Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

Charon_X

Zjawiska atmosferyczne
 • Postów

  1643
 • dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  14

Charon_X last won the day on February 18

Charon_X had the most liked content!

Reputacja

1315 Excellent

O Charon_X

 • Ranga
  Syriusz
 • Urodziny 12.02.1983

Profile Information

 • Płeć
  Male

Ostatnio na profilu byli

3651 wyświetleń profilu
 1. Trochę późno, ale w końcu trzeba było obrobić materiał z zaćmienia. 3 zdjęcia stack po kilka klatek w AS2, obróbka w Irfanview. Canon 350D + ED 102/714.
 2. Animacja googlowa fajna, aż sobie dałem na awatar :).
 3. Gdyby nie porównanie, nawet bym nie zauważył różnicy przez te parę dni, ale widac, że wczorajsza Wenus już znacznie większa od tej z 15.
 4. 100 lat
 5. Próby avikowania z PST i point gray firefly po długim czasie (pierwszy raz z balkonu). Tarcza praktycznie pusta (poza tym znowu problem z "bronowaniem" od kamerki, i często problem ze stackowaniem, trzeba tego PiPPa się nauczyć), więc skupiłem sie na protuberancjach - wersja zwykła i kolor, stacki po kikadziesiat klatek. Czarna tarcza dodana w gimpie.
 6. Mars z 14 lutego - jakieś szczegóły jeszcze udało się złapać. SCT 5" + EQ3-2 + Point Grey Firefly + barlow 2x - 101 klatek AS2 + irfanview. Wersja normalna, drizzle 1,5 i drizzle z kolorem.
 7. Wenus z 14 lutego - SCT 5" + eq3-2 + Point grey Firefly (dołożyłem jeszcze filtr fioletowy, ale bez specjalnego efektu) stack 570 klatek - wersja zwykła + drizzle 1,5. I wersja z Barlowem 2x stack 800 klatek wersja zwykła +drizzle 1,5
 8. Krzesełko sobie jakieś weź, bo tak klęczeć to mało komfortowo, zwłaszcza na lodzie.
 9. Chodziło mi o sytuacje odwrotną czyli spróbować Baadera U na Słońcu (to, że CaK baadera można na chmury wenus to słyszałem). Tutaj nawet niezłe zdjęcie jest. http://www.company7.com/baader/options/u-filter_bpu2.html
 10. Dzięki wszystkim za życzenia
 11. Heh, nówkę kupiłeś tego fitra ? Mnie poraża trochę cena, a poza tym chyba od 10" można coś łapać. Podobno jest bliskie też słonecznego CaK - ktoś gdzieś probował coś łapać.
 12. Profesorowie z politechniki zostali zaproszeni na wycieczkę. Gdy rozsiedli się w samolocie zostali poinformowani, że ów samolot został skonstruowany przez ich studentów. Wszyscy w panice rzucili się do wyjścia, tylko jeden dalej siedział spokojnie na swoim miejscu. -Na co czekasz, uciekaj! -krzyczą pozostali. -Znam moich studentów wystarczająco dobrze. Nie ma opcji żeby w ogóle ruszył z miejsca.
 13. 100 lat
 14. Mi to przypomina Lagunę, tylko trochę słabszą.
 15. Wczorajszy Ksieżyc - krater Kopernik wyłania się z cienia :). Potem niestery bateria padła w lapku, a jak się ładowała to naszły chmury i więcej nie zrobiłem. SCT 5" + Point grey - 32 klatki AS2