Skocz do zawartości

płaska ziemia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum. Ostatnio na youtube trafiam na różne filmiki o płaskiej Ziemii. Do tego dochodzi temat Antarktydy. Z tych filmików, które oglądam wynika, że nasza planeta jest płaska i do tego Antarktyda kryje mnóstwo tajemnic jakby tam byly bazy obcych itp. Z filmików wynika to, że nad ziemią jest szklana kopuła i nie możemy opuścić naszej planety i niby jest to niemożliwe. Niby NASA kłamie i wszystkie filmiki rzez NASA są nagrywane w studio filmowym.

Z samolotu niby też nie widać żadnej krzywizny Ziemii. Do tego niby wszystkie krzywizny ktore widzimy na filmikach są robione przez specjalną zakrzywiającą soczewkę dlatego Ziemia wydaje się być kulą. Skok ze stratosfery też był filmowany z soczewką zakzywiającą itp.

Znalazłem filmik gdzie przez teleskop z Zielonej Góry widać nawet Góry przez teleskop co raczej na kulistej ziemi byłoby nie realne?

Przez teleskop na prawdę można zobaczyć bardzo daleko z plaży gdzie ludzkie oko wydaje się, że widzi znikające statki za horyzontem itp.

Nie znam się na astronomii ale filmiki na prawdę mnie przekonują.

Też byłem sceptyczny ale oglądając kilka tygodni filmiki to już nie wiem sam co o tym sądzić.

Wszystko wskazuje, że jesteśmy okłamywani przez Nasa i na Antarktydzie są jakieś bazy obcych, gdzie nie dopuszczą tam żadnej osoby bo tego terenu pilnuje wojsko. Z filmików wynika, że jesteśy po prostu zwykłymi stworzeniami, które są okłamywane i nadzorowane przez wyższe istnienia i jesteśmy zamknięci od kopuła i jesteśmy tylko w celu czerpania z nas zysków itp.

Co o tym sądzicie?

Jeden z setek filmów, który na prawdę brzmi wiarygodnie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Piotrze - Witaj na forum.

Dla twojej informacji: jest to forum astronomiczne. Porusza się tu wiele tematów związanych z astronomią oraz jej pochodnymi ale...  Praktycznie 99,9999% społeczeństwa Fa uważa jednak, że nasza Planeta jest okrągła. Niestety nikt tu nie podejmie tej dyskusji. Wydaje mi się więc, że mój post będzie (oprócz twoich) ostatnim w temacie, który założyłeś. Proponuję poszukać forum zajmującego się takimi teoriami spiskowymi.

pzdr

Szymon

 

  • Like 8

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby w XVI wieku F. Magellan miał youtuba to by biedak wiedział że NASA go okłamuje i nie próbowałby głupio opływać świata ;)

  • Like 5

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotr1234543 napisał:

Witam na forum. Ostatnio na youtube trafiam na różne filmiki o płaskiej Ziemii. Do tego dochodzi temat Antarktydy. Z tych filmików, które oglądam wynika, że nasza planeta jest płaska i do tego Antarktyda kryje mnóstwo tajemnic jakby tam byly bazy obcych itp. Z filmików wynika to, że nad ziemią jest szklana kopuła i nie możemy opuścić naszej planety i niby jest to niemożliwe. Niby NASA kłamie i wszystkie filmiki rzez NASA są nagrywane w studio filmowym.

Z samolotu niby też nie widać żadnej krzywizny Ziemii. Do tego niby wszystkie krzywizny ktore widzimy na filmikach są robione przez specjalną zakrzywiającą soczewkę dlatego Ziemia wydaje się być kulą. Skok ze stratosfery też był filmowany z soczewką zakzywiającą itp.

Znalazłem filmik gdzie przez teleskop z Zielonej Góry widać nawet Góry przez teleskop co raczej na kulistej ziemi byłoby nie realne?

Przez teleskop na prawdę można zobaczyć bardzo daleko z plaży gdzie ludzkie oko wydaje się, że widzi znikające statki za horyzontem itp.

Nie znam się na astronomii ale filmiki na prawdę mnie przekonują.

Też byłem sceptyczny ale oglądając kilka tygodni filmiki to już nie wiem sam co o tym sądzić.

Wszystko wskazuje, że jesteśmy okłamywani przez Nasa i na Antarktydzie są jakieś bazy obcych, gdzie nie dopuszczą tam żadnej osoby bo tego terenu pilnuje wojsko. Z filmików wynika, że jesteśy po prostu zwykłymi stworzeniami, które są okłamywane i nadzorowane przez wyższe istnienia i jesteśmy zamknięci od kopuła i jesteśmy tylko w celu czerpania z nas zysków itp.

Co o tym sądzicie?

Jeden z setek filmów, który na prawdę brzmi wiarygodnie:

 

Zdjęcia smoka, żółwia, krokodyla czy Atlasa podrzymujacego Ziemię też nikt nie zrobił ;). Teoria płaskiej Ziemi padła ostatecznie wraz z odkryciami geograficznymi. To mogło mieć rację bytu w czasach gdy dla ówczesnych cywilizacji cały świat to były okolice morza śródziemnego, kawałek Europy i Afryki, bo nic innego nie znano. Dzisiaj jak cały świat jest w zasięgu ręki to nawet nikt nie jest w stanie stworzyć trzymajacego się kupy modelu mechaniki nieba przy płaskiej Ziemi. W zasadzie to nawet zaćmienie Księżyca obala tą teorię.

Filmiki to można znaleźć i o wklęsłej Ziemi, młodej Ziemi, dinozaurach w czasach ludzi, końcach świata, planecie Nibiru, Replilionach, Plejadanach, Annuniakach - a że coś jest na necie nie oznacza, że musi być prawdziwe. Przyznałeś się, że nie znasz się na astronomii, zapewne również na fizyce - filmiki takie bazują na ludzkiej niewiedzy, i stąd głupie teorie łapią swoich zwolenników. Trzeba mieć trochę szacunku dla nauki, dzięki postepowi wiedzy i postępowi technologicznemu mamy samochody, radia, telewizory, komputery i internet, dzięki któremu różne oszołomy mogą rozpowszechniać swoje durne teorie. 

Temat można przenieść do nimibrowni i zostawić, ew zamknąć. Usuwanie raczej wpłynie na autora przekonująco o słuszności tej teorii. A fanatykiem jeszcze chyba nie jest.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą znalazłem filmiki, które obalają teorie płaskiej Ziemii np wyznawcy płaskiej Ziemii twierdzą,ze przez lornetkę albo teleskop widać dalekie obiekty na płaskiej Ziemii natomiast jest tu zaprzeczenie gdyż jak Słońce zachodzi za horyzont to pomimo, że spojrzymy później przez teleskop to jednak tego słońca już tam nie będzie czyli faktycznie zachodzi czyli Ziemia jest kulą :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, jest nadzieje na nawrócenie i kroczenie ścieżką prawdy i zdrowego rozsądku :D Proponuję aby to co się ogląda/czyta w internecie czasami siać przez grube sito.

  • Like 1
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już nie wywołujmy wilka z lasu bo zaraz przejdziemy przez teorię potwora spaghetti :P

"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dominikrd napisał:

Może już nie wywołujmy wilka z lasu bo zaraz przejdziemy przez teorię potwora spaghetti :P

A niech mi ktoś udowodni, że Potwór Spaghetti nie istnieje! :D

  • Like 4

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo nieeeee, za późno :D

  • Like 3
"Roztacza się przede mną niezbadany ocean prawdy." - Sir Isaac Newton
Photo: NEQ6 Pro SynScan, N150/750+mod + SW80/400+Orion SSAG, MPCC MkIII, Canon EOS 350D unmod.
Visual: SW MAK 180, SW 120/600, AZ4, Baader Scopos 30 mm, WO SWAN 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze bym kolegę piotra1234543, , jeśli by chciał odesłał do lektury wyśmienitej książki J. Mietelskiego "Astronomia w geografii" tam z pewnością znajdzie odpowiedzi na wszelkie wątpliwości związane z kulistością Ziemi. Książkę można znaleźć w każdej większej Bibliotece Publicznej.

Dobrze, że jednak zapytał tutaj bo gdyby pytał gdzie indziej to całkiem mógłby zejść z dobrej drogi ;)

Liczba obserwacji gwiazd zmiennych: SOGZ: >11 000   AAVSO: >9000

Messier: 110/110      H400I: 400/400

http://sogz-ptma.urania.edu.pl/

Bogdan Kubiak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Na początek chciałbym się przywitać, gdyż jestem nowy tutaj. Podobnie jak autor wątku natknąłem się przypadkiem na filmik o płaskiej ziemi. Oczywiście brzmi to niedorzecznie itd. , ale kto pyta nie błądzi. Na co dzień ludzie nie zajmujący się astronomią nie mają o niej wiedzy ( jedynie ta wyniesiona ze szkoły ). W związku z tym naturalną rzeczą jest, że pyta "fachowców" np. na tym forum. A tu co... kilka osób odpowiedziało , ale większość to prześmiewcze posty. Jedynie cxb odpowiedział choć w niewielkim stopniu merytorycznie wskazując na książek. Czy to tak powinno wyglądać... ? To są merytoryczne odpowiedzi? Wygląda to jak towarzystwo wzajemnej adoracji. Dlaczego ktoś kto się na tym zna nie storpeduje ( merytorycznie ) argumentów podanych w filmiku ? Nikt nie ma tutaj takiej wiedzy ? Oczywiście nikt nikogo nie musi tutaj edukować, ani na nic odpowiadać. Tylko po co to forum ?

Osobiście nie wierzę w teorię płaskiej ziemi, ale ze względy na brak wiedzy, nie potrafię  wyjaśnić wyników eksperymentów pokazanych na filmiku, a szkoda że użytkownicy tutaj "nie podejmują dyskusji na w/w temat ".

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, filipej napisał:

Tylko po co to forum ?

Osobiście nie wierzę w teorię płaskiej ziemi, ale ze względy na brak wiedzy, nie potrafię  wyjaśnić wyników eksperymentów pokazanych na filmiku, a szkoda że użytkownicy tutaj "nie podejmują dyskusji na w/w temat ".

Forum jest po to aby astroamatorzy mogli się rozwijać w tej konkretnej dziedzinie nauki.
Co do tego dlaczego nie podejmują dyskusji ???? Jak można dyskutować na temat płaskiej Ziemi, która jest okrągła ????
Czy nowy Kolega widzi tu jakąś podstawę do dyskusji ???? Dlatego jej nie podejmują.
Życzę wielu przyjemności z czerpania wiedzy astronomicznej na naszym Forum :)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, filipej napisał:

Na początek chciałbym się przywitać, gdyż jestem nowy tutaj. Podobnie jak autor wątku natknąłem się przypadkiem na filmik o płaskiej ziemi. Oczywiście brzmi to niedorzecznie itd. , ale kto pyta nie błądzi. Na co dzień ludzie nie zajmujący się astronomią nie mają o niej wiedzy ( jedynie ta wyniesiona ze szkoły ). W związku z tym naturalną rzeczą jest, że pyta "fachowców" np. na tym forum. A tu co... kilka osób odpowiedziało , ale większość to prześmiewcze posty. Jedynie cxb odpowiedział choć w niewielkim stopniu merytorycznie wskazując na książek. Czy to tak powinno wyglądać... ? To są merytoryczne odpowiedzi? Wygląda to jak towarzystwo wzajemnej adoracji. Dlaczego ktoś kto się na tym zna nie storpeduje ( merytorycznie ) argumentów podanych w filmiku ? Nikt nie ma tutaj takiej wiedzy ? Oczywiście nikt nikogo nie musi tutaj edukować, ani na nic odpowiadać. Tylko po co to forum ?

Osobiście nie wierzę w teorię płaskiej ziemi, ale ze względy na brak wiedzy, nie potrafię  wyjaśnić wyników eksperymentów pokazanych na filmiku, a szkoda że użytkownicy tutaj "nie podejmują dyskusji na w/w temat ".

 

pozdrawiam

 

Wielokrotnie na forach było już o płaskiej Ziemi - to już nawet nie jest teoria spiskowa tylko jakieś sekciarstwo - większość wyznawców to fanatycy, co nie chcą nawet słuchać innych argumentów, raz na jakiś czas się ktoś taki pojawia na forach astronomicznych i sieje ferment. Stąd po pewnym czasie już ludzie negatywnie reagują.

Filmów o płaskiej Ziemi jest masa na necie - nikomu już się nie chce tracić czasu na godzinny film i obalanie 50 argumentów, skoro dzisiaj wystarcza nawet 1 istotny fakt, który kulistość Ziemi potwierdza.

Na sąsiednim forum sporo jeszcze było:

http://astropolis.pl/topic/55404-czy-ziemia-jest-okragla-i-czy-sie-naprawde-porusza/

http://astropolis.pl/topic/50942-teoria-plaskiej-ziemi/

 

 

 

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Szkoda czasu na te filmy. To totalna bzdura. Czego teraz w szkole uczą? Taki maturzysta nie potrafi kompasu użyć. Moja rada, kup kompas, naucz się go używać. Następnie zastanów się nad tym jaka jest przyczyna,że tak działa. Szukaj i sam dojdziesz do wniosku, czy ziemia jest płaska. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rzeczy idealnych. Nawet najlepsze sprawy mają swoją ciemną stronę. Wspaniały wynalazek, jakim jest Internet, pozwala na nieograniczony dostęp nie tylko do wszelkich mądrości, lecz także największych bzdur. Z kolei brak cenzury to nie tylko wolność głoszenia poglądów, lecz także propagowania głupot. Chętni do tego zawsze się znajdą, najczęściej dla zarobku, wielu z powodu choroby czy po prostu dla draki. Zaś naiwni / niedouczeni / zbuntowani - łykają

comment_vp0VZYi6eyQCCUE28AcnaXu7p22eLhhh.jpg

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Janko napisał:

 Zaś naiwni / niedouczeni / zbuntowani - łykają

Jak młody rekin żaby ;) Ament.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy proponowania filmów na YouTube potrafią człowieka doprowadzić do rozpaczy. Obejrzałem podlinkowane filmy z tego postu i teraz na stronie startowej podpowiada mi co drugi taki z różnymi dziwnymi teoriami. I bynajmniej nie mówię o tym z Gandalfem....

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj trafiłem na taką dziwną teorię :D

Cytat

 Słońca nie widział nigdy żaden człowiek i nigdy go nie zobaczy  na własne oczy.  Ten błyszczący krążek na ziemskim niebie, który od setek tysięcy lat ludzie nazywali Słońcem - jest to tylko  zjawisko fizyczne istniejące nieustannie a powodowane jest gwałtownym zderzaniem promieniowania słonecznego z atmosferą Ziemi.        Nazwałem je - Słoneczne Wrota ?

http://www.eioba.pl/a/2hzq/tajemnice-slonca

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, ale sieczka...

 

A tak nawiasem, co ten temat robi w dziale "Planeta Ziemia i zjawiska na niebie". Proponuję przenieść na właściwe miejsce czyli tu:
http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/forum/73-nibimbrownia/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lukasz83 napisał:

Ja pierdziu, ale sieczka...

Mnie zastanawia tylko - skąd i jak i po cholerę można wymyślać takie pierdoły (napisałem bardzo delikatnie) w XXI wieku....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota nie ma granic.

16507997_1440802869324206_7511210135638313845_n.jpg

  • Like 4

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prima Aprilis wcześniej w tym roku? :D

Płaska Ziemia - przerażające i porażające. Obejrzałem tylko ze dwie minuty filmu pana Dave'a i sobie odpuściłem - szkoda mi czasu na takie brednie. Nie wiem czy facet wierzy w to co mówi czy po prostu robi sobie jaja z ludzi ale wiem, że na takie przypadki idealna byłaby przymusowa edukacja.

Słoneczne Wrota? Ręce opadają.  Lukasz83 co z Twoimi zdjęciami naszej Dziennej Gwiazdy? Albo co z nocnymi fotkami kolegów forumowiczów? Są nieprawdziwe? Tyle pracy na marne?

Ech, ludzie mają oczy a nie widzą, mają mózgi a nie myślą,..

PS.A jeśli czytać o płaskiej Ziemi to wolę o takiej z Terryego Pratcheta - przynajmniej ubaw jest. Polecam. :)

Na co komu niebo bez gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Virus napisał:

Nie wiem czy facet wierzy w to co mówi czy po prostu robi sobie jaja z ludzi ale wiem, że na takie przypadki idealna byłaby przymusowa edukacja.

Ja bym ich chętnie umieścił dożywotnio w zamkniętym oddziale psychiatrycznym - miejsce idealne dla nich. Tylko szkoda mi współlokatorów, którzy będą musieli ich słuchać...

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MateuszW napisał:

Ja bym ich chętnie umieścił dożywotnio w zamkniętym oddziale psychiatrycznym - miejsce idealne dla nich.

Oczywiście w całkowicie płaskim, łącznie z meblami zrównanymi z podłogą. A pokój oczywiście okrągły :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)