Skocz do zawartości

RODOS pracuje i pozdrawia !


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Fantastycznie! Bardzo żałuję że mnie tam nie ma - pewnie tym bardziej że bylem tam 2 lata temu i wiem jaką przyjaznością jest RODOS. Przede wszystkim fantastyczni ludzie od których można się wiele nauczyć, przyjacielscy, otwarci i gotowi do dzielenia się wiedzą. Pozdrawiam Was serdecznie koledzy

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz jedziemy na rezerwie  :D druga noc ascezy i sklładania  hołdów pramatce nauk astronomii w osobie astrofotografii  amatorskiej eliminuje kolejno słabsze  fizycznie jednostki, ale nawet one przebywając  na chwilowym  wygnaniu z wizytą w krainie Morfeusza są z nami w kontakcie duchowym. Najlepszym przykładem harmonijnej współpracy  jest sytuacja z dzisjeszej nocy- jeden z kapłanów obudził chwilowo nieobecnego duchem kolegę informując go , że właśnie za chwilę jego kamerka oprze sie o statyw.  Tamten wyskoczył jak oparzony z auta ... To nie był jego setup :D:D:D 

Pogoda i prognoza pogody nie daje nadziei na odpoczynek : dwie noce już za nami a dziś szykuje się kolejna noc zajęć rytualnych.

 
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czas na spokojna ocenę, bo już się wyspałem :)

Było to jedno z najlepszych o ile ne najlepsze spotkanie na RODOS. Najbardziej wymiernym wskaźnikiem jest tu oczywiście liczba godzin czystego nieba w nocy, bo pod każdym innym względem KAŻDE spotkanie na RODOS jest niezapomniane.

Mieliśmy aż 23 godziny czystego nieba w czasie nocy astronomicznej, co zaowocowało dużą ilością zebranego materiału świetnej jakości. Trochę ubolewam nad faktem że wielu z nas fotografowało te same obiekty, no ale to trochę specyfika jesiennego nieba i naszych setupów. Ale i tak różnorodność będzie spora.

W czwartek dojeżdżaliśmy na miejsce, zakwaterowanie,  potem rozłożenie setupów, okablowanie pola i namiotu, przygotowanie socjalu na noc. Od 19:30 do bladego świtu- fotografowanie z małą przerwą od 00:00 do 01:30 ze względu na cirrusa,  który zaczął przeszkadzać.

W piątek czas  wolny od focenia lub odsypiania nocy - wypełniony był  po obiedzie przez prezentacje: moją dotycząca Krety i jej miejsc do astrofoto i Jana ( janowet) z RPA z tegorocznego wypadu do farmy Blesfontein. Już o 18 byliśmy przy setupach. Praktycznie od 19:30  fotografowałem. O 1:30 "wyłączyli nam światło" i nie pozostało nic innego jak wrócić do hotelu i pospać do rana.

W sobotę od rana była przepiękna słoneczna pogoda. Po lekko spóźnionym śniadaniu i kontroli setupów  na polu od godziny 11 zaczęły się w hotelu warsztaty z obróbki. Ja pokazałem swój bazowy algorytm do składania  HST z uwzględnieniem dodatków z ostatniego półrocza a potem zombi pokazał ciekawy algorytm obróbki i wyciągania ciemnych mgławic. Zajęło nam to czas do 16:30 czyli do obiadu. Menu było imponujące : zupa gulaszowa lub krem z dyni, schab po szwajcarsku lub po zbójnicku, wątróbka z jabłkami,  dodatki a na deser szarlotka z lodami i bitą śmietaną i kompot. Nie wszyscy byli w stanie to zjeść!  I znów o 18 byliśmy na polu... do rana. Ok 23:00 Rafał serwował kaszankę rodyjską, pojawiły się też na stole różne destylaty domowej produkcji.  Ja skończyłem fotografowanie tuż przed świtem, o 4:20 leżałem w łóżku. Słyszałem kolegów którzy wracali jakieś pół godziny później .

Przywiozłem 23 godziny materiału świetnej jakości na 4 obiekty i dużo pozytywnej energii która musi mi wystarczyć do marca...

Informacyjnie : całkowity koszt wyniósł 185 złotych - hotel plus wyżywienie w hotelu oraz ok. 60 złotych zrzuty na nocnego grilla ( przez trzy noce).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)