Skocz do zawartości

KONKURS na najlepszą relację z obserwacji wizualnych - II kwartał 2016 r.


Rekomendowane odpowiedzi

                      aszopa.jpg

 

                                                 aszopa baner.jpg

 

 

Zapraszam do zgłaszania swoich kandydatur do II edycji kwartalnej Konkursu na najlepszą relację z obserwacji wizualnych 2016 r.
Termin zgłaszania prac - do 30 czerwca 2016 r. 
Przed dokonaniem zgłoszenia warto zapoznać się z REGULAMINEM KONKURSU
No i tradycyjnie proszę o wstrzymanie się z "lajkowaniem" zgłoszonych relacji (oczywiście tylko w tym wątku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I tak nie wygram, ale ponoć dla dobrego towarzystwa, dał się Cygan powiesić :witaj:

5. Trzy godziny w raju

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • lukost zablokował ten temat

No i mamy wyniki!  

I miejsce zajął piszący te słowa, za krótką historię o tym, co nasi rodacy porabiają w Afryce,

II miejsce przypadło w udziale Ciekawskiej i jej opisowi dwóch wiosennych nocek, spędzonych z teleskopem pod niezłym niebem Inwałdu, 

a na III miejsce wskoczył - po zaciętej walce - Damian P., czyli niestrudzony łowca słabych kłaczków i miłośnik komiksowej serii o Thorgalu. 

Oli i Damianowi gratuluję, podobnie jak pozostałym uczestnikom - prace były ciekawe, różnorodne i po prostu dobrze się je czytało. Szkoda tylko, że za cholerę nie możemy przeskoczyć pięćdziesiątki w ilości glosujących...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost odblokował ten temat

Serdecznie gratuluję ,,rączek", które przelały na ekran wspaniałe relacje wzięte żywcem z tego co nad głowami - proszę o więcej w kolejnych edycjach Konkursu.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom Dziękuję i Gratuluję :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim uczestnikom, dziękuję również wszystkim, którzy zdecydowali się oddać głos na moją relację, fajnie, że było Was aż tylu :)

W ogóle dziękuję wszystkim jurorom za zaangażowanie, mam też nadzieję, że będzie rosła ich liczba, w końcu aktywnych userów na naszym Forum jest zdecydowanie więcej. A może pojawi się też ktoś nowy piszący relacje? Kto wie... :)

Wysłane z Tapatalka

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców oraz reszty. Oby w kolejnych edycjach było więcej relacji :)

4 godziny temu, towerfox napisał:

(...) Oby w kolejnych edycjach było więcej relacji

Z relacjami nie jest źle. Jurorów brakuje... :(

Edytowane przez lukost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lukost napisał:

Południowy. Stężnica, Ćwilin, Kanary - ciągnie wilka do lasu... Czas iść o krok dalej. 

Co do rozbudzania - zwykle to bardziej południowe niebo było w sferze marzeń i w zasadzie stamtąd nie wyłaziło. I o ile Kanary gdzieś tam z tyłu głowy były jeszcze na liście "do zrealizowania", o tyle południowa półkula była mocno wątpliwa do zrealizowania. 
Tymczasem pokazałeś, że... można? Można! ;)

Wiesz, ja nie mogę przejść obojętnie wobec faktu, że jakiś jednooki spod Gorców widział Worek Węgla, a ja - nie :))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Panasmaras napisał:

Wiesz, ja nie mogę przejść obojętnie wobec faktu, że jakiś jednooki spod Gorców widział Worek Węgla, a ja - nie :))

Wiesz, akurat do wnętrza Worka zaglądaliśmy głównie przez Deltę SkyGuide 15x70 Jurka, choć achro 120/600 też dawał radę.   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)