Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

szdom1

Użytkownik
 • Zawartość

  3647
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  22

Ostatnia wygrana szdom1 w Rankingu w dniu 24 Październik 2016

szdom1 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1939 Excellent

1 obserwujący

O szdom1

 • Tytuł
  Szymon
 • Urodziny 06.12.1979

Contact Methods

 • Website URL
  http://astrofotografiaszymon.blogspot.com

Profile Information

 • Płeć
  Nie podano
 • Zamieszkały
  : Marzenin

Ostatnie wizyty

1449 wyświetleń profilu
 1. Jest szansa na naładowanie baterii.
 2. Bez dwóch zdań. Wiesz, może brat lepiej operuje językiem angielskim w w związku z tym literatura w tym języku była by dla niego bardziej zrozumiała.
 3. NIEBO – Przemysław Rudźhttp://astrofotografiaszymon.blogspot.com/2012/12/przewodnik-po-wszechswiecie.html Poradnik Miłośnika Astronomii - Marek Substyk http://astrofotografiaszymon.blogspot.com/2013/08/poradnik-miosnika-astronomii.html Z polskiej literatury dla nowicjusza mogę polecić te pozycje. Sam czytałem.
 4. Ja mając 11-to latka codziennie wiem, że poradzi sobie bez problemu z obsługą 10". Oczywiście nie przeniesie sam sprzętu. Chodzi mi tylko i wyłącznie o obserwacje nieba. A przecież kolega cyborgmodern sam napisał: pzdr.
 5. Podczas obserwacji absolutnie nie odczuwa się wagi teleskopu. Wszystko chodzi płynnie, gładko, leciutko. Jeżeli chodzi o samą obsługę teleskopu (technicznie) to zapewne mały sobie poradzi. W kwestii wyszukiwania obiektów na niebie - tu kłania się znajomość ich położenia na nieboskłonie. Ot cała filozofia. W razie problemów zawsze jesteśmy na forum.
 6. Wiedziałem, że gdzieś w archiwum miałem ten obiekt. Czas: L 480s finalnie L 32x480s; RGB 10x300s na kanał
 7. Filtr Ha 7nm 36mm Baader - Nowy zakup, nowe możliwości. Czytaj więcej » Wyświetl pełny artykuł
 8. Powiem Ci tak. Z planetkami to może byś jeszcze coś ugrał ale o "efektach" głębokiego nieba zapomnij. Tam ważny jest przede wszystkim montaż z prowadzeniem. Czytałeś podstawy jak sugerowali koledzy?
 9. Nie odpisałeś na pytanie kolegi. Co chcesz fotografować?
 10. Kolego a jakim sprzętem na obecną chwilę dysponujesz? Z czym ma ta kamera współpracować? Sama kamera to nie wszystko.
 11. M89 & M90 - zatomskie wspominki Czytaj więcej » Wyświetl pełny artykuł
 12. Pierwsza wersja z kolorem. Dane zdjęcia w pierwszym poście. Dołożony tylko kolorek RGB 5 x 300s na kanał.
 13. Kolorek robiłem w Zatomiu. Niestety przy małej mgiełce. Efekty pierwszych prób już są. Muszę podejrzeć na innym monitorku jak to wygląda bo wiesz jak to jest z laptopami. Ale to już nie dziś...
 14. Siedzę i męczę kolor, chyba nici z tego. Pomarańczowy zafarb daje się we znaki.
 15. Co prawda Słoneczka nie widać ale jest to zachód więc wstawiam. To fotka w mojej małej miejscowości. (z okna). Oczywiście nie robiona dziś bo na tą chwilę to by same chmurzyska były.