Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

ignisdei

Astriculus – czyli artykuły astronomiczne

arti.jpg

astriculus.jpg

Oto propozycja nowego działu, która ma promować  publikowane na Forum  wypowiedzi publicystyczne będące formami literackimi od notatki informacyjnej po krótki esej. Dobre, przejrzyste  i  merytoryczne  artykuły naszych Forumowiczów  będą promowane na stronie głównej tuż pod logo.

Zachęcam do publikacji!  

2 osoby lubią to

Może tak doprecyzujmy tematykę działu, bo publicystyka to szerokie pojęcie i bardzo mi się kojarzy z tematyką "wyklętą" (i słusznie) przez nasz regulamin - polityką, obyczajowością, religią itp.

Aby unaocznić młodym astro-pisarzom o co mi chodzi przenoszę do nowego działu mój artykuł który kiedyś był częścią cyklu "Poradnik młodego DS-siarza)/

Nie chwaląc się ale dzięki niemu sporo osób w 2009 roku odnalazło Veila i polubiło ten kompleks.

Coś mi to przypomina klik :))

Oczywiście  mogą eseje dotyczyć także obiektów ds, ale mogą być to np. rozprawy z astronomii teoretycznej, astronautyki...po prostu prace, które traktują o naszej literaturze przedmiotu

1 osoba lubi to

No dobrze, więc zaryzykuję. Ci, którzy już znają części tego materiału upraszani są o dyskrecję ;)

No dalej, czekam na artykuły? Nie muszą być z bieżących obserwacji, mogą dotyczyć astronomii teoretycznej, astrofotografii, naszych wydarzeń astronomicznych itp.

Dla odważnego podarunek od Admina wysłany do domu autora kolejnego artykułu! Cool

mapa_ksiezyca_30cm_tpl_1.jpg

Dziękuję za świetnie dobrany banner beer

Proszę tylko o nie przysyłanie mi wspomnianej wyżej mapy. Mam taką (oprócz paru innych) :))