Skocz do zawartości

KONKURS na najlepszą relację z obserwacji wizualnych - III kwartał 2016 r.


Rekomendowane odpowiedzi

 

                       konkurs.jpg

 

                                                 szopa.jpg

 

Zapraszam do zgłaszania swoich kandydatur do III edycji kwartalnej Konkursu na najlepszą relację z obserwacji wizualnych 2016 r.
Termin zgłaszania prac - do 30 września 2016 r. 
Przed dokonaniem zgłoszenia warto zapoznać się z REGULAMINEM KONKURSU
No i tradycyjnie proszę o wstrzymanie się z "lajkowaniem" zgłoszonych relacji (oczywiście tylko w tym wątku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost polecił i przypiął ten temat
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Łukaszu - gratulacje! Astrofociarz bierze się za wizual - i to z jakim pięknym skutkiem :) 
Janku - gratuluję drugiego miejsca, choć przyznam, że zawsze czuję się niekomfortowo, kiedy staję z Tobą do zawodów na piśmiennictwo :)
Dziękuję też wszystkim, którzy głosowali na moją relację, chociaż przyznam się do moderatorskiego przekrętu - na parę dni zmieniłem tytuł wątku na "Konkurs na najdłuższą relację z obserwacji wizualnych" - i wtedy wpadło mi najwięcej głosów ;)

Mam tylko nadzieję, że kolejna edycja będzie miała więcej zgłoszeń, choć tutaj najwięcej będzie zależało od kaprysów pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z mojej strony wielkie gratulacje dla zwycięzców i wszystkich piszących. Teraz już mniej więcej wiem ile wysiłku wymaga napisanie relacji z obserwacji i pomimo wyniku głosowania uważam, że wciąż mi daleko do naszych mistrzów pióra i klawiatury i czuję się trochę nieswojo... Głównym celem moich relacji było pokazanie, że nawet obserwacje pod nienajlepszym niebem mogą dać dużo frajdy i w żadnym wypadku nie należy z nich rezygnować. Wiadomo, że w takich warunkach barnardy nie będą się wysypywały z worków i nie należy się nastawiać na polowanie wielkie słabizny, ale są miriady obiektów nadających się do obserwacji w takich warunkach. 

PS - już zabrałem się za wyprzedawanie kamerek, została mi połowa :) 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne gratulacje Szanowni Państwo za wspaniałe prace, którymi przybliżacie nam perły nieba :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy laureaci - chapeau bas.
Łukaszu - za hożą inspirację oraz udowodnienie, że można.
Janku - za koncept metafizyczno - filmowy oraz kunszt lingwistyczny.
Marku - za potwierdzenie tezy, iż pisać należy krótko albo ciekawie.

Pięknie jest móc zanurzyć się w Wasze astro opowieści. Dziękując skromnie, liczę na kolejne relacje.

PS. Dla wszystkich piszących moje wyrazy uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, dopiero teraz zdołałem dorwać się do kompa (miałem nieźle zakręcony poranek...).

Gratulacje dla zwycięzców, do których zalicza się także Ewa - bo i jej relacja z trzeciego miejsca wchodzi do walki o miano astrorelacji roku.  :)

Szkoda tylko, że frekwencja jurorów nie dopisuje - wiem już, że pewnego poziomu nie przeskoczymy...  A liczyłem, że konkurs z czasem się "rozkręci"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Trybus

Serdeczne gratulacje dla uczestników i laureatów kolejnej kwartalnej edycji konkursu!

A teraz kilka słów do Ojca Prowadzącego :-)
Łukasz, wiem, że nosisz się z myślą o zakończeniu konkursu wizualnego. Wiem też, że mam w tym swój udział. Biję się w piersi, zaniedbałem ostatnio pisanie relacji, choć miałem w sierpniu i wrześniu kilka bardzo wartościowych, pełnych wrażeń nocek obserwacyjnych. Wraz z powrotem dzieci do szkoły dopadła mnie jednak codzienna nagonka, plan każdego dnia rozpisany w zasadzie co do kwadransa, coraz mniej snu... Lakoniczne notatki w dzienniku obserwacyjnym (które zapisuję zawsze, najczęściej zaraz po powrocie do domu, w stanie półprzytomnym) nie nadają się do skopiowania i pokazania Wam, a na edycję i ubranie wrażeń w słowa, które byłyby godne prozie Panasmarasa rozwiązać rzemyki u sandałów nie mam czasu... Summa summarum w tej edycji mój udział skończył się na chęciach.

Jeżeli pogoda dopisze, postaram się dołożyć cegiełkę do ostatniej edycji konkursu w tym roku. Ostatnio czarne chmury zbierają się nad moją karierą zawodową i mam nadzieję, że dość szybko znajdę sobie nową pracę, zanim będę zmuszony rozpocząć wyprzedawanie sprzętu... Bo wtedy nie będzie żadnych obserwacji i relacji :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację dla Łukasza oraz Janka, Marka i Ewy, no i oczywiście dla pozostałych:)

Ja też mam nadzieję, że będzie więcej zgłoszeń bo 7 relacji to chyba najmniej jak dotąd. Jurorów też nie przybyło, więc problem bynajmniej nie leży chyba w czytaniu. Jak pisze Lukost, frekwencja raczej ma już swój określony z grubsza pułap, którego znacząco nie przekroczy.


Osobiście też chciałem zaliczyć jakieś większe obserwy w tym kwartale ale niestety nie wszystko szło zawsze po myśli a pogoda jeśli już była, to wtedy kiedy nie trzeba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2016 at 11:35, lukost napisał:

...Szkoda tylko, że frekwencja jurorów nie dopisuje - wiem już, że pewnego poziomu nie przeskoczymy...  A liczyłem, że konkurs z czasem się "rozkręci"... 

Nie jest tak źle. Właśnie się kilku wcześniej nie zainteresowanych uaktywniło ;). Więc jednak się kręci.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost usunął z polecanych i odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)