Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop do 2600zł


Miziolol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem nowy więc pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Nie mam żadnego doświadczenia z teleskopami, planuje ten zakup juz od 2-3lat lecz przez brak jakiejkolwiek wiedzy na ich temat jestem zmuszony poprosić Was o pomoc.

Mieszkam w małym mieście lecz mam działke oddaloną o 22km na wsi gdzie są dobre warunki do obserwacji.

Interesuje mnie obserwacja planet naszego US

Kwota jaką moge przeznaczyć na zakup to 2600zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie czytałeś za dużo zanim napisałeś ten temat.... To może tak, rozpocznij zdobywanie wiedzy od "oczu" i np. stellarium na komputerze. Jeśli się upierasz żeby kupić teleskop i zaczynać (ja też tak zrobiłem - przyznaję się) to nie zaczynaj od lornetki i szukaj sprzętu na giełdach forumowych (tylko!!!).

Poczytaj troszkę, sprawdź sobie np. to:

Łatwy do odsprzedaży - wystarcza na długo nawet można się zająć astrofotografią

Wygodny do obserwacji - również łatwy do odsprzedaży, można traktować jako docelowy sprzęt

Jeśli mieszkasz w mieście i chcesz planetki to nie ma problemu. Jeśli chcesz się rzucić na obiekty głębokiego nieba to wyjazdy za miasto = mobilność sprzętu.

Poczytaj posty,... przeglądnij oferty,..... napisz swoje wnioski,... pomożemy ;)

  • Like 2

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Może sam nie ma dużego doświadczenia w obserwacjach ale zakupiłem Synte 8 (polecono mi ją na tym forum) mimo , iż byłem mało przekonany co do wagi mobilności itd. To był strzał w dziesiątkę mobilność rozbieram ją na dwie części  robię dwa kursy do auta na parkingu przed blokiem i spakowane... Synte woziłem do pracy w aucie a potem 100km w góry na obserwacje...3 min i teleskop złożony gotowy do użytku ( ja zawsze wożę z otwartą tylnia szybą aby szybciej był schłodzony albo klima;)jak nie ma  czasu jechać w góry do parku naprzeciwko to samo dwa kursy i koniec. Jak nie masz zamiaru obserwować z balkonu to polecam Ci Synte kup używaną a resztę przeznacz na dobre okulary. Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zloty, np w Zatomiu za 20 dni (http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/10630-xiii-zlot-na-skróty/). Myślę, że warto by było się wprosić na 1 noc obserwacyjną.
Również można się spotkać z astromiłośnikami z twojej okolicy i popatrzeć przez ich sprzęty.

Popatrzysz, porównasz i łatwiej śię na coś zdecydujesz.

  • Like 1

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.08.2016 at 11:56, Miziolol napisał:

Witam,

Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem nowy więc pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Nie mam żadnego doświadczenia z teleskopami, planuje ten zakup juz od 2-3lat lecz przez brak jakiejkolwiek wiedzy na ich temat jestem zmuszony poprosić Was o pomoc.

Mieszkam w małym mieście lecz mam działke oddaloną o 22km na wsi gdzie są dobre warunki do obserwacji.

Interesuje mnie obserwacja planet naszego US

Kwota jaką moge przeznaczyć na zakup to 2600zł.

 

Dzień dobry, również jestem tu nowy,więc witam. Kolega udzielił Ci wyczerpującej odpowiedzi tuż pod Twoim postem :) Ja rozpocząłem przygodę od zakupu GSO 10" do ogrodu plus dość mocny Sky Watcher na balkon z dugiej strony domu  i, prawdę mówiąc, tylko mi na początku przeszkadzały , zwłaszcza Newton, którego moc skutecznie rozwalała mi znane dotąd z grubsza gwiazdozbiory, które przy dobrej widoczności "gubiłem" w gąszczu nowych obiektów.  No wiem, wiem,może i śmieszne :) Oczywiście jest i plus- to obserwacje np. Księżyca, mają moc mobilizującą :) Ale generalnie - stellarium, mapy nieba, książki i wieczorki pod ,oby jak najbardziej bezchmurnym niebem na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)