Skocz do zawartości

Newton Minimo 300/1500


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jest do tego jakiś fartuszek?

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką ma długość całkowitą i jak się ma wysokości max do wyciągu po zamontowaniu na montażu.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
Dzięki pomocy Janusza Płeszki znów się udało coś poprawić.
Miałem problem z ustawieniem planety w centrum kadru przy bardzo długich ogniskowych. Włożenie okularu , ustawienie, wyjęcie okularu, włożenie kamery - to był czas i wielokrotne próby. Do tego dochodził brak parfokalności pomiędzy kamerą z Barlowem a okularem- koszmar.
No ale jest rozwiązanie a Janusz podał mi źródełko szybkiego zakupu :D
W wyciągu wylądował Q turret Baader Planetarium - rewolwer na 4 okulary. Wykonany z tworzywa sztucznego ! Rzecz niespotykana w astrofotografii, ale świetnie sprawdza się w astrofoto planetarnym, gdzie kwestie prostopadłości matrycy itp nie maja większego znaczenia.
Trzeba tylko uważać na gwinty, żeby przy zbyt mocnym dokręcaniu nie "przekręcić" gniazda w plastiku. Jak poczytałem, to okazało się że Baader wymyślił do niego fajną rzecz - Q Barlow z gwintem filtrowym 1.25" dający standardowo 2.25x jak jest wkręcony w nosek rewolweru, a 1.3x jak jest wkręcony w nosek filtra. Ponieważ u mnie jest wkręcony w nosek ADC to z obliczeń wyszło mi jakieś 2.5x.
W jednym gnieździe rewolwera siedzi okular 23 mm z krzyżem i pierścieniem parfokalnym, a w drugim kamera ASI ZWO 120 MC z ADC i Q Barlowem. Teraz ustawianie planety w centrum kadru to bajka!
ADC to osobny nabytek. ADC czyli Atmospheric Dispersion Corrector gen.2 firmy Astrosystems Holland to modułowy korektor pozwalający na konfigurację wlotu i wylotu ( w sensie gwintu i standardu mocowania). Sam moduł ma gwint T2 żeński od strony teleskopu i T2 męski od strony kamery. Ja mam go zainstalowanego bezpośrednio przed kamerą ZWO ASI 120 MC. Od strony teleskopu standardowy nosek 1.25 cala w wktóry teraz wkręciłem Q barlowa.
Układ jest świetnie dopasowany. ADC znakomicie poprawił jakość obrazków, choć jego opanowanie - pozornie proste - wcale takie proste nie jest.
 

ADC.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...
10 minut temu, wessel napisał:

Widać rewolwer Baadera z zainstalowaną kamerą i okularem z podświetlanym krzyżem do centrowania planety w polu widzenia.

Trochę głupio się przyznać, ale też posiadam te rewolwer i do tej pory nie wpadłem, żeby montować w nim kamerę.

Powiedz mi tylko jedną rzecz: Czy po zamontowaniu kamery i okularów są one wzajemnie parfokalne w rewolwerze?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)