Skocz do zawartości

Pozdrowienia spod Slupska


Bartek789GS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Chcialem sie krotko przedstawic. 

Na imie mam Bartek, mieszkam w zachodniopomorskim w okolicach Slawna.

Mam 27 lat i od jakiegos czasu (okolo roku) interesuje sie Astronomia.

Moj pierwszy "sprzet" optyczny jaki mialem to byl Celestron Land&Sky 50TT (5cm refraktor na bardzo krotkim, stolowym statywie zakupiony w supermarkecie) + 2 okulary 12,5mm i 6mm + plastikowy Barlow 3x z zestawu.

Ogolnie jak na pierwsze moje "obserwacje" zle nie bylo:

Ksiezyc - calkiem fajnie bylo widac, zrobilem nawet kilka zdjec przy uzyciu smartfona.

Saturn - tylko zarys planety z pierscieniem.

Poza tym to wiatraki na polu i nic wiecej :)

Nastepny teleskop jaki kupilem (na serwisie olx za 30zl! tylko musialem po niego 30km jechac ale i tak sie oplacilo) jest Bresser Optik 76/700 na montazu azymutalnym + okular 20mm.

Dokupilem do niego soczewke Barlowa Bresser 3x oraz adapter/uchwt na smartfon ktory pozniej przerobilem na uchwyt pod aparat cyfrowy.

Jak do tej pory sprzet sprawuje sie bardzo dobrze, widac kratery na ksiezycu, Saturna z wyraznie oddzielonym pierscieniem, Jowisza (bez pasow ale jest), Andromede jako slabo widoczna mgielke itd.

To byloby krotko o mnie.

Ogolnie pozdrawiam z Postomina :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na FA, prawie ,,krajaninie" :) 
Na rzut beretem masz do Słupska i Ustki, gdzie ostatnio szczególnie w Słupsku Michał - ,,Szklarz" organizuje spotkania ze swoją 14" Franią mamy też swój wątek.
Od dawna nie czytałem posta, że ktoś z tak minimalnym sprzętem jest zadowolony ze swoich ,,zdobyczy" Tak trzymać Kolego :) 
A może Zatom odwiedzisz ???? To już tylko miesiąc i parę dni do XIII Zlotu ....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo Sławno 2x bliżej mnie niż Ustka, może będzie gdzie spotkania organizować ;). Rzut beretem w drugą stronę i masz Koszalin ;). Ja zaczynałem od refraktora 60/700, Saturn z pierścieniem też ucieszył jak i kratery na Księżycu, Jowisz już słabiej, trochę DSów jeszcze tym złapałem. Na długo to oczywiście nie starcza i zawsze dość prędko następuje przerzucenie się na sensowniejszy teleskop.

 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Charon_X napisał:

Oo Sławno 2x bliżej mnie niż Ustka, może będzie gdzie spotkania organizować ;). Rzut beretem w drugą stronę i masz Koszalin ;).

Adrian - Sławno może prawie tak jak napisałeś.... ale Bartek jest z Postomina, do Ciebie więc musi 2 x beretem rzucać ;) Ale zapewne z Twoich doświadczeń skorzysta, a może sam dysponuje super miejscówką i do niego wpadniemy....

Postomino.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie spojrzałem, to miedzy Sławnem Ustką i Słupskiem - a nie koło Sławna. Czyli mam prawie tak samo daleko jak do Ustki. 

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)