Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Antoni

Użytkownik
 • Zawartość

  268
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  12

Ostatnia wygrana Antoni w Rankingu w dniu 4 Styczeń

Antoni posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

897 Excellent

O Antoni

 • Tytuł
  Kapella
 • Urodziny 27 Maj

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zamieszkały
  Polska
 1. Krótkie testy kamery QHY 163 M wypadły pomyślnie wiec czas coś pokazać już może konkretnie. Wstawiam gromadę gwiazd Cr 399 wykonaną tą kamerą i refraktorem TSAPO 65Q na razie samą Luminancję bez darków, biasów, flatów. Czas jaki stosowałem to 30 x 300 sek. Kolor też mam tylko muszę poskładać.
 2. Mam pytanie do posiadaczy montaży EQ6 . Wystartowałem swoim montażem na wybrany obiekt wszystko było ok dopóki nie wyłączyli prądu. Montaż przestał działać a ja chciałbym wrócić do jego parkingu nie ruszając go ręcznie bo znowu musiałbym ustawiać go na 3 gwiazdy. Czy jest możliwość z poziomu EQMODA uruchomić go aby wjechał na swoją pozycję parkingową którą miał wcześniej bo z tego co widzę to on teraz ma niby paking a jest na tym miejscu w którym wyłączyli mi prąd.
 3. Zrobiłem i działa. Dzięki Ci bardzo za wskazówki.
 4. No dobra kamerę mam uruchomić w programie producenta i nacisnąć minijoystick i co wyświetli mi się menu ?
 5. A możesz mi podpowiedzieć gdzie to menu znaleść.
 6. Wszystko ładnie sprawuje się w dzień kamerka pokazuje fajny obraz ale w nocy są ciemności. Nie widzę swojego instrumentu ma ktoś jakiś pomysł. co zrobić? Ona nie uruchamia się w tryb nocny?
 7. Wstawiam kolejne fotki Słońca wykonane TSAPO130 i kamerą ASI 290 w dniu 12.07.2017r. o godz. 15.52 i 14.07.2017 r. o godz 08.22
 8. Przepraszam bardzo wyżej zamieściłem fotki z 7 i 8 lipca podane są informacje dotyczące sprzętu, wiec po co powtarzać się za każdym razem.
 9. Udało mi się zrobić grupę dziś tj. 09.07.2017 o godz.17.20
 10. Aktywność Słońca cały czas spada co przenosi się na brak zjawisk w postaci plam, ale od czasu do czasu coś tam nam pokaże. Przedstawiam grupę plam wykonaną 07 i 08 lipca 2017 r w godzinach porannych. Wszystkie fotki wykonane w obserwatorium w Nehrybce przez refraktor TSAPO 130 w jego ognisku tj 910 mm i 2275 mm za pomocą ASI 290.
 11. Sądzę że te 3 min ekspozycje są za krótkie, a sam materiał jest wyciągany jakby na siłę co widać to dobrze na L.
 12. Warto popatrzeć bo jest piękne.
 13. Mam do sprzedania Acces Point do tworzenia sieci lokalnej używałem go do łączenia się miedzy domem a obserwatorium. Sprzęt wygląda jak nowy w pełni sprawny. Może komuś się przyda. Cena to 100 zł plus koszt przesyłki.
 14. W związku z tym, Żę zakładam internet do obserwatorium będę miał na sprzedaż Acces Point, może ktoś potrzebuje?
 15. Galaktyka M51 potocznie zwana Wir znajdująca się w konstelacji Psów Gończych. Byłem ciekawy co uda mi się z niej wycisnąć. Przedstawiam swoje zmagania z tą jakże ciekawą galaktyką. Materiał zbierany w miesiącu marcu przez TSAPO 130 i kamerę QHY 9 Mono w warunkach podmiejskich. Łączny czas 9 godz i 10 min.