Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Antoni

Użytkownik
 • Zawartość

  241
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Ostatnia wygrana Antoni w Rankingu w dniu 4 Styczeń

Antoni posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

833 Excellent

O Antoni

 • Tytuł
  Kapella
 • Urodziny 27 Maj

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  Polska
 1. Dzięki Panowie za pomoc. Kamera zamówiona.
 2. A ta jak się ma do tych wcześniejszych? Lepsza czy gorsza mało o niej piszą. http://www.securitycamera2000.com/products/RunCam-Owl-700TVL-Starlight-FPV-Camera-True-0.0001lux-FOV-150%2dDE.html
 3. Po to bo ma służyć do zdalnego sterowania obserwatorium.
 4. Czyli wystarczy taka kamerka jak podlinkowałeś plus ten wideograber tak? A czy taka kamerka jest sprzedawana u nas w kraju przez jakiegoś dilera?
 5. Wszystko dobrze tylko to są kamery do połączenia z rejestratorem a ja tego nie potrzebuję najlepszym dla mnie rozwiązaniem to kamera na USB. Ona ma być zamocowana na refraktorze i ma mi pokazywać gdzie mi refraktor patrzy więc za dużo kabli nie może być bo i tak mam ich sporo.
 6. Poszukuje kamery do podglądu wewnątrz obserwatorium w szczególności chodzi mi o podgląd na szczelinę kopuły. Nie potrzebuje nic rejestrować. Czy kamerki internetowe do tego się nadają, może mi ktoś coś doradzić, jakiś model itd.?
 7. NGC 4565 inne oznaczenie jako PGC 42038 lub USC 7772 jest galaktyką spiralną typy Sb, którą odkrył William Herschel w 1785 roku. Galaktyka ta znajduje się w gwiazdozbiorze Warkocza Bereniki w odległości około 30 milionów lat świetlnych. Jej średnica mierzy 100 000 lat świetlnych. Na niebie obserwowana jest jako obiekt około 10 magnitudo. Względem Ziemi ustawiona jest wzdłuż płaszczyzny jej dysku dlatego popularnie nazywana jest Galaktyką igła. W jądrze galaktyki przeważają gwiazdy starszej populacji o zabarwieniu żółtawym, wyróżniają się również pasy ciemnego pyłu otaczające dysk galaktyczny. Mimo,że sporo pojawiło się Igieł na tym forum to ja również dorzucę swoją. Materiał zbierany w kwietniu tego roku przez TSAPO 130 i kamerę QHY9 Mono. Ilość czasu to 06 h 40 min Luminancji i 03 h RGB.
 8. Chciałem przedstawić Galaktykę spiralną M106 wszystkim dobrze znaną i wielokrotnie pokazywaną na tym forum. Ja osobiście fotografowałem ją drugi raz, pierwszy raz było to w Stężnicy 2012 roku gdy zaczynałem swoją przygodę w astrofoto. Jak ten czas szybko leci. Materiał zbierałem pod niebem podmiejskim w swoim obserwatorium pod koniec marca i na początku kwietnia za pomocą TSAPO 130 i kamery QHY 9 Mono. Luminancja 06h 30 min i 03 h RGB.
 9. Wstawiam wersję kolorową gromady, oraz zbliżenie na samą gromadę.
 10. Wiosnę mamy już rozpoczętą więc czas na jakieś gromady. Na pierwszy rzut idzie M 3 na razie jako sama luminancja. Jestem bardzo zadowolony z tego materiału i mam nadzieję, że uda się również zrobić kolor. Materiał był zbierany jak zwykle kamerą QHY 9 i TSAPO 130, niebo podmiejskie.
 11. Również i ja chciałem zaprezentować swoje słoneczko z soboty 01.04.2017 z godz 15.17 i niedzieli 02.04.2017 z godz. 12.56. Materiał zbierany kamerą ASI 290 MM i TSAPO 65Q.
 12. Galaktyka Bodego została odkryta 31 grudnia 1774 roku przez berlińskiego astronoma Johanna Elerta Bodego, znana również jako M81 lub NGC 3031. Znajduje się w odległości 150 tyś lat świetlnych od innej galaktyki oznaczonej jako M 82. Jest galaktyką spiralną położoną w gwiazdozbiorze Wielkiej Niedźwiedzicy w odległości 12 milionów lat świetlnych od nas. Jej wymiary wynoszą około 84 × 46 tysięcy lat świetlnych. Jest jedną z najjaśniejszych galaktyk spiralnych widocznych na półkuli północnej. M81 jest największą galaktyką w tzw. grupie M81, czyli w grupie 34 galaktyk w konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy. Znajdując się w odległości ok. 11,7 mln lat świetlnych od Ziemi, grupa M81 jest najbliższym sąsiadem naszej grupy galaktyk w całej Supergromadzie Lokalnej. Materiał był zbierany w miesiącu luty i początki marca w obserwatorium w Nehrybce za pomocą refraktora TSAPO 130/910 i kamerą QHY 9 Mono + filtry HLRGB. Łączny czas na całość zdjęcia to 11 h 20 min. Zaprasza do oglądania.
 13. Mimo, że pogoda jest niesprzyjająca jeśli chodzi o astrofoto to ja nie spoczywam na laurach tylko doskonalę swoje umiejętności. Na warsztat poszła tym razem gromada otwarta Plejady wszystkim miłośnikom dobrze znana. Materiał był zbierany kamerą QHY 9 Mono i refraktorem TSAPO 65Q, niebo podmiejskie. Miłego oglądania.
 14. Mimo że zima w pełni to ja wolę jednak cieplejsze pory roku. Przedstawiam jedną z najstarszych gromad otwartych M 67 z gwiazdozbioru Raka w dwóch ujęciach pierwsze robione z TSAPO 65Q i QHY 9 Mono rok temu a drugie zrobione w styczniu tego roku za pomocą TSAPO 130 i kamery QHY 9 Mono.
 15. Mówisz że ta antena ma 12 dBi chyba coś nie tak bo podczas konfiguracji widziałem tylko 9 dBi. Czy jest możliwość ustawienia tego dBi?