Skocz do zawartości

Lornetka Ecotone Kamakura 10x50 ZWCF (WP2)


polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chciałby ktoś spojrzeć przez tą lornetkę to będę ją miał na zlocie w Zatomiu

  • Like 1

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa recenzja!

Bardzo się cieszę, że ktoś wreszcie pokazał tzw. środkowy palec pewnej znakomitej firmie, sprzedającej zupełnie inną lornetkę, niż była niegdyś recenzjowana, za to w wyższej cenie. Te ich powłoki (lub ich brak)  to po prostu żenada (w porównywanym modelu oczywiście, bo potrafią przecież robić także znakomite).

Ja bym się nie wahał z wyborem. Zaś kwestia wzornictwa obudowy - to rzecz gustu. Mnie całkiem podoba się klasyczny wygląd Kamakury.  Szacunek dla firmy Ecotone, skromnie umieszczającej na rynku nie pierwszy już solidny sprzęt w nie zdzierczej cenie.

No i szacun dla Polarisa - jak zawsze "solidnej firmy"  :bravo:

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ecotone Kamakurę  10x50  WP 2 i mogę ptwietrdzić,  że w cenie, za którą jest sprzedawana to bardzo dobry wybór.  Moim zdaniem lepszy niż  Nikon Action 10x50 EX. Po porównaniu z Nikonem zarówno w dzień jak i w nocy mój wybór byłby taki sam. Miałem dokładnie takie same spostrzeżenia jak Polaris. Do użytku dziennego  Kamakura wygrywa z Nikonem bardziej naturalnym, pozbawionym żółtawego zafarbu obrazem, natomiast w nocy zdecydowanie lepiej radzi sobie z odblaskami, zwłaszcza na Księżycu.  Bo Łysy w Kamakurze rzeczywiście wygląda pięknie i obserwuje się go komfortowo. Pozbyłem się jej tylko dlatego, że zatraciłem się w szerokich polach Nikona 8x30 EII. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy jest na forum ktoś kto posiada obecnie opisywaną kamakurę? Czy coś się zmieniło w kwestii jakości? Warto kupić zamiast Nikona?

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj dexter77 ,

posiadam Ecotone Kamakurę  10x50  WP 2  od pół roku, kupiłem ja jako swoja pierwszą lornetkę, porównywałem w sklepie z Nikonem  dla mnie jako laika różnica w obrazie była spora na korzyść kamakury,

napewno mniejsza aberacja w porównaniu z Nikonem , porownań nocnych nie robiłem ale jedno wiem Kamakura jest bardzo dobra - obrazy są wyraźne i ten naturalny kolor... super,  a przy księżycu otwieram paszczę :) 

mogę Ci ją szczerze polecić , powinieneś być zadowolony.

  • Like 1

Sky Watcher 150/750EQ3-2,  Guide scope 60mm,canon EOS550D ASI120MC, Hyperion barlow2.25 ,Barlow GSO ED 3x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak jest z jej dostępnością? Bez problemu?

Poczekam jeszcze na opinie innych, myślę że jest faktycznie warto się nad nią zastanowić.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2018 o 22:45, dexter77 napisał:

Widziałem, że mają cały czas. Cena 600 zł, wcześniej była podobno w okolicach 420 :)

Wcześniej czyli 2-3 lata temu ...... 

Ją mam ją chyba od 2 lat wtedy była za 550 zł . Używam cały czas nic się nie rozleciało działa i wygląda jak nowa nadal ciesząc me oczy:)

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marko7 napisał:

Wcześniej czyli 2-3 lata temu ...... 

Ją mam ją chyba od 2 lat wtedy była za 550 zł . Używam cały czas nic się nie rozleciało działa i wygląda jak nowa nadal ciesząc me oczy:)

Czy również uważasz, że jest lepsza od Exa?

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dexter77 napisał:

Czy również uważasz, że jest lepsza od Exa?

Nie porównywałem bezpośrednio. Uważam tylko, że jestem zadowolony z zakupu.

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Don Kozdro, weź te sześć stów do kieszeni i podjedź do Warszafki. Obskoczysz dwa sklepy - Delta i Teleskopy.pl (oba blisko kolei) i wrócisz z lornetką, która będzie Ci pasowała. W sklepie doradzą, przyłożysz do oczu i będziesz zadowolony. W razie czego, mogę Ci pomóc :))

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...

Kupiona.

Co do jakości to mogę tylko "porównać" do Bresera 10x50, który ostatecznie wylądował w kuble na zmieszane. Nie miałem do tej pory innych lornetek. Obraz jak dla mnie z moimi wadami wzroku - powiem OK. 

Chciałem zastosować filtry LP bo w mojej okolicy sporo sztucznego światła (ostatnio zmienione na LED) a same Kielce świeca na sodowo. Przeszukałem forum i znalazłem wzmianki o stosowaniu różnych filtrów w oprawie 2". Nie znalazłem jednak poradnika ATM jak taki filtr skutecznie zamontować w lornetkowym obiektywie 50mm - a może 1,25" w okularze ????

Proszę praktyków o podpowiedź.

Pozdrawiam

Robert

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie jakiekolwiek filtry w tej lornetce. Tylko pogorszysz obraz a zwłaszcza komfort użytkowania. Filtry będą parować od oczu, dawać odblaski i oczywiście fałszować barwy. Skup się raczej na ochronie przed światłem. Znajdź odpowiednio ciemne miejsce, zorganizuj dowolne osłony, załóż na głowę wielki kaptur osłaniający prze bocznym światłem.

Sam umieszczałem filtry w muszlach okularowych kilku lornetek, bezpośrednio lub w pierścieniach wyciętych z pianki poliuretanowej. Moim zdaniem, nie warto.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam filtrów Baadera uhc-s 1,25", ale tylko pod ciemnym niebem do wyłuskania mgławic, do LP filtry zbędne - nic nie zastąpi ciemnego nieba.
Filtry 1,25" montujesz w okularze  - sprawdź czy masz gwint.

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robinek72 napisał:

Nie znalazłem jednak poradnika ATM jak taki filtr skutecznie zamontować w lornetkowym obiektywie 50mm - a może 1,25" w okularze ????

Z miesiąc temu przyszła mi parka filtrów UHC z Aliexpress - typowe "chińczyki no name" za szalone...100zł. Zbyt dużych oczekiwań od nich nie miałem ?

Aby je zamontować do mojego Oriona 15x70, zakupiłem w Castoramie otulinę piankową o średnicy 4,5mm (koszt około 5zł). Mniej więcej coś takiego: https://agaterm.pl/rury-otuliny/1002-otulina-izolacja-do-rur-289-szara-2-mb.html

W niej następnie wyciąłem otwór odpowiadający średnicy zakupionych filtrów. Idealnie do tego sprawdziła się metalowa zakrętka z Johny Walkera ?

Przed obserwacjami najpierw wkładam do muszli ocznych piankę, następnie do jej środka filtr UHC. Całość trzyma się całkiem dobrze, filtr nie wypada, a pianka w żaden sposób nie rysuje okularu lornetki.

Co do samych filtrów, cóż ja je traktuję jako zwykłą ciekawostkę (patrz cena podana na początku posta). Taka M42 na podmiejskim niebie faktycznie wygląda lepiej, ale filtr wycina sporo słabszych gwiazd oraz przekłamuje trochę kolory. Jako filtr LP nie polecam - tak jak koledzy piszą, lepiej założyć na głowę kaptur lub odciąć się od okolicznych świateł jakimś kocem.

Poniżej finalny efekt, aczkolwiek później przyciąłem jeszcze tą piankę, aby mniej wystawała.

rsz_20201108_142226.thumb.jpg.e21de522294b77270a0850e512e1493f.jpg

  • Like 1

Vortex Vanquish 8x26, Vortex Viper HD 8x42,
APM 20x70 ED
MAK 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)