Skocz do zawartości

Meteoryt - gdzie spadł


oldboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

Będąc na wczasach jako dziecko mniej więcej latach 1979-1982 prawdopodobnie w sierpniu nad jeziorem Węgorzewo w woj. Pomorskim, zaobserwowałem (zresztą nie tylko ja) duży meteor. Pojawił się na niebie w godzinach wieczornych (było już ciemno) i majestatycznie przemieszczał się od strony południowej (miejscowość Sulęczyno) na północ.

Pisze majestatycznie ponieważ przelot trwał co najmniej 10 sekund i obiekt był dobrze widoczny nie tylko jako mały punkcik tylko jako kolorowa kula  ciągnąca za sobą ogon. Z tego co pamiętam w lokalnej prasie pojawiła się na ten temat wzmianka. Proszę nie mylić tego zjawiska z niedawno nagłaśnianym kraterem w Sulęczynie. Obiekt musiał spaść znacznie dalej.

I teraz moje pytanie, czy ktoś się orientuje gdzie konkretnie spadł, czy też uległ całkowitemu spaleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów! Piszę w nietypowej sprawie i jestem świadom, że to prawdopodobnie nie ten dział. Posiadam takie znalezisko i chciałbym się dowiedzieć czy to zwykły kamyszek i dalej będzie stał na mojej półce czy może jednak coś z góry :) Waga: 2,04kg, długość: 15cm, szerokość: 12cm. Proszę o pomoc :) 

edit: Nie mogę dodać zdjęcia. I widzę że nie tylko ja mam ostatnio z tym problem. 

Czy zna ktoś jakąś osobę która mogłaby mi pomóc w weryfikacji czy posiadam meteoryt? Zdjęcia mógłbym wysłać na maila. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia można dodawać po napisaniu kilku postów (3 lub 5, nie pamiętam dokładnie).

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Trzeba mieć 5 postów. Faktycznie admin powinien to zmienić tak żeby posty ze zdjęciami od nowych użytkowników były poprostu akceptowane przez moderatora po przeglądnięciu treści.

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, anonymous napisał:

Witam serdecznie forumowiczów! Piszę w nietypowej sprawie i jestem świadom, że to prawdopodobnie nie ten dział. Posiadam takie znalezisko i chciałbym się dowiedzieć czy to zwykły kamyszek i dalej będzie stał na mojej półce czy może jednak coś z góry :) Waga: 2,04kg, długość: 15cm, szerokość: 12cm. Proszę o pomoc :) 

edit: Nie mogę dodać zdjęcia. I widzę że nie tylko ja mam ostatnio z tym problem. 

Czy zna ktoś jakąś osobę która mogłaby mi pomóc w weryfikacji czy posiadam meteoryt? Zdjęcia mógłbym wysłać na maila. Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

 

Podeślij na PW lub [email protected] - opublikujemy foty.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę późno bo przez tydzień byłem odizolowany od sieci. (ale fajnie!)

To zdjęcia, które podesłał do mnie anonymous.

20150923_144419.jpg20150923_144426.jpg20150923_144431.jpg20150923_144501.jpg

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)