Skocz do zawartości

teleskop z obrazem na monitor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem początkującym obserwatorem i chciałbym zakupić teleskop z możliwością rejestrowania i obserwacji obrazu na komputerze. Z racji, że moja wiedza na temat teleskopów i sposób obserwacji jets znikoma udzielam się z prośbą do bardziej zaawansowanych użytkowników o przyblizenie mi tematu cenowo/sprzętowo jak to wyglada z w/w wymaganiami. Czy jest jakiakolwiek szansa na zakup teleskopu w kwocie powiedzmy 1.200zł? Przy tej sumie nie spodziewam się cudów, ale fajnie jakby obraz nie był totalnie zamglony.

 

Prosze o wyrozumiałość i pomoc

 

Dziekuje, Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sebastian

Do kwoty, którą masz dołóż jakieś 300zł a ja polecę ci używany teleskop, z którym rozpoczniesz astro przygodę. Niestety (a może i stety) pięknych widoków kosmosu nie będziesz oglądał na ekranie monitora tylko przykładając oko do okularu. To o czym piszesz to trochę inna liga. Wiąże się to oczywiście z trochę większymi wydatkami.

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczy jedno zero na końcu i sprzęcik już fajny by sobie kolega dobrał ;). Już tu słyszałem na forum wcześniej takie fajne określenie: "syndrom Hubble'a" ;)

Niestety trzeba troszkę wiedzy zanim zacznie się wydawać pieniążki kolego psychics. Chyba, że to nie jakieś duże pieniążki -  powiedzmy 500zł to można zaryzykować, że Cię nowe hobby nie wciągnie. Rzeczywistość jest jednak inna i większość forumowiczów potwierdzi jak wydali pierwsze 500zł a tu nagle się tysiące i więcej zrobiło z tego a to dopiero początek drogi do .... no właśnie tu trzeba sobie zadać pytanie czego oczekujemy. Dostałeś linki - poczytaj i zobacz ile trzeba wiedzy żeby wybrać sprzęt :) nie wspominając o trafieniu w obiekt i złapaniu ostrości :))

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi, oczywiście są ona bardzo pomocne i co nieco rozwiały moje bujne pomysły. Z pewnościa zaglebie sie w linki podane powyżej.

Teraz wychodzi na to, że sie osmieszyłem, z tym 1200zł, a z drugiej strony ciesze sie, ze trafiłem własnie tu zaczerpnąc nieco wiedzy.

Co do +300zł do budżetu-jestem na tak, aczokolwiek nie wiem jak wygląda sprawa uzywkami, troche sie boje, że cos nie bedzie działac jak nalezy, a ja po prostu sie natym nie bede na chwile obecna znał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, [email protected] napisał:

Co do +300zł do budżetu-jestem na tak, aczokolwiek nie wiem jak wygląda sprawa uzywkami, troche sie boje, że cos nie bedzie działac jak nalezy, a ja po prostu sie natym nie bede na chwile obecna znał.

Jeśli będziesz kupował na portalach astronomicznych a nie na OLXach czy Allegrach od długoletnich Userów obawy możesz porzucić.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ma świętą rację. Nie kupujemy z portali aukcyjnych tylko z giełd na forach astronomicznych - można sprawdzić sobie wtedy posty i reputację sprzedającego który jeśli jest uczciwy nie wystawi lipnego sprzętu ;)

Za 1500zł na początek możesz kupić sprzęt nawet docelowy - najważniejsze to określić sie czego od astronomii chcesz. Poczytaj linki, napisz coś o swojej miejscówce itd. wtedy chętnie pomożemy :)

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Świerklańcu. Mała miejscowosc na slasku, bardzo dobry teren otwarty na wzgórzu do obserwacji nocnych. Brak oświetlenia, praktycznie same pola, cisza i spokój ;]

Na początek wiadomo planety, ale docelowo chciałbym sie zagłębić dalej..mgławice itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i napisz jeszcze, że masz swój domek z ogrodem gdzie możesz wychodzić na obserwacje i już będzie ok. Wtedy można polecić ci duży teleskop, który jak pisał kapral może być nawet docelowym sprzętem. Bo widzisz tak to już jest przy obserwacjach, że im większy teleskop tym lepiej. Zobacz na giełdzie jak wygląda SYNTA 10". Poczytaj o tym sprzęciku i odpowiedz na pytanie czy sobie z nim poradzisz.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)