Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Jacek E.

Konkurs Heńkowy
 • Zawartość

  14553
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  100

Ostatnia wygrana Jacek E. w Rankingu w dniu 28 Kwiecień

Jacek E. posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

6685 Excellent

O Jacek E.

 • Tytuł
  Konkurs Henia
 • Urodziny 25.01.1957

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  - Ustka / Lędowo / Zatom

Ostatnie wizyty

37516 wyświetleń profilu
 1. Próbowałem Jarkowi podkraść supernową ale tak parszywy mam seeing, ze nie dało rady Nadal jest jego
 2. Serdecznie zapraszam fotografujących niebo w dzień i w nocy do IV Edycji - Konkursu im. Heńka Kowalewskiego na Astrofotografię Roku Forum Astronomicznego. Szczegółowe informacje znajdziecie w Regulaminie Konkursu oraz w Dziale konkursowym. Konkurs na Fotografię kwietnia FA czeka na Wasze prace. Jeszcze do 2359 możemy zgłaszać swoje fotografie !!! Jednocześnie bardzo proszę przyszłych Szanownych Jurorów o dokładne zapoznanie się z nowym Regulaminem Konkursu - zwłaszcza z jego 8 punktem dotyczącym zasad głosowania, na Wasze Szanowni Forumowicze prośby została ,,wzbogacona" możliwość oceny konkursowych prac. Jest o tym napisane w Punkcie nr 8 regulaminu. Pozwolę sobie tu powyższy punkt zacytować: Zasady głosowania w ankietach miesiąca i ankiecie roku: 8.1 Ankiety są publiczne. 8.2 W ankiecie miesiąca biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy FA. W ankiecie roku biorą udział zarejestrowani pełnoprawni użytkownicy z minimalnym miesięcznym stażem od daty zarejestrowania na FA. 8.2 Każdy głosujący może oddać głos na maksymalnie trzy prace zgłoszone do danej edycji. 8.3 Wszystkie głosy jurora, który w głosowaniu wskaże więcej niż trzy prace, stają się automatycznie głosami nieważnymi. 8.4 Ze względu na ograniczenia silnika ankiety forumowej, każdy głosujący zobowiązany jest samemu kontrolować ilość oddanych przez siebie głosów. Wykluczenia głosów wynikające z tego niedopatrzenia nie mogą być przedmiotem reklamacji.
 3. Napisane ma Koszalin pod awatarem z Adrianem powinien się spąchnąć, troszkę sprzętu przez jego łapki przeszło
 4. Muszę Cię troszkę zmartwić... w lipcu w Ustce niebo jak jest (w ubiegłym roku było) to jest dopiero od 2330 do 0230 Cholerne białe nocki.
 5. Jeszcze jeden Muń
 6. Cudnie czyściutkie
 7. Przed sekundkami w Ustce
 8. Munio teraz nad Ustką z Jupiterka i Canona 450D z ręki.
 9. Moja córa już pyrkonuje 5 raz
 10. Serdeczne Gratulacje
 11. I to duża - już 4 noc zresztą i to bez Munia
 12. Tak, ten będzie odpowiedni tak na styk - choć nie obejdzie się bez pomocy rodzica przy wystawianiu i złozeniu, a jeśli młody astronomię łyknie i będzie potrzeba większego, gdy będzie o niego dbał nie straci przy sprzedaży. To jest idealne lusterko nie tylko na początek przygody i do obiektów Układu Słonecznego i DSO
 13. A to obiekty, którym poświeciłem troszkę wczorajszej nocy i dziś w pracy ślepia zapałkami podpierałem. Seeing jak napisał Adrian w statusach nie powalał ale kamerka wyciągnęła wszystko co mogła - jest zajebista! I taka trójeczka bedzie TS T APO 90/600, TSFLAT2 z QHY183C gain/offset 0/5 + AS 60/240 z QHY5, Klatka 180s. Z IDASkiem z miasta. Pojedyncza klatka:
 14. Grunt to dobra reklama wstępna SW - jak ładnie to brzmi: ,,Dodatkowe enkodery"
 15. Parę minut temu z okna mojej pracusi zrobiona. Burza piaskowa w Ustce