Skocz do zawartości

Wiosenny zlot w Zatomiu 22-25 marca 2012


Rekomendowane odpowiedzi

1) Ignisdei

2) Sothis

3) Alien7101

4) Jacek2+1osoba

5) piotrkusiu

6) Gregohr

7) kenny

8 ) Heniek

9) JacekErbel

10) sagi

11) Charon_X

12) Thomas

13) Bandros + 1 osoba (ojciec)

14) Tomasz Suchodolski

15) statek

16) Jajak

17) zibii

18) Allano ( razem z zibii'm)

19) qbanos

20) acubenes plus? spróbuję wyrwać okolicznych mieszczuchów

21) rybi

22) Zwierzak Grubas

23) MaciekM - wciąż czekam na łaskawca z okolic Krosna co by mnie zgarnął.

24) darius

25) M.Rudy

26) Rogalx

27) Ana

28) Dragon

29) Sławko

30) Felcia97 8)

31) polaris

32) toffi84

33) maquu

może się zmieszczę co? ile tam w tej pyrlandii jest miejscówek? I jak tam z prądem? z tego co czytałem ostatnio to były przedłużacze?

Jak się zmieszczę i nic nie pokrzyżuje moich planów, to będę jechał z Bydgoszczy. Mój sprzęt zajmuje bagażnik, ale jedna osoba ze swoim sprzętem mogłaby się z Tyfusowa lub okolic ze mną zabrać jak by co.

Rest In Space,

Maquu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

1) Prąd na polu jest trzeba tylko zabrać swój przedłużacz.

2) Koszt imprezy jeszcze nieznany myślę ok 200zł z wyżywieniem za 3 doby hotelowe

3) Mieszkamy w apartamentach  4-6 osobowych dół kuchnia, łazienka, kanapa, TV, góra łózka i stół imprezowy standard dość wysoki

4) Starczy dojechać do Drawna powiat Choszczno -przyjedziemy po niezmotoryzowanych.

Migawka Pyrlandii

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=455.0

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak sa jeszcze miejsca, bo widze że zapisy ciągle trwają :o.

1) Ignisdei

2) Sothis

3) Alien7101

4) Jacek2+1osoba

5) piotrkusiu

6) Gregohr

7) kenny

8 ) Heniek

9) JacekErbel

10) sagi

11) Charon_X

12) Thomas

13) Bandros + 1 osoba (ojciec)

14) Tomasz Suchodolski

15) statek

16) Jajak

17) zibii

18) Allano ( razem z zibii'm)

19) qbanos

20) acubenes plus? spróbuję wyrwać okolicznych mieszczuchów

21) rybi

22) Zwierzak Grubas

23) MaciekM - wciąż czekam na łaskawca z okolic Krosna co by mnie zgarnął.

24) darius

25) M.Rudy

26) Rogalx

27) Ana

28) Dragon

29) Sławko

30) Felcia97 8)

31) polaris

32) toffi84

33) maquu

34) krzysiekk24

SCT 8, HEQ5, DMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już bym się zdecydował na zlot to raczej wolał bym iść po bandzie i wegetować na chlebku i chińszczyźnie. Było by taniej. Jeżeli chodzi zaś o dojazd. Kto z okolic WRZEŚNI??? Raczej nikt he he. Najbliżej to chyba Panowie z POZNANIA.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już bym się zdecydował na zlot to raczej wolał bym iść po bandzie i wegetować na chlebku i chińszczyźnie. Było by taniej. Jeżeli chodzi zaś o dojazd. Kto z okolic WRZEŚNI??? Raczej nikt he he. Najbliżej to chyba Panowie z POZNANIA.

Jeśli to Twój wybór, a nie konieczność, to trochę się dziwię :) Możesz też spróbować nie jeść wcale - można tak przeżyć chyba nawet tydzień, a będzie bardzo tanio. Tylko czy o to chodzi? Myślałem, że o sprawienie sobie przyjemności wyjazdem na zlot i korzystanie w pełni z jego uroków :) Aha, pić niestety musisz, z tym, że jechanie na samej wodzie jest zabronione! :P

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajmy się  raczej standardów  doba+wyżywienie. Mogę zrozumieć jeśli, ktoś jest chory na np. cukrzycę i musi sobie gotować po swojemu OK. Ale pamiętajcie to nie są pokoje indywidualne. Mieszkamy z 3 lub 5 ma osobami a gdy zagęścimy (co na pewno nastąpi sądząc po ilości chętnych)  4-lub 6ma. Pitrasić w tych warunkach to małe przegięcie wobec reszty zlotowiczów, którym może to przeszkadzać.

Generalnie.. wprowadzimy opcję 3 dobową (czwartek-niedziela) lub awaryjną (piątek-niedziela) dla tych którzy z poważnych przyczyn nie mogą inaczej. Bez wyżywienia ze względów ekonomicznych raczej nie da rady!  :(

Ustalamy po prostu cenę za  trzy doby  lub  dwie doby i aby uczestniczyć w zlocie trzeba ją z góry uiścić do określonego dnia!

W razie absencji (brak pogody itp.)nie gwarantuję zwrotów kosztów! Kuchnia sporządzi jedzenie proporcjonalnie do ilości wpłat z zapłaconych pieniędzy!

To niestety warunek uczestnictwa!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrozumiałe. Pichcenie obiadu w pokoju nie wchodzi w gre, mi raczej chodziło o przygotowaniu sobie jedzenia w domu i przywiezienia do Zatomia gotowego, do odgrzania. A zrozumialam z Twojej wypowiedzi, Igni, że kuchnia jest gdzieś "poza" pokojami. :) No ale okey, jak nie ma mozliwosci to trudno, coś się wymyśli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej!

Każdy pokój ma swoją nowoczesną kuchnię -płyta konwekcyjna, naczynia, szafki lodówka, tak że możemy sobie pichcić do woli. Sprawa polega na tym, że  ustalam ceny z gospodarzem i z panią Krysią. Przy tej ilości za jednostkowe posiłki są upusty -tzn. jest odrobinę taniej jakbyśmy przyjechali np. w 5-10 osób. Nocleg+wyżywienie to pakiet. I tak go traktujmy. Na zlotach kameralnych (kilkunastoosobowych) może być nieskończona ilość wariacji i kombinacji, na oficjalnym zlocie forum jest opcja 2- lub 3 dobowa z wyżywieniem. Takie są zasady. W tamtym roku 3 doby to  było 195zł a dwie 130zł. Jak będzie  w tym nie odpowiem Wam w tej chwili. Na przełomie stycznia i lutego zacznę rozmowy z Panią Krysią.

Prócz bardzo wyjątkowych sytuacji np. choroba, względy religijne  nie wiem co jeszcze  ;) wyżywienie jest obligatoryjne.  To jest warunek uczestnictwa w zlocie. Sorry...jeśli nie akceptujesz tego - niestety nie wciągnę Cię na listę zlotową!

Wpłaty pewnie zbierać będziemy od lutego termin ostateczny podamy razem z kontem. Będzie wyraźnie podana pełna kwota nocleg+wyżywienie w dwóch opcjach.

To tyle!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz bardzo wyjątkowych sytuacji np. choroba, względy religijne  nie wiem co jeszcze  ;)

Odchudzanie...

Jest jeszcze jeden aspekt sprawy. Zlot to nie tylko patrzenie w niebo, ale również wspólne spędzanie pozostałego czasu. Wspólne posiłki są tego częścią.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, moze w końcu przytyję :D

"Jedz maquu!!"

Jedzenie dostaniesz w pakiecie...ale wiesz nikogo do jedzenia nie zmusimy -możesz oddać swoją porcję koledze z większym apetytem  ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesze sie taki nie urodzil coby kazdemu dogodzil i ilu zlotowiczow tyle bedzie pomyslow na organizacje i wyglad imprezy. Wiec skoro Igni podjal sie organizacji zlotu zaufajmy mu ze wie co czyni i kiedy juz przedstawi wynegocjowana cene i co w niej mamy zapewnione  to sie kazdy zastanowi i pieniazki na zlot wplaci lub nie, zgadzajac sie na dane warunki lub nie. 

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne organizacja organizacją, ale ja od razu mówię, że jeśli rzeczywiście koszta wyżywienia będą wynosić 40zł na dobę to wątpię abym pojechał. Czemu? Nie z powodu jakiegoś widzimisię, po prostu to jest moim zdaniem totalne zdzierstwo. 35zł za nocleg to jeszcze nie tak źle, ale powiedzmy sobie szczerze 40zł za jeden dzień wyżywienia to chyba lekka przesada. Chyba że będę miał tam szwecki stół na każdy posiłek :P Ja dużo po Polsce jeżdżę, głównie w góry, i 40zł to na 2 dni mam jedzenia chodząc po restauracjach/knajpach. Już nie mam zamiaru mówić, że gotując samemu w akademiku 40zł przy dobrym użytkowaniu tych funduszy starczy nawet na 5 dni jedzenia. Może i jestem biednym studentem i może i jest to dodatkowy argument, no ale i tak. Ja bym był za opcją, że jeśli ktoś nie chce to nie je tam i przywozi własne, proste i wszyscy będą zadowoleni. Nie jest to jakieś straszne rozwiązanie i da się to ogarnąć (tak organizowałem podobne rzeczy i to w znacznie większej skali, więc wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz ile wyniesie doba bez wyżywienia w marcu 2012??

Dragonie niestety nie da rady bez wyżywienia. Podaje jasno warunki z wyprzedzeniem i określam wyraźnie zasady uczestnictwa...tak by każdy mógł sobie przekalkulować i stwierdzić czy go stać i czy w to wchodzi. Jeśli religia lub zdrowie nie są przeszkodą - będę oczekiwał wpłat za pełny pakiet od zlotowicza przed zlotem! Po wpłacie  na konto gospodarza nie gwarantuje też zwrotu -gdyby ktoś się np. rozmyślił!!! Zlot się odbędzie bez względu na pogodę czy inne okoliczności.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo po Polsce jeżdżę, głównie w góry, i 40zł to na 2 dni mam jedzenia chodząc po restauracjach/knajpach.

Chyba po barach mlecznych, gdzie są pierogi za 10,50 albo filet kanapka w KFC za 8,49, o ile można najeść się na obiad jedną kanapką. Ja też chodzę po restauracjach/knajpach. 

Zawsze najtaniej wychodzi gotowanie samemu. I wtedy spędzić pół zlotu w kuchni i gotować do woli.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Koleżeństwo troszeczkę żyję na tym świecie i stwierdzam, że dyskusja jest  bezprzedmiotowa. Ignis jako ORGANIZATOR napisał wyraźnie ,,Podaje jasno warunki z wyprzedzeniem i określam wyraźnie zasady uczestnictwa...tak by każdy mógł sobie przekalkulować i stwierdzić czy go stać i czy w to wchodzi. Jeśli religia lub zdrowie nie są przeszkodą - będę oczekiwał wpłat za pełny pakiet od zlotowicza przed zlotem! " - a my się dostosowujemy lub szukamy innych zlotów, na których robimy co chcemy (jeśli istnieją).

Tutaj powinny być pytania merytoryczne (plan zlotu, możliwości techniczne, jakie teleskopiki bierzemy, co byśmy chcieli zobaczyć, usłyszeć itp. :-)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Koleżeństwo troszeczkę żyję na tym świecie i stwierdzam, że dyskusja jest  bezprzedmiotowa. Ignis jako ORGANIZATOR napisał wyraźnie ,,Podaje jasno warunki z wyprzedzeniem i określam wyraźnie zasady uczestnictwa...tak by każdy mógł sobie przekalkulować i stwierdzić czy go stać i czy w to wchodzi. Jeśli religia lub zdrowie nie są przeszkodą - będę oczekiwał wpłat za pełny pakiet od zlotowicza przed zlotem! " - a my się dostosowujemy lub szukamy innych zlotów, na których robimy co chcemy (jeśli istnieją).

Tutaj powinny być pytania merytoryczne (plan zlotu, możliwości techniczne, jakie teleskopiki bierzemy, co byśmy chcieli zobaczyć, usłyszeć itp. :-)

Całkiem się z tobą zgadzam Jacek  8)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo JacekErbel. Nic dodac nic ujac! Zauwazylem ze czegokolwiek nie zaproponować na forum , zawsze znajdzie sie grupa niezadowolonych. Oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnego zdania ale warunki  uczestnictwa zostały podane. Kto je przyjmuje pojawi sie w Zatomiu dla kogo warunki sa nie do przyjecia poprostu zrezygnuje lub zorganizuje inny zlot ze spiworami, namiotami,nawilzonymi chusteczkami do higieny osobistej, zupkami chinskimi i nocnikiem do celow wiadomych. Bedzie tanio i sympatycznie bo nie zawsze wazne w jakich warunkach lecz w jakim towarzystwie sie spotykamy. Jesli kogos urazilem swa wypowiedzia to z gory przepraszam ale nie to byla moja intencja lecz zwrocenie uwagi ze takim mieleniem tematu skutecznie zniechęcamy organizatorow do zajmowania sie zlotem. Mimo wszystko napewno konstruktywne postulaty beda brane pod uwage.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak sa jeszcze miejsca, bo widze że zapisy ciągle trwają :o.

1) Ignisdei

2) Sothis

3) Alien7101

4) Jacek2+1osoba

5) piotrkusiu

6) Gregohr

7) kenny

8 ) Heniek

9) JacekErbel

10) sagi

11) Charon_X

12) Thomas

13) Bandros + 1 osoba (ojciec)

14) Tomasz Suchodolski

15) statek

16) Jajak

17) zibii

18) Allano ( razem z zibii'm)

19) qbanos

20) acubenes plus? spróbuję wyrwać okolicznych mieszczuchów

21) rybi

22) Zwierzak Grubas

23) MaciekM - wciąż czekam na łaskawca z okolic Krosna co by mnie zgarnął.

24) darius

25) M.Rudy

26) Rogalx

27) Ana

28) Dragon

29) Sławko

30) Felcia97 8)

31) polaris

32) toffi84

33) maquu

34) krzysiekk24

35) Acidtea

Jak rozumiem opcję 2 lub 3 dniową mogę wybrać później, czyli konkretnie w momencie płacenia?

Opcja 3 dniowa to przyjazd w czwartek wieczorem a odjazd w niedzielę, zaś 2 dniowa to przyjazd w piątek wieczorem?

Przepraszam, jeśli odpowiedź już padła to na pytanie. Umknęła mi na licznych stronach tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 3 dniowa jest od południa w czwartek do południa w niedzielę .

Wersja 2 dniowa od piątku popołudniu do niedzieli popołudniu.

Chyba dobrze to opisałem, wersje wybierasz w chwili przelewania kosztów.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obiecacie mi, że będziecie mieli cierpliwość do szeregu pytań z mojej strony dot. a-foto to pisał bym się na 2 dni z Wami. Mam nadzieję, że pomożecie mi wystartować z a-foto? 100% potwierdzenia wyjazdu dopiero po przedstawieniu przez organizatora dokładnych kosztów ale póki co... dopisuję się.

1) Ignisdei

2) Sothis

3) Alien7101

4) Jacek2+1osoba

5) piotrkusiu

6) Gregohr

7) kenny

8 ) Heniek

9) JacekErbel

10) sagi

11) Charon_X

12) Thomas

13) Bandros + 1 osoba (ojciec)

14) Tomasz Suchodolski

15) statek

16) Jajak

17) zibii

18) Allano ( razem z zibii'm)

19) qbanos

20) acubenes plus? spróbuję wyrwać okolicznych mieszczuchów

21) rybi

22) Zwierzak Grubas

23) MaciekM - wciąż czekam na łaskawca z okolic Krosna co by mnie zgarnął.

24) darius

25) M.Rudy

26) Rogalx

27) Ana

28) Dragon

29) Sławko

30) Felcia97 8)

31) polaris

32) toffi84

33) maquu

34) krzysiekk24

35) Acidtea

36) szdom1

Pozdro 4 all

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ignisdei (+3 osoby)  poza ośrodkiem

2) Sothis

3) Alien7101

4-5) Jacek2+1osoba

6) piotrkusiu

7) Gregohr

8 ) kenny

9) Heniek

10) JacekErbel

11) sagi

12) Charon_X

13) Thomas

14-15) Bandros + 1 osoba (ojciec)

16) Tomasz Suchodolski

17) statek

18) Jajak

19) zibii

20) Allano ( razem z zibii'm)

21) qbanos

22) acubenes plus? spróbuję wyrwać okolicznych mieszczuchów

23) rybi

24) Zwierzak Grubas

25) MaciekM - wciąż czekam na łaskawca z okolic Krosna co by mnie zgarnął.

26) darius

27) M.Rudy

28) Rogalx

29) Ana

20) Dragon

31) Sławko

32) Felcia97 8)

33) polaris

34) toffi84

35) maquu

36) krzysiekk24

37) Acidtea

38) szdom1

Poprawiłem listę zgodnie z deklaracjami uczestników z uwzględnieniem osób towarzyszących.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na to, że przyjadę na zlot  z rodziną :)  Mam w domu niemowlę  i nie chcę zostawiać żony z małym dzieckiem bez opieki. Zatem moja obecność w samym ośrodku "Pyrlandii" raczej nie wchodzi w grę,  bo znając życie będziemy upychać ludzi . Wynajmę zatem kwaterę poza ośrodkiem i będę do dyspozycji zlotowiczów. 8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)