Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Charon_X

Zjawiska atmosferyczne
 • Zawartość

  1663
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Ostatnia wygrana Charon_X w Rankingu w dniu 18 Luty

Charon_X posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1343 Excellent

O Charon_X

 • Tytuł
  Opiekun - zjawiska atmosferyczne
 • Urodziny 12.02.1983

Ostatnie wizyty

3871 wyświetleń profilu
 1. Różne fitlry fotograficzne planetarne mile widziane. Wiem, że Łukasz83 ma Baadera U.
 2. 100 lat :).
 3. ma jeszcze sens szukanie wenus i ew. avikowanie, czy już za późno ?

  1. Jacek E.

   Jacek E.

   Adrian, przeca ona niemal równo ze Słoncem teraz jest 17.50 i jest nad morzem 8* nad horyzontem :(
   Wschodzi o 5 ale to już widno....

  2. Charon_X

   Charon_X

   Stellarium pokazywało trochę po Słońcu. Ostatecznie sprawę rozwiązały cirrusy na zachodzie, co praktycznie wykluczyło zabawę. Szkoda, że tyle pochmurnych było, bo jeszcze chciałem raz na sierp zapolować.

  3. Alice

   Alice

   U mnie jutro ma być czyste niebo, mam w planach polowanko w 10x50

 4. To nie była nauka tylko hamowanie nauki przez Kościół, aby łatwiej kontrolować społeczeństwo. Teoriami spiskowymi niektórzy chyba chcą do tego wrócić. A słonia i żyrafę widziałeś - może to jakaś animacja komputerowa w programach niby przyrodniczych ;).
 5. A nie lepiej każdy rok osobno. Potem tworzy się wątek kilkudziesięciostronicowy ciężki do przejrzenia. Już i tak jest bałagan, bo stare wątki są przyklejone, nowe nie i niektórzy wstawiają tam zdjecia inni tutaj.
 6. 100 lat
 7. C8 to już przynajmniej średni zestaw planetarny, a nie lekki. Tak to zostają mniejsze maki i SCT, trzeba pamiętać, że te drugie są odpowiednio lżejsze. A czy rozczarowanie ? Z mniejszych apertur też są przyzwoite fotki.
 8. Dzisiejsza wenus - słaby seeing, ale też za krótkie chłodzenie (wcześniej były chmury na zachodzie i myslałem, że nic z tego nie będzie). Ale się udało, wizualnie sierp niesamowity, nie mogę sobie przypomnieć żebym widział wcześniej tak cienką fazę. No i foto - standardowo - SCT 5" + EQ3-2 + point grey Firerfly. Wersja zwykła (454 klatki w AS2), wersja z barlowem 2x (755 klatek) i drizzle 1,5.
 9. Wszystkiego najlepszego
 10. Ta wiosna - już 2 st. C w dzień :(.
 11. Zastanawiam się ilu astroamatorów to próbowało i z jakimi efektami. Jedyne co mi wygoglowało to na cloudynight http://www.cloudynights.com/topic/564466-venus-and-the-dark-side/ ale tutaj bez szczegółów. Swoją drogą znalazłem ciekawe wyzwanie dotyczące Jowisza http://www.nauka.rk.edu.pl/w/p/fotografia-chmur-siarki-i-sodu-w-ukladzie-jowisza/
 12. Mi się wydawało, że da sie jakiś zarys ciemnej strony (oczywiscie bez szczegółów) da się zarejestrować po zwykłym prześwietleniu, analogicznie do Księżyca, tylko człowiek durny zapomniał, że światło popielate Ksiezyca jest odbite od Ziemi ;). Potem coś usłyszałem o podczerwieni, ale nie sądziłem, że można łapać topografię planety. Szkoda tylko, że wszystko co ciekawe na Wenus wymaga wielkich apertur. Reszta musi zadowolić się fazą.
 13. Ja w ogóle dawno balonów nie widziałem, a co dopiero w takiej ilości.
 14. Coraz szybciej nasza Wenuska zmienia się z Doroty Wellman w Anję Rubik ;). Po 3 dniach (porównując moje zdjęcie z BlackAddera) już różnice widać w średnicy i grubości sierpa. Ciekawe kto uchwyci ostatni raz przed nowiem.
 15. Chyba pierwszy konkurs bez Jcbo, Kennego i MaPy, inni z DSami mogą się teraz łatwiej przebić ;). Wybór ciężki w tym miesiącu, bo sporo prac na podobnym dobrym poziomie. W sporej mierze zagłosowałem trochę nietypowo, ale na to co moim zdaniem wnosi najwięcej świeżości.