Skocz do zawartości

No link to M.C. synscan


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podłączyłem elektronikę  do RB100 , wszytko działało jak należy gdy tu nagle montaż stanął i pilot zaczął pokazywać  poniższy napis. Myślałem ze się zaplączę. 

To zwykły eq6.  Dane do pilota  tą wtyczką a prąd zapodawany jest tą  wtyczką . Pilot świeci a płyta zasila coś jest na ścieżce danych ale co? Miał ktoś z Was  taki problem? Głupi ,moglem zabezpieczyć tył płyty a nie wieszać ją na kablach. Może to strzelił jakiś rezystor?

szpak2.JPG

Musiałem zrobić jakaś zawre albo coś, pomóżcie! Może coś poradzicie nim komuś to wyśle do naprawy?

 

szpak1.JPG

 

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki problem w moim HEQ5. Po moich doswiadczeniech, pierwsze co to sprawdz plyte glowna czy na jakims elemencie elektroniki nie ma widocznych osmalen, wybrzuszen itd...

Po telefonie do jedenego ze sklepow astronomicznych i rozmowie o moim problemie z pracujacym tam polakiem dowiedzialem sie ze na 95% to plyta glowna. By sprawdzic czy tak jest faktycznie poradzono mi by:

1) Sprawdzic dokladnie wszystkie kable

2) Pojechac do kogos kto ma taki sam montaz jak ja i sprawdzic na nim czy moj pilot dziala poprawnie

3) Kupic nowa plyte glowna :)

Po wykonaniu punktu 1 i 2, oraz zabraniu plyty glownej do elektronika okazalo sie ze spalil sie jeden z mikrokontrolerow - za nowa plyte glowna dalem 105 funtow(ok. 550zl)

Powodzenia! :)

 

 

post-36161-0-91599900-1413648166_thumb.jpg

William Optics Zenithstar 73 III APO, Sky-Watcher Star Adventurer GTi, ZWO ASI1600MM Pro, ZWO EAF 5v, Filtry + kabelki

 

http://www.astrobin....s/FunkyKoval35/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu jego ,,Tata" może coś poradzić... Jak chodziło jakiś czas to chyba podłączyłeś polaryzację dobrze... Długo nie pracował możne to jest powodem, moze smary szlak trafił ??? Pisz lub dzwoń do Radka.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie miałem z HEQ5, wyłączył się podczas prowadzenia i nie wstał. Wyslij montaż do delty zeby przeprowadzili diagnostykę, jeśli nie masz jak tego sprawdzić . Ja tak zrobilem i niestety okazało się że mam uszkodzoną płytę główną.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

TS, SW, S-Big, Canon, Nikon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kudi145 napisał:

Ja podobnie miałem z HEQ5, wyłączył się podczas prowadzenia i nie wstał. Wyslij montaż do delty zeby przeprowadzili diagnostykę, jeśli nie masz jak tego sprawdzić . Ja tak zrobilem i niestety okazało się że mam uszkodzoną płytę główną.

Tu z wysyłką będzie niezły problemik - to FAowy RB 100 made in Radek Hass-Pol.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest tak jak pisze Kolega Funky to jakiś blojtek strzelił i trzeba go wymienić.

To się stało nagle montaż prowadził , alignował, szukał i nagle pac. Nie ma.  Płyta zwisała na kablach. Pewnie dotknąłem rurki jakimś układem i zrobiłem zwarcie. 

ps. Rozmawiam z kolegą Kaczorem, który naprawiał mi  i programował pilot od eq5 :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

Na 100% masz problem z elektroniką montażu. Miałem kilka takich przypadków - pod warunkiem, że pilot jest OK przy czymkolwiek innym od SW. Dalej nie pomogę, przepraszam.

EDIT: Pierwszy winny przy zwarciach - zobacz moduł zasilania na płycie głównej Twojego montażu - najczęściej tu będzie problem, który szybko i tanio wyeliminujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż nie ma elektroniki, poszła moja płytka od eq6 . Jutro wysyłam jednemu koledze który spróbuje to zrobić .

Dzięki za Wasze sugestie! Cool

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)