Skocz do zawartości

Krzysztof_K

Obserwacje
 • Zawartość

  1463
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  10

Ostatnia wygrana Krzysztof_K w Rankingu w dniu 3 Grudzień 2014

Krzysztof_K posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

667 Excellent

O Krzysztof_K

 • Tytuł
  Opiekun - Obserwacje/Proxima

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.astronomica.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zamieszkały
  Elbląg

Converted

 • Miejsce zamieszkania
  Elbląg
 1. Meteoryt Morasko -wielka wyprawa eksploracyjna FA.

  Sporo tego złomu Ja za pierwszym razem też jakoś dziwnie ustawiłem ustrojstwo, że wykrywał mi wszystko co tam leżało pod ziemią. Ale jak co 2-3 metry musiałem kopać dołek, to przestawiłem na samo żelazo i już nie wyciągałem żadnych reliktów, szczególnie łusek i pocisków, w końcu nie po nie tam pojechałem Zawsze trochę lżej. No ale podkowy, gwożdzie i inne fragmenty maszyn rolniczych są i będą na porządku dziennym.
 2. Meteoryt Morasko -wielka wyprawa eksploracyjna FA.

  Robert, drugie znalezisko to nie jest Morasko, ale ten pierwszy wygląda dobrze. Jest chyba trochę zbyt płaski, ale widywałem już takie. Wygląd zwietrzeliny obiecujący, widać struktury przypominające regmaglipty. Przy takim małym fragmencie najlepszym sposobem na upewnienie się jest test chemiczny na zawartość niklu. Mógłbym Ci taki zrobić, ale nie będzie mnie teraz na zlocie, być może będę wiosną. W każdym razie gratuluję udanej wyprawy Pozdrawiam KK
 3. Meteoryt Morasko -wielka wyprawa eksploracyjna FA.

  Tylko nie idźcie tam z wykrywkami, bo to ryzykowne Powodzenia! Po wyprawie dajcie jakąś relację.
 4. Meteoryt Morasko -wielka wyprawa eksploracyjna FA.

  Troszkę mnie dziwi, że nie udało się zgrać choć 2-3 osobowej ekipy mimo wstępnej deklaracji 6 chętnych. Byłem ciekaw efektów, bo co raz trudniej tam cokolwiek znaleźć.
 5. Zdjęcia chmur

  Trochę złowieszczo wygląda Z dziś....
 6. Tatahouine, Gao-Guenie, Gibeon, Allende... to właśnie miejsca, z których pochodzą Wykonawca godny polecenia, ale wyroby nie są tanie, tym bardziej, że oprawiane w złoto. Ze srebrnych wyrobów polecam reverno.pl, ale trzeba by zapytać o dostępność towaru. Polandmet to dealer działający na skalę światową. Ceny może nie są zbyt okazyjne, ale okazy często wyjątkowe, trudno dostępne gdzie indziej. Tu jest fajny wykaz sprzedawców, zarówno zagranicznych jak i polskich: http://www.woreczko.pl/meteorites/sellers/c_Sellers.htm
 7. W obszarach dużych spadków można znaleźć setki, a nawet tysiące małych okazów lub ich fragmentów. Są poszukiwacze, są też tacy, którzy to skupują, a potem detalicznie odsprzedają. To zwykły biznes. Moja odpowiedź nie jest wymijająca. Sam napisałeś, że przeglądałeś strony tego rodzaju. Nie wiem jakie. Jeśli jesteś zainteresowany czymś, to napisz czym konkretnie. Wtedy łatwiej mi będzie Cię odpowiednio nakierować.
 8. Jest bardzo wiele miejsc, w których można kupić zarówno sam meteoryt, jak i biżuterię z nich zrobioną. Szczerze mówiąc nie rozumiem pytania.
 9. Teleskop amatorski

  Zdecydowanie amatorski to użytkowany przez amatora. Inaczej wszystkie 6,8,10 itd Synty byłyby teleskopami profesjonalnymi
 10. Zdjęcia chmur

  Ustrzelone dziś rano w drodze do pracy podrawiam
 11. Jasna Gwiazda Nowa w Tarczy!

  Wczoraj również ją obserwowałem. Gwiazda prosta w dojściu, lornetką 20x60 oceniłem ją na około 9,0 mag. pozdrawiam
 12. Canon EOS 350D - Pytanie

  W trybie manualnym lekko naciskasz przycisk wyzwalania migawki, wtedy w wizjerze na kilka sekund pojawią Ci się m.in. wartości przysłony i czas naświetlania, a w tym momencie pokręcasz takim pionowym pokrętełkiem, które znajduje się tuż nad/przed wspomnianym przyciskiem wyzwalania migawki i zmieniają Ci się w ten sposób wartości o które pytasz. Maksymalnie możesz ustawić 30 sekund. A jeśli dysponujesz pilotem, to wybierając BULB możesz ten czas wydłużyć praktycznie dowolnie.
 13. Krzysztof_K

 14. Jak rozpocząć obserwację gwiazd zmiennych ?

  To ta najjaśniejsza, w środku. Na mapie AAVSO nie ma jej bezpośrednich sąsiadek, bo mają jasność 8-9 mag i zostały odfiltrowane, poza tym obie mapy przedstawiają różne skale.
 15. Meteoryt Morasko -wielka wyprawa eksploracyjna FA.

  Taki system pracy sprawdza się przy przeszukiwaniu terenu za pomocą wykrywaczy ramowych, o dużym zasięgu. Gość ciąga taką ramę po polu i oznacza miejsca, gdzie dostał dobry sygnał, a druga osoba idzie za nim z wykrywaczem ręcznym i łopatą i kopie w tych miejscach Przy wygrzebywaniu meteorytów (i wszelkiego żelastwa) ze sterty ziemi przydają się także magnesy neodymowe.
×
© Robert Twarogal, forumastronomiczne.pl (2010-2017)