Skocz do zawartości

Znowu ciasno w kadrze IC1848


Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, kadr wcale nie jest za ciasny. Ładnie mieści cały obiekt. Co do kanału niebieskiego to tam jest jakiś problem - jakby histogram był na maxa pocięty, bo widać pixelozę. Wynika to pewnie ze słabego sygnału w filtrze OIII, co wcale nie jest dziwne bo to najciemniejszy filtr. Wyjścia są dwa: dopalić albo dużo łagodniej obrobić.

 

Pozdr.

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pod pojęciem plamiaste chodzi wam o to, co się dzieje na styku brązowego i niebieskiego wewnątrz tych dwóch "oczek" mgławicy, to ja mam dokładnie taki sam problem. I u mnie nie jest to wina materiału, a pojawia się przy używaniu selective color do zmiany kolorystyki na tą niebiesko pomarańczową, z oryginalnej zieleni. Radzę sobie tak, że robię dość agresywne i grube odszumianie tego obszaru i całe to otrzymane HST nakładam jako "kolor" do "luminancji" z samego Ha. Ale to takie trochę ratowanie zepsutego, na pewno dałoby się to zrobić lepiej. Może to całe Cliping Mask się nada?

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, to wina kanału niebieskiego. Mimo, że klatki palone po 900s w bin2 to jednak dużo za mało. Bawię się od nowa fotką tą samą metodą co zdjęcie wyżej. Tym razem bardziej zwrócę uwagę na kanał niebieski, choć szału nie będzie.

W najgorszym razie dopale dłuższe czasy OIII

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba podobnie jak ja poszedłeś w stronę agresywnego odszumiania :) Sama mgławica wygląda świetnie, ale już obrzeża (głównie LG i PD róg) to jest GALARETA. Pod tym względem dużo lepiej wyglądała stara wersja. Lepszy szum, niż GALARETA, ciągle to powtarzam :)

  • Like 1

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróbka tej fotki była dla mnie katorgą. Zależało mi aby uzyskać sporo koloru niebieskiego z OIII, więc ostro potraktowałem ten kanał, co niestety objawia się na fotce, przez co tak trudno mi się z nią pracowało.

Masz rację, odszumiałem agresywniej niż zwykle, co mimo wszystko pozwoliło mi chociaż zbliżyć się do pożądanego założonego efektu.

Na przyszłość wiem, że tlen palić będę dłuższymi czasami 20-25min na klatkę, a samych klatek przynajmniej 30.

MOJA GALERIA :  https://www.astrobin.com/users/kenny/
NEQ-6 SYN SCAN, TS TRIPLET APO 90/600, TS 80/330, ZWO ASI120MM-S, ZWO ASI 2600MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)