Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Jacek E.

Konkurs Heńkowy
 • Zawartość

  14331
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  92

Ostatnia wygrana Jacek E. w Rankingu w dniu 23 Marzec

Jacek E. posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

6392 Excellent

O Jacek E.

 • Tytuł
  Konkurs Henia
 • Urodziny 25.01.1957

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  - Ustka / Lędowo / Zatom

Ostatnie wizyty

35409 wyświetleń profilu
 1. W niedzielę po obiadku mamy deser Rusza nowa premierowa seria ,,Jak działa wszechświat?" - pierwszy odcinek pt. ,,Tajemnica dziewiątej planety" DS, 26.03, godzina 14:00. ,,Seria prezentująca elementy, z których zbudowany jest Wszechświat. Są wśród nich planety, księżyce, gwiazdy i galaktyki. Opowiedzą o nich eksperci i naukowcy, a dzięki nowatorskim technikom grafiki komputerowej, widzowie będą mogli zobaczyć na własne oczy przedziwne zjawiska i obiekty astronomiczne, które spotykane są w kosmosie. W tym odcinku Naukowcy odkrywają dowody potwierdzające istnienie tajemniczej dziewiątej planety na krańcach Układu Słonecznego. Badają teorie dotyczącą tego, że jej księżyce mogą wspierać pozaziemskie życie."
 2. No przeca po sąsiedzku jesteśmy
 3. Piękna pogoda cały dzień a wieczorem tylko do 21 - draństwo Ale wykorzystałem do maximum. TS T APO 90/600 z QHY183C + AS 60/240 z QHY5, Klatka 200s. Bez IDASka z miasta. Takie maciupeństwo dalekie.
 4. Gdyby ktoś jeszcze oprócz Łukasza gwiazdek z niego potrzebował to proszę - z miasta i bez filtra UV/IR Cut kamerka QHY5, paręnaście minut temu zrobione 3 sekundki Polarisek:
 5. Nosz ..... mać i jeszcze .... !!!!! Cały dzień cudny, bez wiaterku a na wieczór....
 6. No przecież wystarczy skopiować listę i na końcu się dopisać - i cała rezerwacja. A potwierdzenie, to jak na zielono pojawi się przy Twoim zapisie bo wpłata znalazła się na koncie Admina. Tu masz wszystko opisane - http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/11767-koszty-xiv-zlot/
 7. Jeżeli tylko taki wniosek wyciągnąłeś z mojej wypowiedzi to Ci bardzo współczuję Jestem ostatni, który swoje ewentualne anse do kogoś na forum publicznym roztrząsa i jeśli tak twierdzisz pokaz mi post, w którym miało to miejsce. Chciałem tylko wiedzieć - przeczytać odpowiedź na 3 - słownie trzy postawione przeze mnie pytania, aby być zorientowanym czy coś od świąt jak pisałeś wyżej się w temacie konkretnego działo - nie co było kiedyś i co robiło PTMA Szczecin... a tu jeb - podły user Jacek szuka wad u Admina Jeśli tak to odbierasz i konkretów nie przeczytałem - przepraszam wszystkich za zamieszanie, za próby akcentowania skrajnej indolencji Administratora i zamknijmy ten mój nieszczęsny temat. Jest zbędny. Myślałem, tak jak się deklarowałeś, ze temat Ci ,,pasi", zobowiązywałeś się - co widać wyżej do konkretnych działań po świętach, nie co zrobiłeś 7 lat temu na II zlocie.
 8. Prośba wielka - jeśli ktoś ma lub wie - potrzebuję wymiar tego FRka http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p5965_TS-PHOTOLINE-2--0-79x-Reducer-4-element-for-Astrophotography.html Mierzony od końca do kamerki (bez gwintu T2) a skończywszy na końcu 2" nosa wchodzącego do drawtuby. A możne ten 2" nos można wykręcić? Wtedy poproszę o wysokość samego korpusu.
 9. Serdecznie zapraszam fotografujących niebo w dzień i w nocy do IV Edycji - Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astrofotografię Roku Forum Astronomicznego. Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie Konkursu oraz w Dziale konkursowym. Konkurs na Fotografię marca FA czeka na Wasze prace. Ostatni tydzień pozostał!!! Jednocześnie bardzo proszę przyszłych Szanownych Jurorów o dokładne zapoznanie się z nowym Regulaminem Konkursu - zwłaszcza z jego 8 punktem dotyczącym zasad głosowania, na Wasze Szanowni Forumowicze prośby została ,,wzbogacona" możliwość oceny konkursowych prac. Jest o tym napisane w Punkcie nr 8 regulaminu. Pozwolę sobie tu powyższy punkt zacytować: Zasady głosowania w ankietach miesiąca i ankiecie roku: 8.1 Ankiety są publiczne. 8.2 W ankiecie miesiąca biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy FA. W ankiecie roku biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy z minimalnym miesięcznym stażem od daty zarejestrowania na FA. 8.2 Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie trzy prace zgłoszone do danej edycji. 8.3 Wszystkie głosy jurora, który w głosowaniu wskaże więcej niż trzy prace, stają się automatycznie głosami nieważnymi. 8.4 Ze względu na ograniczenia silnika ankiety forumowej, każdy głosujący zobowiązany jest samemu kontrolować ilość oddanych przez siebie głosów. Wykluczenia głosów wynikające z tego niedopatrzenia nie mogą być przedmiotem reklamacji.
 10. PIĘĆ - bez godzin :)

 11. Marcin - Spełnienia marzeń, zdrówka, piniądzorków na astrograty i czystego nieba przez 100 latek
 12. Ależ to ogrom... Normalnie szok.
 13. Co do tych za i przeciw to myślę, że argumentacja jest tylko za i dla mieszkańców i dla władzy. Pisanie tu o ewentualnych inwestycjach przemysłowych dla mieszkańców jest bardzo chybione - czemu? - Zatom leży (gdyby ktoś zapomniał) na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego i co za tym idzie nic przemysłowego tam powstać nie może i WIELKA KROPKA! Należy tylko uzmysłowić to i drawieńskim urzędnikom i mieszkańcom Zatomia. Należy pokazać oszczędności niezbyt bogatej gminy jaką da sama tylko zmiana oświetlenia na ekologiczne/oszczędne. Należy pokazać mieszkańcom, że tylko rozwój agroturystyki oprócz upraw i złomiarstwa do tej pory prowadzonych ich sytuację materialną poprawi. A w co mogą zainwestować? Jaką pomoc mogą uzyskać? Konie, kajaki, miejscówki astro, grzyby, ryby, trasy rowerowe (wypożyczalnie rowerów), cisza i spokój, którego coraz częściej ,,zarobieni" turyści szukają. I na ten cel mogą pozyskiwać fundusze. Jak powstanie kilka takich ,,ośrodków spokoju" będzie potrzeba sprzątaczek, złotych rączek, zaopatrzeniowców, przewodników, instruktorów, trenerów, powstanie sklep z prawdziwego zdarzenia itp. Na terenie Zatomia żyje około 100 mieszkańców - wszystkich. Jeśli podejdą do sprawy poważnie to praca będzie, dojdzie regionalne rękodzieło czy też inne dodatkowe usługi, których potrzebują ewentualni przyszli turyści. Szanowni Państwo, tak działają małe miejscowości na całym świecie, kto nie jeździł to niech poczyta, kto jeździł wie. Panie Administratorze - Robert: Czy w podobnym stylu i z taką argumentacją prowadziłeś do tej pory rozmowy czy wymieniałeś korespondencję? Czy jakaś prasa czy inne media o rozpoczętych rozmowach została powiadomiona? Wszyscy wiemy, że nacisk powyższych bardzo aktywizuje.... Czy został nawiązany kontakt z osobami z postów wyżej, które mają już to za sobą, znają przepisy i pomoc zaoferowały? Czy tylko tajemnicza Pani Alicja ze strony Drawna jest w temacie po niezobowiązującej rozmowie telefonicznej???? A tym samym jesteśmy w punkcie i dacie rozpoczęcia tematu Jeśli ten temat mamy wreszcie ruszyć i jest dla nas poważny proponuję wreszcie go zacząć i zaprosić do Zatomia przygotowanego do tematu przedstawiciela gminy, pana Sołtysa, radę sołecką, przedstawiciela lokalnej prasy i wyłożyć kawę na ławę, podać/ustalić plan działania i terminy. Jest czas na to w piątkowy dzień zlotu: piątek 31.03.2017 13.00 Czas Wolny/ nieformalne wycieczki szklakiem po Parku Narodowym dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody. Właśnie w ten dzień i o tej godzinie można spotkanie zorganizować. Jeśli nie zaczniemy wreszcie w ten sposób to temat zamknijmy i zakryjmy bo żal niestety go czytać - niemal pół roku zostało zmarnowane
 14. A czytałeś poradniki dotyczące tych programów w formacie PDF, które znajdują się w poście ID: 103?
 15. Ludziska Kochane, za chwilę się zrobi, że u na na zlocie jest centrum handlowe albo port w turystycznym kurorcie w środku sezonu... Nie trzeba czerwonych latarni , nie potrzeba wykręcać zbędnych żarówek. Wystarczy aby w sypialniach - czyli na górze światła pogasić a na dole w salonach opuścić rolety, nie zapalać światła przed wejściami - ot i tylko tyle... dla niektórych może AŻ - ale wystarczy pamiętać P.S. I czołóweczki na czerwono przestawić