Skocz do zawartości

ANKIETA - KONKURS na najlepszą relację z obserwacji wizualnych II kwartał 2016 r.


ANKIETA - KONKURS na najlepszą relację z obserwacji wizualnych II kwartał 2016 r.  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoim zdaniem na miano autora najlepszej relacji z obserwacji wizualnych w trzecim kwartale 2016 r. zasługuje:

    • 1. wessel "Krótka sesja na długiej ogniskowej"
    • 2. wessel "Sesja astrofotowizualna z lekkim podtekstem erotycznym"
    • 3. Mikołaj "Wyścig w 14 GT"
    • 4. lukost "Obiekt tygodnia 15.05.2016 Abell 39"
    • 5. Janko "Trzy godziny w raju"
    • 6. Ciekawska "Nocki dwie"
    • 7. Charon_X "Nierówna walka z chmurami i sinusoida nastrojów, czyli tranzyt Merkurego oczami Charona"
    • 8. lukost "AAA 2016 - krótka relacja"
    • 9. towerfox " Te małe Claviusiątka takie urocze"
    • 10. Damian P. "Giganci"
    • 11. pguzik "Bieszczadzkie niebo w Beskidzie Niskim"


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do oddania głosu na najlepsze Waszym zdaniem relacje z obserwacji! Można głosować na jedną lub więcej zgłoszonych kandydatur. Relacje biorące udział w konkursie znajdziecie

TUTAJ

 

Głosujemy od piątku (1 lipca 2016 r.) do niedzieli (10 lipca 2016 r.) do godz. 23:59. Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie powalające, prawie takie jak w konkursie MoP. Tylko królik i znajomi :D Swoją drogą to zastananawiające - przy wielkim boomie mediów społecznościowych i takiej liczbie forumowiczów to tu powinno być trzy setki głosów jako minimum. Może łatwiej dać lajka komuś na twarzoksiążce niż przeczytać więcej niż jedno zdanie? Stąd pewnie oceny typu " wow" - podstawowa i " szukam szczeny po podłodze" - ta już świadczy o niezwykłym zaangażowaniu i znajomości funkcji copy paste. 

To trochę tak jak z religią w Polsce - mamy 75% zdeklarowanych katolików chodzących do Kościoła raz w roku.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiam a właściwie to czytam i czytam. 11 relacji to 1-2 relacje na dzień i już wiadomo. W tym czasie można spokojnie zagłosować.

2 godziny temu, wessel napisał:

To trochę tak jak z religią w Polsce - mamy 75% zdeklarowanych katolików chodzących do Kościoła raz w roku.....

Fajne :)

 

Tak,Sbig,AP,SW....
http://www.astromarcin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel ma niestety rację. Dziś dominujący jest przekaz obrazkowy; na lekturę mało kto ma chęć (lub czas), a duża część społeczeństwa to po prostu wtórni analfabeci (oczywiście akurat to nie dotyczy userów forum i szeroko pojętych miłośników astronomii). Ten konkurs wymyśliłem niejako na przekór tym trendom; liczyłem, że nieliczna grupka ( jeszcze) piszących i czytających relacje stopniowo się rozrośnie. Minęły prawie dwa lata i co? Wyszło na to, że głupi byłem i naiwny. Pociągnę do końca tegoroczną edycję i odpuszczam, bo sensu większego już w tym nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wessel napisał:

To trochę tak jak z religią w Polsce - mamy 75% zdeklarowanych katolików chodzących do Kościoła raz w roku.....

Widząc takie teksty na astronomicznym forum to odechciewa się czegokolwiek.

Relacje się fajnie czyta. Jednak z pisaniem gorzej. Ale, że tak mało głosujących (wręcz dramatycznie) to przeczytam i zagłosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, karl napisał:

Widząc takie teksty na astronomicznym forum to odechciewa się czegokolwiek.

To tylko dosadne uświadomienie stanu rzeczywistego - nie dyskusje poza tematyczne.
Rozumiem - mam problem z pisaniem z przekazaniem, ale żeby nie przeczytać czegoś czego nie znajdzie się w żadnych atlasach i opracowaniach, czegoś tak ułatwiającego życie obserwatorowi ??? A późniejsze ewentualne nie klikniecie to już o pomstę do nieba wzywa :( 
Najlepiej z czegoś korzystać nie dając nic w zamian... nawet satysfakcji piszącym, że to jest czytane. W tym wypadku ,,mówi" o tym liczba glosujących. - WSTYD !!!!!!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko, że są czasami nie potrzebne docinki na tematy religijne itp.

A co do Twojej wypowiedzi Jacku to masz trochę racji tylko, że ... Mi osobiście więcej satysfakcji daje jak ktoś da mi "lajka" (jak ja nie lubię tej mody) niż jakieś głosy w konkursie. To mi, nie wiem jak innym. A jeśli już jest konkurs to jednak dużo trudniej jest wybrać. Przeczytać i "zalajk***ć" jest łatwiej niż wybrać najlepszą relacje. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, karl napisał:

Chodziło mi tylko, że są czasami nie potrzebne docinki na tematy religijne itp.

A co do Twojej wypowiedzi Jacku to masz trochę racji tylko, że ... Mi osobiście więcej satysfakcji daje jak ktoś da mi "lajka" (jak ja nie lubię tej mody) niż jakieś głosy w konkursie. To mi, nie wiem jak innym. A jeśli już jest konkurs to jednak dużo trudniej jest wybrać. Przeczytać i "zalajk***ć" jest łatwiej niż wybrać najlepszą relacje. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Takich docinków nie toleruję !!! Każda religia dla konkretnego wyznawcy jest Najważniejsza i tu każda polemika negująca jest zła i niestosowna - KROPKA !

Co do lajków - kiedys jak były wprowadzane byłem ich przeciwnikiem - niemniej przyjęły się o zapewne pozostaną. Ale nagrodzenie lajkiem a nagrodzenie głosem to nieporównywalna różnica !!!
To konkurs - to głosy Jurorów. A tu ich niestety brak :(

P.S. O - właśnie Maciek to napisał - wątpię aby ktoś zinterpretował to inaczej.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście oddałem jeden głos bo taką kiedyś przyjąłem zasadę, ale skoro pozostałe dwa wpłyną chociażby minimalnie na przetrwanie konkursu to chętnie zagłosuję jeszcze dwa razy.:)

Co do wypowiedzi Maćka to nie przesadzajmy, religia jest mocno zakorzeniona w naszej rzeczywistości i dużo o nas samych mówi więc pewne aluzje, odniesienia mają prawo się pojawić oczywiście nie obrażając innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukost napisał:

Powiedz mi tylko jedno - co to jest 40 głosów przy ponad czterech tysiącach userów ? No dobra, aktywnych jest może kilkuset, ale to nadal... Ech, szkoda słów. 

Szkoda, że tendencja "chodzenia na łatwiznę" (jak to już kilkukrotnie wspominano wyżej) jest tak widoczna nawet w tak niszowym hobby, jak nasze. No cóż, łatwiej jest przecież przejrzeć kilkadziesiąt zdjęć niż przeczytać choćby kilka relacji... 

Konkurs bez wątpienia motywuje nie tylko do samego pisania, ale także (a może przede wszystkim) do tego, by relacje były ciekawe i atrakcyjne w odbiorze. By zobaczyć jego efekty wystarczy cofnąć się do czasów gdy go jeszcze nie było i porównać ilość publikowanych wtedy fajnych prac do stanu obecnego. Jakość bywa ważniejsza od ilości (w tym przypadku głosów) i dlatego nie warto zarzucać organizowania kolejnych edycji konkursu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lukost napisał:

Wessel ma niestety rację. Dziś dominujący jest przekaz obrazkowy; na lekturę mało kto ma chęć (lub czas), a duża część społeczeństwa to po prostu wtórni analfabeci (oczywiście akurat to nie dotyczy userów forum i szeroko pojętych miłośników astronomii). Ten konkurs wymyśliłem niejako na przekór tym trendom; liczyłem, że nieliczna grupka ( jeszcze) piszących i czytających relacje stopniowo się rozrośnie. Minęły prawie dwa lata i co? Wyszło na to, że głupi byłem i naiwny. Pociągnę do końca tegoroczną edycję i odpuszczam, bo sensu większego już w tym nie widzę. 

Smutno mi jak takie rzeczy czytam, w sensie że w taką stronę to zmierza że prawie nikt już nie pisze i niewielu czyta. Lukosta rezygnację rozumiem w 100%, przecież nic na siłę.

Bez konkursu jakoś jeszcze przeżyję (choć staram się głosować regularnie, udziału nie biorę ale może kiedyś) ale mam nadzieje że relacje z obserwacji będą się pojawiać, bez nich astro-fora nie są mi już do niczego potrzebne. Czytam wszystkie relacje, nigdy nie wiadomo która da inspirację do ciekawych obserwacji. Co zobaczę to opisuję jak umiem, może komuś się to przyda, na pewno przydaje się mi - bo porządkuje to moje opisy i skłania do poszukania dokładniejszych informacji o tym co widziałem.

Naprawdę relacje czyta na tym forum 40 osób a pisze może 10? W te 40 czytających nie wierzę, ilość odsłon relacji bywa całkiem spora. Te około 10 osób piszących to niestety smutny fakt. Nie przestawajcie pisać - ja czytam!

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adam_bie napisał:

ale mam nadzieje że relacje z obserwacji będą się pojawiać, bez nich astro-fora nie są mi już do niczego potrzebne

Również się pod tym podpisuję. 

Ogólnie, to czasami mam wrażenie jakby najważniejsze było to, nie na co patrzysz, ale przez co (80% wątków sprzętowych - choć może jeszcze nie tu...). Mam nadzieję, że chociaż ten "kącik" zostanie.

  • Like 2

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzesiek napisał:

Również się pod tym podpisuję. 

. Mam nadzieję, że chociaż ten "kącik" zostanie.

Kącik ??? Powtórzę swój ,,slogan" toż to KOPALNIA WIEDZY. Nigdzie nie występująca !!!!

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jacek E. napisał:

Kącik ??? Powtórzę swój ,,slogan" toż to KOPALNIA WIEDZY. Nigdzie nie występująca !!!!

Ja też tak sądzę. Dlatego KĄCIK jest ujęty w cudzysłów i użyty z premedytacją ;).

  • Like 1

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bliżej nieznanych przyczyn (pierwszy raz coś takiego się zdarzyło) głos Mikołaja został policzony podwójnie. Nie chcę teraz eksperymentować na żywym organizmie i edytować ankiety - po prostu przy obliczaniu końcowej klasyfikacji odejmę po 1 glosie sobie (relacja numer 8) i Piotrkowi (relacja numer 11).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost odpiął i usunął z polecanych ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)