Skocz do zawartości
rogalx

Wspólne obserwacje i astro-foto (Słupsk, Ustka i okolice)

Recommended Posts

rogalx    0

Niestety nie mieszkam w Gdańsku  ;) Mam jednak nadzieję że uda Ci się znaleźć jakiś środek transportu do Słupska czy do Ustki, wtedy już mogę Cię podwieźć  ;)

rogalx    0

Z Koszalina, Bytowa i Lęborka też można. Spotykalibyśmy się gdzieś w rejonie zaznaczonym na mapie to ok 50km od każdego z miast. Mam nadzieję że będzie więcej chętnych  ;)

post-663-137699814859_thumb.jpg

ChessNet    427

Witam.

Jestem początkującym obserwatorem ze Słupska. Jakby ktoś chciał mnie czegoś nauczyć, to chętnie skorzystam. :) Mam samochód, jestem mobilny, mogę dojechać.

Proszę o ewentualny kontakt.

Pozdrawiam.

ChessNet    427

Jestem w szoku. Tak szybkiego odzewu nie spodziewałem się.

Mój numer: 600-288-3 dziewięćdziesiąt.

Poczekajmy na lepszą pogodę i do dzieła. :)

Pozdrawiam.

ChessNet    427

Zapraszam do mnie - Jaśminowa 29, Słupsk. Kontakt - tylko telefonicznie: 602 315 947.

Do dyspozycji są dwa obserwatoria i kilka mniejszych teleskopów.

Odezwę się jutro około godziny 19. Pozdrawiam.

ChessNet    427

Dziś dobre niebo do obserwacji. Jest ktoś z okolic Słupska, kto ma ochotę pochwalić się sprzętem?

Mogę ufundować grilla, kiełbaski, pieczywo oraz ketchup.  8)

Jacek E.    7537

No ja niestety nie mogę  :( , a w Ustce niebo niby pogodne ale wokół Słonka halo na 7* i tak od rana - próbowałem z rana i Księżyc i Słonko - może ze Słonka coś wyjdzie choć zamglone.

Jeszcze ze 2 tygodnie i powalczymy, będę miał wreszcie troszkę wolnych dni 8)

ChessNet    427

Dzięki za odpowiedź. Za dwa tygodnie będę miał żonę na głowie, ale postawię wszystko na głowie, aby być gotowy.

Pozdrawiam.

Jacek E.    7537

A Cwaniaczku  8) - to Ty Słomiany Wdowiec teraz - niektórzy to potrafią się urządzić  ;) - a Dryndnij do Jacka P może się nudzi w obserwatorium  ???

ChessNet    427

Właśnie widzę, że miałem zadzwonić parę dni temu, ale... zapomniałem. Teraz mi głupio.  :(

sferoida    2077

Podłączę się do grupy słupsko-usteckiej i okolicznej, choć na razie tylko się przywitam. Stawiam pierwsze kroki (walczę dzielnie z obsługą, podłączeniem wszystkich akcesoriów, ustawieniem sprzętu itp.). Bazę mam pod Ustką w Przewłoce. Bardzo chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń i pomocy. Docelowy kierunek: astrofoto DS, teraz: chcę sięgnąć wszystkiego co na niebie. Na razie jednak więcej obserwuję fora niż niebo; brak czasu, a jak jest czas to brak pogody.

Pytanie do p. Jacka: czy ogólne zaproszenie z kwietnia jest aktualne dla każdego zainteresowanego (mieszkam obok na Akacjowej) i jeżeli tak, to kiedy można Pana niepokoić?

Jacek E.    7537

Gdzieś Ty się uchował ??? Jacka możesz niepokoić śmiało - zawsze, na PW CI podam telefon i powoli wreszcie ekipa nam rośnie. Czekamy - może jutro będzie OK to tak do 23 najpóźniej posiedzielibyśmy - w poniedziałek praca. Zaproszenie zawsze aktualne :)

sferoida    2077

"Gdzieś Ty się uchował" - ... rodziłem się w bólach, sprzętu dorobiłem się dopiero w kwietniu br. Ale spokojnie, skoro kosmos tyle na mnie czekał to i jeszcze trochę poczeka 

ChessNet    427

Około 19 wyjazd. Wezmę żonę. Czy ktoś ma coś przeciwko temu, aby jeszcze dwójka moich znajomych dojechała? Totalni laicy, pewnie spojrzą przez dziurkę i pojada po 30 minutach. Bardzo by jednak chcieli zobaczyć teleskop na oczy. ;-) Masz coś przeciwko Jacek?

ignisdei    2240

Ja już też się rozstawiam w ogrodzie, właśnie w Waszym kierunku - północnym  niebo mam najciemniejsze -powadzenia! 8)