Methods

 • Website URL
  http://kwima.republika.pl/

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  : gród Kraka

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  gród Kraka

Ostatnie wizyty

1114 wyświetleń profilu
 1. W moim przypadku również jest "odbicie", po 2 latach sporadycznych obserwacji coś ruszyło, nawet zacząłem wyznaczać parametry komet
 2. To już wiem, dlaczego dziś kiepska pogoda ... żebym w końcu przeczytał te relacje, a nie unikał głosowania oddając się obserwacjom np. 2 komet: 41P/Tuttle-Giacobini-Kresak i C/2015 V2 (Johnson), co czyniłem przez ostatnie dwie noce.
 3. Pogoda piękna, że aż się nie chce siedzieć w domu przy kompie, ale głos oddany
 4. 100 lat, spełnienia marzeń i pogody do obserwacji nieba!
 5. Jak już wyżej wspomniałem: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/11920-teleskop-sky-watcher-synta-r-90900-az-3/&do=findComment&comment=158466 Sławetna tabela wimmera: http://www.forumastronomiczne.pl/applications/core/interface/file/attachment.php?id=52569
 6. M.K. Kapella to rangi na forum.
 7. Miałem na myśli, żebyś najpierw przez mój sprzęt popatrzył zanim się na taką samą rurę zdecydujesz, bądź rozmyślisz.
 8. Mam refraktor, o którym wspominasz, tylko na ciut stabilniejszym statywie - eq3-2 (patrz opis w stopce). Co zobaczysz ...: -jaśniejsze mgławice, a właściwie najjaśniejsze części jasnych mgławic, czy galaktyk -gromady gwiazd, zarówno kuliste jak i otwarte -komety (podobnie jak z mgławicami, zobaczysz najjaśniejszą część) -planety: fazę Wenus, pierścienie Saturna, pasy na Jowiszu, jego księżyce galileuszowe i ich cienie na tle tarczy planety -plamy i pochodnie na Słońcu, trzeba tylko dokupić kawałek folii nd5 (10x10cm) + oprawa za kilkanaście zł Poza tym możemy się umówić na obserwacje, obaj jesteśmy z południa Krakowa.
 9. Pomożemy https://images84.fotosik.pl/428/0e4bfcbcb5a84a06med.jpg To raczej nie metek, ale proponuję odciąć piętkę, ewentualnie przeszlifować drobnym papierem i zrobić kilka zdjęć z bliska.
 10. Dla wszystkich dziewczyn zakochanych w Astronomii (niezależnie od stanu cywilnego) dużo zdrowia i radości przez cały rok, a szczególnie w tym dniu
 11. Sala główna Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie pomieści jeszcze kilka osób, więc przedłużono rejestrację do 1 marca. Wszystkich chętnych zapraszamy, chociażby na same wykłady znamienitych gości, jak i również te o 30-to letniej działalności Pracowni Komet i Meteorów, w końcu to kawał historii. Powspominamy i pooglądamy jacy to byliśmy piękni i młodzi na przestrzeni tych lat (seminaria i obozy komentowane przez uczestników w "zapiskach ostrowickich": http://www.kwima.republika.pl/zapiski.html) ;p Ponadto wiele będzie o najprężniej działającej gałęzi PKiM-u, czyli Polskiej Sieci Bolidowej - podsumowanie wyników sieci, najciekawsze zjawiska zarejestrowane przez kamery, o modernizacji sieci i głośnych ostatnio Taurydach. Prelekcje zaczynają się od 9:00 i potrwają do 14 w sobotę (później walne zgromadzenie i wybory władz), a w niedzielę zakończą się po 16.
 12. U mnie chmury Ok. 21 zaczęło się przejaśniać.
 13. 100 lat, zdrowia i spełnienia marzeń!
 14. Jeśli ktoś jest jeszcze chętny, to proszę o pośpiech, bo termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 lutego.