Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Hagen

Użytkownik
 • Zawartość

  381
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

178 Excellent

O Hagen

 • Tytuł
  Wega
 • Urodziny 18.06.1960

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Grudziądz

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Grudziądz

Ostatnie wizyty

584 wyświetleń profilu
 1. Dzisiejszy zachód Słońca z młodziutkim Muńkiem w tle;
 2. Mam nadzieję, że statyw, który nabyłeś a zwłaszcza jego głowica utrzyma lornetę. Obciążenie głowicy powinno być trochę większe niż waga lornety, w przeciwnym razie odbije się to na komforcie przy obserwacjach. Zakup super, teraz tylko życzyć pozostało pogodnego i ciemnego nieba i oby nie dopadło Cię twz "fatum nowozakupowe"! Pozdrawiam!!!
 3. Kiedyś miałem i wiem co to znaczy.Piękna rzecz! Szacun i chylę czoła! Pozdrawiam!!!
 4. Co prawda nie powinno to mieć miejsca, ale może się zdarzyć. W moim przypadku nie miałem problemu z kolimacją z żadną z lornet zakupionych przez internet oczywiście. Jednak mimo wszystko jestem za kupnem sprzętu osobiście w sklepie, wtedy można "pomacać" sobie i wybrać idealny egzemplarz. Lecz nie wszyscy mają taką możliwość i pozostaje tylko zaufać sklepowi, że zamówiony egzemplarz bedzie w porządku,w przeciwnym razie istnieje też możliwość odesłania wadliwego sprzętu. Pozdrawiam wszystkich!!!
 5. Życzę szanownym jubilatom stu lat i ciut wiecej,duuuuuuużo zdrowia i bardzo duuuużego mnóstwa ciemnego nieba, ktorego ostatnimi czasy trochę jak na lekarstwo!!! A Janko niech jeszcze sporo relacji napisze!!! Zyczy Wam Wiesiek!!!
 6. Czytałem kiedyś, że gdy wszystkie planety znajdą się mniej więcej po jednej stronie Słońca to na jego powierzchni wywołają falę pływową o wysokości 9mm czy 9cm, nie jestem pewiem dokładnie, ale coś koło tego. Więc można sobie wyobrazić ogrom naszej gwiazdy, która do "gigantów" w świecie gwiazd nie należy. Pozdrawiam!!!
 7. O życiu na planetach wokół pulsara nie ma co liczyć, chyba, że powstaną takie ekstremofile, które bedą w stanie wytrzymać ogromne dawki promieniowania gamma. W zasadzie takie planety są wysterylizowane.
 8. Szanownym jubilatom STO lat, full zdrowia i mnóstwa ciemnego nieba!!!
 9. Sto lat jubilatom i jeszcze deko więcej , no i full zdrowia rzecz jasna!
 10. Zawiesiłem narazie jak to się mówi lornetę na kołek, tak do połowy lipca przynajmniej. Godzina 22.20 a niebo jasne, a do pracy rano niestety wstać trzeba. Pozdrawiam wszystkich!!!
 11. Panowie, dziekuję Wam wszystkim za życzenia! Pozdrawiam i ciemnego nieba życzę!!!
 12. Piękna relacja, chylę czoła Pawle! W TS 15x70 w porównaniu do Twoich możliwości sprzętowych to mogę niewiele "podwójnych" dostrzec. Mój ulubiony układ podwójny to Serce Karola, taki "mały Dawidek z Goliatem". Pozdrawiam i ciemnego nieba życzę!!!
 13. Dzisiejszy zachód Słońca w Grudziądzu;
 14. Dobrze wybrałeś. Lorneta dobrej jakości i wykonana całkowicie z metalu, no i indywidualne ostrzenie w każdym z okularów, w przeciwieństwie do Celestronów nawet Pro gdzie tubusy obiektywów wykonane są z poliwęglanu czyli pisząc prosto są plastikowe. Życzę dużo radochy z użytkowania i udanych obserwacji! Na początku użytkowania może dopaść Ciebie tzw "fatum nowozakupowe" czyli brak dogodnej pogody do obserwacji jak to zwykle bywa przy zakupie nowego sprzętu! Pozdrawiam!!!
 15. Trafiony zatopiony! Masz rację!