Skocz do zawartości

Welon NGC6922 17-07-2016


Rekomendowane odpowiedzi

17.07.2016 83% Księżyca , 12x1200sHa B1x1 DB  Resolition1.10"/pixelADL300Sbig16803AP1200 *** najprawdopodobniej szykują się duże zmiany w 2017:)

Na razie mała wersja ... kolor się produkuje ...HST

NGC6992_v1 1800ajpg.jpg

 

P.S.

Pamiętasz Wessel jak dyskutowaliśmy czy adl pokryje matryce sbiga . *- moim zdaniem da radę, tylko justowanie i prowadzenie = ogromna precyzja  *- błędy popełniamy oczywiście my ! - poprzez fizyczne (specjalistyczne oprzyrządowanie ) ograniczenia !.

 

 

 

  • Like 6

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem i pamiętam ino pojąć nie mogę :) możesz jaśniej?

Ja

Cytat

 

Napisano July 23, 2015 ? Zgłoś post

Zauważ Maciek ,że ten teleskop obsłuży tą matrycę bez problemy post 15 z tego wątku - Orion - wygląda wspaniale ! - jestem blisko początku .

 

 

Ty

Cytat

 

Tak tak, wszyscy pisza ze obsłuży, tylko potem kicha.

 

 

Obiekt był podyktowany 3 motywami >

1. Księżyc daleko ,HST filtry przeciw księżycowi

2. Wypróbowanie 100mm obiektywu i canona (obiekt w całości)

3. W tej części mam najlepszą kolimację i prowadzenie . - Dodam tylko to , że już dawno bym się pozbył Oaga i zakupił jakiś bez - guidowy montaż ,

ale niestety (pewne sprawy i osoby mnie blokują ) - te rzeczy rozwiązałyby mnóstwo problemów. Programowanie zdalne, bez flipa, wszystko skręcone itp itd..

* "oczywiście to wszystko ściema ,żeby zataić zhakowanie twojego PC "

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor hmmm... dużo materiału pojechało , zaświetlenie i brak flatów , bardzo utrudniało obróbkę .

SII OIII x6x600s (dobra po jednej :() Reszta ja u góry.

NGC6992vv2 end2j.jpg

Wersja trochę bardziej przygaszona * wydaje mi się, że dominuje na  tej poprzedniej czerwony.

NGC6992vv2 end2j ciem.jpg

A na tej niebieskiej widać ładniej struktury samego welony * może dlatego że czerwony ładnie się kontrastuje z niebieskim .

NGC6992vv2 end2jnieb.jpg

  • Like 5

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

co brałeś? :D  Pink Floyd mieli takie haluny po LSD...

To był tylko sex - mam nadzieje , że wiesz co to jest:)) .... po nim widzisz wszystko na kolorowo .Geek

  • Like 1

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może admin poprawić ... - "pamiętamy , że w pewnych sprawach pośpiech nie jest wskazany !">:O

Oczywiście jest to NGC6992  - jest ciśnienie na całość - ale pogoda nie pozwala !!!!!!!!!

***

A nawiązując do obiektu i do canona raw a dokładnie mam CR2 ... jak wy to składacie  _? mam 49 fotek z różnymi próbami iso, czasami 300-600s F2,8-F4,0 ... Tu w tym teście niestety przeszkadzał strasznie księżyc , ale pomijając to ,

nie potrafię tego złożyć . Ill

Próba 49x wszystko w maximDL ... **(zaświetlenie po boku to od teleskopu - moja wina - za blisko ustawiłem )

canon  v1.jpg

Plik CR2 pojedynczy  otwarty w programie Digital Photo Professional 4 wygląda tak ...np

canon  v2.jpg

canon  v3.jpg

i jest tego...

canon  v4.jpg

Z  BW na color w maximDL nie daje pozytywnych rezultatów , *- nie wiem gdzie w tym programie od canona jest jakaś opcja żeby skonwertował wszystkie pliki na raz i może potem je złożyć (tiff'y)...?

 

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki alien , ta automatyzacja funkcjonuje .

A możesz mi powiedzieć , co trzeba zmienić w opcjach , aby zapisując Tiff nie wyciągał go od razu .

stack 1.jpg

to mam po wrzuceniu do PS  po użyciu Digital Photo Professional 4 -*jest kolor , wszystko ok , tylko już wyciągnięte zdjęcie 

stack 2.jpg

 

s2.jpg

a to po maxim DL zapisane w Tiff , BW ale nie wyciągnięte ..

s1.jpg

 

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On sam chyba wywołuje zdjęcia i na to nie mamy wpływu. Jedynie możemy poprawić kolory, balans i inne. Jak masz pixa wieczorkiem zapodam jak przekonwertowac raw-y bez wywoływania ich.

  • Like 1

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)