Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Charon_X

Zjawiska atmosferyczne
 • Zawartość

  1753
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Ostatnia wygrana Charon_X w Rankingu w dniu 18 Luty

Charon_X posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1496 Excellent

O Charon_X

 • Tytuł
  Opiekun - zjawiska atmosferyczne
 • Urodziny 12.02.1983

Ostatnie wizyty

4569 wyświetleń profilu
 1. I mój Saturn z nocy poniedziałek-wtorek. Point grey Firerfly +SC5" + EQ3-2. Wersja zwykla, barlow 1,5, barlow 2 i drizzle barlow 1,5. I kolejnej nocy wtorku na środę
 2. Słońce z wtorku. PST + Firefly . Obróbka AS2, IMPPG Gimp, AstraImage i Irfanview.
 3. I też taką, aby pasów newtona nie było. W kolorowych chyba problemem jest czerwona barwa h-alpha - nawet w mono jak się ustawia kolor w programie to przy czerwonym zanikają szczegóły.
 4. capella

  To dlaczego nie trzymasz teleskopu w domu, tylko cały czas wystawionego na ekstremalne warunki ? Kiedyś miałeś też problem z powłokami w Syncie. Jak kawałek lustra odpadł to musialeś ostro o coś uderzyć, nie odkształciło się coś ?
 5. Tutaj odpisałem: http://astropolis.pl/topic/59230-problem-z-kamerka-firefly/#entry685067 Jeżeli masz to samo co ja miałem.
 6. 100 lat
 7. Jowisz z nocy 27-28 maja. Pierwsze 3 z Ganimedesem na skraju tarczy, kolejne 3 z cieniem Ganimedesa na tarczy przy dużo gorszym seeingu (już dość nisko nad horyzontem). Sprzęt sct 5" + Firefly, wersja bez barlowa, z samą soczewką (1,5x) i z całym barlowem (2x).
 8. Dzisiejsze Słońce - PST + Firefly. PiPP, AS2, IMPPG, Astroimage, GiMP i Irfanview. Wyszła mi tylko dolna część tarczy, górna się rozmyła przy stackowaniu (jak i kilka innych prób), więc tylko protuberancje, dolna część tarczy już składana, chociaż tarczę i protki dzieliło ze 3 godziny (bo wczesniej i ta część tarczy nie wyszła).
 9. Świetne, z barlowem to już pewnie by było widać jak astronauci wódkie pijom
 10. Przesadziłeś z nasyceniem kolorów, dlatego detal jest słabszy. Przy ostatnich zdjęciach jak robiłem kolor w gimpie też to zauważyłem, ze jak sie chce zrobić jaskrawe to się obraz troche rozmywa i detale zanikają.
 11. 100 lat
 12. 100 lat :).
 13. I dzisiejsze Słońce w h-alpha - były niezłe protuberancje. PST + Firefly. Obróbka PiPP, AS2, ImPPG, GiMP i Irfanview. Na dole wersja z barlowem.