Skocz do zawartości

Kolejne hejty na temat RB100


Yoop

Rekomendowane odpowiedzi

 

16 minut temu, szdom1 napisał:

No to ja mam pytanie... CO W KOŃCU Z TYM SATURNEM?

Jak ostatnio w Zatomiu patrzyłem na niego przez Jola baryłeczkę, miał się dobrze :)

P.S. Choć chciałbym go oglądać wyżej :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kapral napisał:

To pomyślcie co będzie jak MAX'siu będzie miał ze sobą nową kratownicę :))

 

Będzie jeszcze niżej Blush

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Panasmaras napisał:

A idźcie w cholerę z takim wielkim teleskopem. Przecież to będzie zbierać tyle światła, że Messiery będziemy oglądali przez ND5!

Jak MAX'siu pozwoli :)). Choć pewnie pozwoli bo będzie mieć strasznie naświetlone oczy jak już z nim przyjedzie :))

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Panasmaras napisał:

A idźcie w cholerę z takim wielkim teleskopem. Przecież to będzie zbierać tyle światła, że Messiery będziemy oglądali przez ND5!

To specjalnie do Twoich ciemnotek - tylko już szukaj ND 3,8 - ostatnio o nią trudno :))

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory największy teleskop na zlocie to chyba SOWA? 24" i o ile dobrze pamiętam 3m ogniskowej!

 

94.JPG

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szdom1 napisał:

Do tej pory największy teleskop na zlocie to chyba SOWA? 24" i o ile dobrze pamiętam 3m ogniskowej!

Tak, pamiętam ten sprzęcior. Wspaniały teleskop - przyciągał połowę zlotowiczów, dzięki czemu miałem w tym samym czasie 22" na wyłączność :) 
Takiego komfortu obserwacji na zlocie przez wielki teleskop chyba nikt wcześniej (ani później) nie miał :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, a czy słowa pisane samego darczyńcy będą przekonujące, czy nie? Ponieważ na swojej stronie (blogu) Hass-pol zamieścił relację z IX zlotu zawierającą informację o przekazaniu montażu na rzecz PTMA, zdjęcia wraz z komentarzem:

http://rbaranowski.pl/astronomy/astro-misc/  - The official transfer of assembly RB-100 for the Poznan PTMA (Polish Association of Astronomy) (strona jest po angielsku, ale myślę że nawet osoby nieznąjące biegle tego języka rozumieją komunikat.

Czy forumowa krynica uczciwości nadal będzie tworzyła alternatywne kruczki aby uzasadnić swoje machlojkii?

Ale poruszę jeszcze  fragment wypowiedzi Ignisa, bo jest on znamienny, bo dokładnie uwidacznia jak poczciwym, honorowym i godnym zaufania człowiekiem jest:

" forum chciało się posłużyć PTMA jako środkiem do pozyskania funduszy " - dobrze że sam to napisałeś, żebyś nie mówił że cię pomawiam lub zarzucam coś bezpodstawnie.

Przypominam, że forum to nie jest jakiś autonomicznym tworem - jest własnością Ignisa. Tak więc pisząc to samo co Ignis, ale bardziej bezpośrednio - Ignis, właściciel forum, korzystając z faktu, że pełni funkcję prezesa oddziału PTMA chciał pozyskać publiczne pieniądze na realizację prywatnych pomysłów. Zdaje mi się, że takie działania maja dość jednoznaczną kwalifikację w kodeksie karnym. Wprawdzie szczęśliwie nie doszły do skutku, ale dość jednoznacznie świadczą o autorze tych słów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoop teraz dopiero to zauważyłem, to nie warcholstwo i oszołomstwo przez Ciebie przemawia, Ty po prostu nie jesteś do końca normalny... wszelka dalsza retoryka z Tobą sprowadza się do definicji klinicznych...bez odbioru.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozyskaniu publicznych pieniędzy na prywatne pomysły służące społeczeństwu nie ma nic złego. 

Złego jest sporo jeśli zrealizowane pomysły mają służyć prywatnym celom.

I tu moje pytanie : co to publiczne pomysły? Przecież to również czyjeś pomysły,  prawda ;) ?

 

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoop, rozumiem twój punkt widzenia, ale w tym miejscu zwyczajnie gubisz zdrowy rozsądek:

9 godzin temu, Yoop napisał:

" forum chciało się posłużyć PTMA jako środkiem do pozyskania funduszy "

Dla mnie jest to mało zgrabne językowo :P, ale jednocześnie zupełnie oczywiste: jesteśmy zgraną ekipą na forum, otwórzmy sobie więcej możliwości (w tym - poszukiwanie funduszy) zgłaszając się do odpowiednich podmiotów jako PTMA. Czy to jest machlojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uściślijmy - jedyne co próbowałem zrobić, to w merytoryczny i uczciwy sposób wyjaśnić kwestię montażu, a przy okazji wyszło jakim człowiekiem jest Ignis. PTMA to nie jest urząd, to nie jakaś złowroga organizacja. To bodajże najstarsza w Polsce organizacja zajmująca się popularyzacją astronomii. To są konkretni ludzie, którzy zostali oszukani i pozbawieni należnego im mienia! Być może dla kłamców i oszustów próba uczciwego załatwienia sprawy nie jest czymś normalnym, nie dziwi mnie to - to kwestia przyjętych standardów i wyznawanych wartości.

Kapral, Panasmaras - chęć zrobienia czegoś dobrego jest oczywiście godna pochwały, nie ma też niczego złego w pozyskiwaniu pieniędzy na własne (nawet całkiem prywatne) cele. Ale to nie jest istotą problemu. To jest kwestia nadużycia władzy i zaufania. FA to prywatny projekt Ignisa, w który zaangażowana jest spora społeczność - i fajnie. Ale PTMA to również jakaś społeczność, zarejestrowane i uznane stowarzyszenie. Wykorzystanie stanowiska do pozyskania pieniędzy publicznych po to aby realizować cele FA, w dodatku za plecami członków PTMA (bo ustalenia jak sam Ignis przyznał, były w gronie rady FA, a nie z zarządem PTMA) to nie jest uczciwy sposób załatwiania spraw i pozyskiwania pieniędzy. Niezależnie od intencji, jest to typowy przykład nadużywania władzy i konfliktu interesów. Użyte przez Ignisa sformułowanie nie jest tylko niezgrabnym lapsusem, ponieważ to samo wyszło w usuniętym przed rokiem wątku. Rozumiem że zgrana społeczność FA to jest coś cennego, ale nie uzasadnia to wykorzystywania innej organizacji - przynajmniej w moim odczuciu i w myśl polskiego prawa zdaje się również nie.

Wy zrobicie oczywiście jak uważacie. Zwróćcie jednak uwagę, że ani w wątku poprzednim (tym który Ignis usunął rok temu), ani w bieżącym, wcale nie uprawiałem hejtów. Nigdy nie wyzywałem nikogo bezpodstawnie, nie kłóciłem się ani nie obrażałem. Stałem tylko na stanowisku, że montaż należy do PTMA (tam też są ludzie, tacy sami dobrzy jak użytkownicy FA). I z tego powodu stałem się persona non grata, a Ignis próbuje mi wmówić że jestem nienormalny. Próby uczciwego wyjaśnienia sprawy nazywa hejtem, przenosi lub usuwa niewygodne wątki i statusy. Możecie oczywiście próbować rozmydlić temat, możecie drążyć poboczne wątki, czepiać się słówek lub robić ze mnie wariata - spoko. To naprawdę tylko kwestia pewnych wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kapral napisał:

W pozyskaniu publicznych pieniędzy na prywatne pomysły służące społeczeństwu nie ma nic złego. 

Złego jest sporo jeśli zrealizowane pomysły mają służyć prywatnym celom.

I tu moje pytanie : co to publiczne pomysły? Przecież to również czyjeś pomysły,  prawda ;) ?

 

 

Widzisz Maciek, sprawa jest następująca:

Od prawie sześciu lat próbuję zbudować a-komercyjną społeczność opartą na transparentności .

Jest to mój jedyny  cel służący popularyzacji astronomii amatorskiej. 

Forum finansowane jest często z dobrowolnych składek userów, wcześniej sam na nie łożyłem z nędznej pensyjki.  Forum ma wiele cennych cech, jedną z nich jest pozyskiwanie środków i kapitału do społecznych działań. Ale przed wszystkim integracja.  Jesteśmy tu piszemy razem, razem się bawimy i uczymy!

Weźmy wszystkie konkursy FA i te zlotowe i te online, ilość nagród przyznanych, naszych inicjatyw społecznych. Wszystko było rozliczane uczciwie. Prowadzili je uczciwi ludzie, oddający serce dla Forum. Jak można tak ordynarnie sprowadzać ten całokształt do rangi prywatnej własności jednostki! 

Tak samo było z RB 100. Radek podarował to nam, naszej społeczności bo czuł się z nią związany.   Gdy spytałem go czy możemy to zrobić z pomocą PTMA odparł, że nie ma nic przeciw w temu. Zawsze szukałem ludzi z którymi mogę te ewenty dopiąć.  Bo cel uświęca środki. Wielu z nas wie , że żaden samorząd, urząd czy inna instytucja nie będzie rozmawiać z portalem. Chętnie jednak nawiąże kontakt jakimś stowarzyszeniem.  To takie kretyńskie, biurokratyczne i dupochroniczne procedury.

PTMA mimo swoich minusów miało jeden cenny plus, długą historię. Spróbowałem zatem z PTMA. Wybraliśmy miejsce na obserwatorium zaczęliśmy rozmawiać jako PTMA  z gminą Sieraków. Jedynym warunkiem było nadanie Oddziałowi osobowości prawnej, nie chciałem wszczynać żadnych  działań dopóki nie dostanę papierka, że buduję dla naszej społeczności . Że kilku panów z Krakowa nagle nie sprzeda obiektu na np. centrum biznesowe jak to zrobił samorząd z Walkowicami Wiecha. Nie mogłem budować niczego w tamtych warunkach. Poza tym stowarzyszenie jest czymś płynnym, starczy zmiana Zarządu, wymiana członków i tracimy wszystko.

Tak: PTMA Poznań  reaktywowałem dla naszej społeczności, zarówno Forum jak i organizacja miała jej służyć.   Ale,  FA-wowicze przestali chodzić na zebrania, w końcu nie miałem nikogo zaufanego w pobliżu. Zostawiliście mnie samego. Stąd moja rezygnacja i wycofanie się z PTMA.  

Teraz powstała idea budowania astrobudki w Zatomiu.

Jest wola P. Pyry na którego terenie ma być to budowane. Jest kolega od nas Azar (od nas),  który tym się zajmnie, jest też ktoś na miejscu( Pan Wojtek), który tego dopilnuje.

Powiedzcie szczerze czy postrzegacie mnie jako złodzieja i malwersanta, czy widzicie znamiona mojego prywatnego interesu we wszystkich moich działaniach? Na czym to ja tak niby  świetnie zarabiam?

Czy któremuś z Was przyszło na myśl,  że budkę buduję dla mojego prywatnego zysku?

Spędziliście ze mną dziesiątki dni, znamy się jak łyse konie?  Czy wierzycie mi czy jakiemuś typkowi, który nic w życiu dla społeczności nie zrobił prócz opluwania w Internecie na hasło "RB100".

 

 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolo napisał:

Jak chciałeś to zrobić bez darczyńcy?

Powołując się na fakty. Sądziłem, że pamięć nie jest tak wybiórcza i ludzie pamiętają historię przekazania montażu, byłem w błędzie jak się okazało. Jedak okazało się również, że sam darczyńca jasno wskazał cel swojej darowizny, własnym pisanym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Yoop napisał:

Powołując się na fakty. Sądziłem, że pamięć nie jest tak wybiórcza i ludzie pamiętają historię przekazania montażu, byłem w błędzie jak się okazało. Jedak okazało się również, że sam darczyńca jasno wskazał cel swojej darowizny, własnym pisanym słowem.

A znasz wszystkie fakty? Czy darczyńca nie odwołał swojej darowizny? A czy fakty, na które wciąż się powołujesz nie są jedynie wpisami na portalach internetowych? Jak chcesz rozwiązać tę sprawę tutaj bez obecności jednej ze stron? 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Yoop - myślałem, że odrodzony przez Pana jak Feniks temat montażu ucichnie i zaczną się merytoryczne wypowiedzi dotyczące jego właściwego wykorzystania, a konkretnie aby ten wspaniały produkt był wykorzystany wreszcie przez społeczność astro, społeczność szeroko pojętą - nie podzieloną na członków PTMA i niezrzeszoną... A tu niestety WIELKIE GÓWNO !!!! - SWOJE AMBICJE, PRZEKONANIA I RACJE SĄ PRZEDSTAWIANE - W MYŚL ABYM MIAŁ OSTATNIE ZDANIE I ABY RACJA BYŁA MOJA - IDEĘ PRZEKAZANIA MONTAŻU MAM W DUPIE !!!!!

Znam bardzo wielu ludzi z naszej społeczności - na FA i innych forach - znam długo Radka - twórcę RB 100. Nawet Pan nie wiesz Panie Joop ile telefonów i PW otrzymałem aby wywalić wszystkie Pana posty i zamknąć temat....
Zacytuję anonimowo jeden z nich i ostatni raz proszę - jeśli rzeczywiście tak Panu na tym montażu zależy napisz Pan wreszcie swoje zdanie choć jedno merytoryczne - jak go wykorzystać w Zatomiu, do którego jeździ mnóstwo ludzi i z PTMA Szczecin i Poznań i jeszcze więcej niezrzeszonych.
A teraz wykropkowany cytat jednego z naszych znanych i cenionych na FA Kolegów, który dla społeczności astro w szerokim pojęciu bardzo dużo wnosi, dzieląc się doświadczeniem i pomysłami - nie od czasu do czasu aktywnością ,,warchołową"

Jacku, ja pi....ę, k..wa mać!
Co to za chryja z tym montażem? To są kpiny jakieś. Byłem na kilku spotkaniach poznańskiego PTMA za czasów Ignisa i byłem w Zatomiu na przekazaniu montażu. Co to za publiczne pie....e o przekazaniu montażu PTMA?
Znam sytuację od podszewki, w dodatku jako zewnętrzny obserwator, bo ani nie znam z twarzy (........) yoopa ani jakimś szczególnym fanem Ignisa nie jestem, bo chociaż mam go za miedzą to bardziej znam ciebie niż jego.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że biedny Radek odwalił kawał porządnej roboty, przekazał nam (no k..wa nie ukrywajmy społeczności FA) montaż a teraz biedak boi się pewnie zalogować na FA, bo co ma powiedzieć?
W PTMA nic się nie dzieje i dziać się nie będzie, nie takie były intencje Radka. Ludzie, którzy być może nawet nie wiedzą gdzie leży Zatom i co tak tak naprawdę znaczy FA zaczynają przywłaszczać sobie rzeczy, o których nawet nie mają pojęcia jak je dobrze wykorzystać.
Jacek, jeżeli potrzeba to publicznie mogę coś powiedzieć od siebie, w dodatku wkładam na ten montaż swojego SW300, piękny sprzęt z 3" wyciągiem, ku chwale Ojczyzny. Aktualnie jestem prawie na ukończeniu budowy autonomicznego, zdalnie sterowanego obserwatorium i mam pewne doświadczenia, którymi chętnie się podzielę i pomogę w realizacji jakiegokolwiek przedsięwzięcia dla FA.
Wybacz za kilka k..wa wulgaryzmów ale sam wiesz, że czasami się nie da inaczej. Szkoda, że znowu nie mogłem być z wami ale praca skutecznie mi w tym przeszkadza, chyba powinienem ją rzucić ;)

 

Panie Joop - ostatnie zdanie - Montaż jest pod opieką ludzi, którzy chcą aby był wykorzystany - zaprzęgnij Pan swój umysł do pomocy w wątku z montażem jeśli oprócz warcholstwa masz Pan dobro astronomii amatorskiej na uwadze.......

I zakończmy już tę żenadę !!!!!!!!!!!!! KONIEC - DO ROBOTY !!!!!!!

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jolo napisał:

A znasz wszystkie fakty? Czy darczyńca nie odwołał swojej darowizny? A czy fakty, na które wciąż się powołujesz nie są jedynie wpisami na portalach internetowych? Jak chcesz rozwiązać tę sprawę tutaj bez obecności jednej ze stron? 

Ale darowizna na rzecz organizacji NGO to nie jest "teraz powiem tak, ale jak się zastanowię, to może zmienię zdanie". Cofnięcie darowizny wymaga konkretnych kroków prawnych. Radek montaż przekazał, byli świadkowie (chociażby Polaris), są wpisy na blogu darczyńcy, były relacje samego Ignisa na spotkaniach PTMA, były plany budowy obserwatorium w Izdebnie. Cofnięcie darowizny wymagałoby oświadczenia PTMA lub wyroku sądu. Jeśli ktoś twierdzi, że taka suytuacja miała miejsce, to oczywiście może to wykazać przedstawiając jakieś pismo PTMA lub wyrok sądu w tej sprawie. Samo oświadczenie darczyńcy nie jest wiążące w myśl prawa, nie mówiąc o tym, że jego relacja na blogu jest dość jednoznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę : wypowiedź Radka komu miał w zamiarze przekazać montaż? Społeczności FA czy społeczności PTMA ?

Edit: weźmy pod uwagę, że FA było wówczas związane z PTMA 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Joop, Panie Kapralu - Dość !!!!!!!
Admin i Rada FA mogą moją decyzję zmienić - Trwasz Pan Panie Yoop dalej w swym maniakalnym uporze nie widząc celu nadrzędnego i głównego - temat zamykam.

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)