Skocz do zawartości

Co masz na myśli.


Jacek E.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdźcie proszę czy po kliknięciu mychą na status - okienko do napisania Wam się otwiera ???? Ja mam martwe i mogę coś napisać tylko ze swojego profilu :(

P.S. I na Lisku i na IE mam to samo....

 

Też.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj - Panie Techniczny Administratorze - Prosimy o naprawę ....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że tu się w ogóle nie używa statusów, a jednak! Statusy są żywe, ale interface strony nie ułatwia sprawy. Jak widać, ukrywał to przede mną kilka miesięcy. Panowie, nie dałoby się przesunąć okienka ze statusami do góry strony? Tak, aby było widoczne bez scrollowania pół kilometra? Na astropolis jest to genialne - od razu widoczne i przejrzyste. Tutaj ginie w tłoku.

Druga sprawa - chyba te całe "strumienie" powinny wyświetlać również statusy, a nie tylko posty? Tak przynajmniej na początku mi się wydawało, że jest. Od długiego czasu brak tego, stąd pomyślałem, że statusy umarły. Co i gdzie mam ustawić, żeby te statusy się wyświetlały w strumieniu? Swoją drogą, w ustawieniach strumienia są jakieś braki w tłumaczeniu - część po angielsku.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MateuszW napisał:

Już myślałem, że tu się w ogóle nie używa statusów, a jednak! Statusy są żywe, ale interface strony nie ułatwia sprawy. Jak widać, ukrywał to przede mną kilka miesięcy. Panowie, nie dałoby się przesunąć okienka ze statusami do góry strony? Tak, aby było widoczne bez scrollowania pół kilometra? Na astropolis jest to genialne -

A czy one są aż tak ważne ????? Na górze mamy Fotografię Roku, Pod nią Laureatów miesiąca, pod nimi najnowsze posty, Ważne konkursy i dział obserwacyjny a później co nam w łebkach siedzi. I to chyba jest odpowiednia gradacja - Tak na FA wymyśliliśmy i tak się sprawdzało, a że troszkę sfiksowały ostatnio ??? Shaparelli też się popsuł - to się naprawi ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, aby maiły sens, to powinny być wysoko - widoczne. Choć i tak te statusy na pasku są jakieś takie ograniczone, niewiele się tam da zrobić. Trochę tego nie ogarniam, gdzie np mam zobaczyć starsze statusy?

Wszystko, co jest nisko na stronie, jest prawie martwe - mało osób to ogląda. Nie obraź się, ale ja większość tego prawego paska traktuję jako taki ozdobnik reklamowy. Informacje o konkursach są przecież w wątkach, kto czyta forum, ten wie. Po co mi reklama konkursu, skoro go znam? Za to status to coś, co się zmienia, co wypadałoby dość często sprawdzać.

Tak samo nie widzę sensu w liście ostatnich postów na pasku. Od tego są chyba strumienie, gdzie wyświetla Ci wszystkie najnowsze, nieprzeczytane posty. Jedno kliknięcie i jest pełna, wygodna lista. A ten boczny pasek trochę dubluje tą funkcjonalność.

Nie wiem, może się nie znam, ale strona FA wydaje mi się bardzo nieczytelna i od wielu miesięcy nie mogę się nauczyć w pełni z niej korzystać. Te statusy w ogóle są zawieszone w jakiejś próżni.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę - Statusy nie są meritum strony FA i tyle. Tak zawsze je traktowaliśmy i chyba słusznie, a kto chce to znajdzie gdzie są.... To tylko luźne myśli chwili, takie rozładowanie emocji, taka dużo niższa astrokafejka :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

Moim zdaniem, aby maiły sens, to powinny być wysoko - widoczne. Choć i tak te statusy na pasku są jakieś takie ograniczone, niewiele się tam da zrobić. Trochę tego nie ogarniam, gdzie np mam zobaczyć starsze statusy?

Wszystko, co jest nisko na stronie, jest prawie martwe - mało osób to ogląda. Nie obraź się, ale ja większość tego prawego paska traktuję jako taki ozdobnik reklamowy. Informacje o konkursach są przecież w wątkach, kto czyta forum, ten wie. Po co mi reklama konkursu, skoro go znam? Za to status to coś, co się zmienia, co wypadałoby dość często sprawdzać.

Tak samo nie widzę sensu w liście ostatnich postów na pasku. Od tego są chyba strumienie, gdzie wyświetla Ci wszystkie najnowsze, nieprzeczytane posty. Jedno kliknięcie i jest pełna, wygodna lista. A ten boczny pasek trochę dubluje tą funkcjonalność.

Nie wiem, może się nie znam, ale strona FA wydaje mi się bardzo nieczytelna i od wielu miesięcy nie mogę się nauczyć w pełni z niej korzystać. Te statusy w ogóle są zawieszone w jakiejś próżni.

Wystarczy przewinąć w dół i masz statusy. Ja nie widzę z tym problemu. Zresztą  statusy to takie luźne rozmowy, które i tak ulatują w próżnię po krótkim czasie. Jak dla mnie najważniejsze są aktualne tematy i one są pierwsze na pasku. 

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale aktualne tematy masz po wejściu w strumień, ja nie widzę sensu tego na pasku. Ja zasadniczo głównej strony zupełnie nie używam, pierwsze co robię to klikam na strumień i patrzę na ostatnie posty. Strona działa zbyt wolno, żeby chodzić po kategoriach.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy gdzie ? Ja tam zawsze patrzyłem na ostatnie aktualne tematy z prawej strony, ew też wybrane kategorie jak gdzieś dłużej nie zaglądałem. Astropolis mnie troche denerwuje, ze ta lista jest na wejściu (ja rozumiem, że ty jesteś w siódmym niebie, ze tak jest), a nie kategorie i pasek ostatnio aktualizowanych tematów z prawej. 

Fakt, że kategorie mogłby być czytelniejsze i trochę mniej ich na obu forach. Bo się potem cieżko dokopać do jakiegoś starego tematu. Te pomarańczowe "new" to w zasadzie robi jako element ozdobny oddzielajacy kategorie od siebie. Lepsze byłyby jakieś duże kółka, prostokąty itp. z kolorowym wypełnieniem dla tematów nieprzeczytanych i bez wypełnienia dla przeczytanych

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tu. Nie wiem, jak nazwać to miejsce, bo każdy sobie ten guzik może nazwać po swojemu:

fa.png

Strona główna AP to w zasadzie to samo, co na moim screenie. Tylku tutaj trzeba raz kliknąć, żeby do niej wejść. Na obu forach zrezygnowałem z "klasycznego" przeglądania chodząc po kategoriach, bo jak zauważyłeś - jest ich za dużo, a do tego strona forum działa za wolno i zabiera to zbyt dużo czasu. Jedynie na AM używam kategorii, które są bardzo przejrzyste i co ważne, strona szybko działa.

Fakt, to że na AP wyświetla się nowa zawartość na głównej zamiast kategorii jest nieco dziwne. Mi się to podoba, bo i tak tego używam, ale fakt - to nienaturalne trochę. Z tego powodu na AP praktycznie nie mam pojęcia, w jakiej kategorii ktoś wrzucił temat i potem mi trudno go znaleźć.

Trochę nie rozumiem końcówki Twojej wypowiedzi. Przecież są właśnie takie kółka z wypełnieniem lub bez. Napis "New" to faktycznie taka trochę duplikacja. Natomiast dla mnie strasznie nieintuicyjne jest to, że będąc w jakimś dziale, gdzie na liście mamy inny dział i z lewej jest taki dymek, to kliknięcie na dymek powoduje oznaczenie zawartości, jako przeczytanej. A już widząc pojedyncze tematy, to w miejscu tego dymku jest kropka i ona nie oznacza jako nieprzeczytany, a przenosi do ostatniego nieprzeczytanego posta. Dobrze, że prawie nie używam kategorii, bo bym sobie pół forum przez przypadek oznaczył jako przeczytane, bo odruchowo klikam na dymek, żeby przejść do ostatniego postu. Ten dymek i kropka są zbyt podobne, a mają zbyt odmienne funkcje. To tak, jakby w Windowsie kliknięcie na plik go otwierało, a kliknięcie na folder usuwało jego zawartość... Bezsens!

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, chyba znalazłem, czemu mi się w tym przycisku "wszystko", czyli strumieniu nie wyświetlają statusy.

Otóż, jak wybiorę "komentarze na profilu", to statusy są. Jednak dokładając do tego "tematy", statusy już znikają. Tak samo, gdy dam "całą zawartość". I tu chyba jest błąd, panie Adminie :)

fa2.png

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy warto się stresować nad "kropką i przecinkiem" ? Jesteśmy przecież forum AMATORSKIM i starajmy się o tym nie zapominać jak to się niektórym w dyskusji trafiło.
 Bo czy będziemy się nazywać astrofotograficy czy astroszkicownicy, może nawet astrowariaci to i tak grupuje nas pod swoimi skrzydłami forum astronomii amatorskiej gdzie spotykamy się od czasu do czasu oczekując od bardziej doświadczonych kolegów rady jak sobie poradzić z problemem. I czas najwyższy zdać sobie sprawę z tego że dla naszych idoli często jesteśmy tylko liczną grupą gawiedzi która tylko robi statystykę, niewiele wnosząc do oczekiwanego poziomu forum. Ale sam chciałem dostać po pysku, i dostałem. Inni też dostali, ale jakoś nie dostrzegli tego faktu (chyba sami gruboskórni...). Spodziewam się, że teraz już przegiąłem otwarcie, ale musiałem to z siebie wyrzucić, aby z czystym sumieniem ponownie otworzyć zakładkę do swojego ulubionego forum. W innych drażliwych i bolesnych tematach zachowam milczenie, bo i po co strzępić język. Może nasz wódź tak od razu mnie nie zbanuje, chociaż kto wie ,- prowadzę przecież gospodarstwo naturalne, organiczne które z ekologią jest za pan brat. Na wszelki wypadek gdyby się stało ... , życzę Wam  spokojnych, pogodnych nocy w sezonie zimowym. Waldek.

IMG_3700.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Jacku, jak zwykle dałem ciała i wpisałem (nie wiem dlaczego), nie w tym temacie, który mnie zabolał. Niestety jestem na starość zbyt impulsywny i mało rozgarnięty gdy poniosą mnie nerwy. Często ostatnio mi się to przytrafia i powoduje np pomyłki w nazewnictwie znanych mi doskonale parametrów jak ostatnio wspominane obiektywy "M 41" zamiast M 42, natomiast post  ostatni miał być odpowiedzią w dyskusji nad tematem wzrastającej liczebności naszej astro społeczności. Kilka razy podchodziłem do tematu, dwa razy już odpisałem i dwa razy odpuściłem.....

W końcu trafiłem na kolejnych nie zadowolonych z wyglądu i sprawności Forum przekomarzających się z Tobą więc siadłem i napisałem nie patrząc na początek sporu co uwydatniło moją najsłabszą stronę, - roztargnienie i impulsywność w działaniu.

Robert, - dziękuję za pozostawienie mnie przy życiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo, czyżby przycisk FB zmienił lokalizację? Dzięki panie adminie :)

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2016 at 23:54, MateuszW napisał:

Trochę nie rozumiem końcówki Twojej wypowiedzi. Przecież są właśnie takie kółka z wypełnieniem lub bez. Napis "New" to faktycznie taka trochę duplikacja. Natomiast dla mnie strasznie nieintuicyjne jest to, że będąc w jakimś dziale, gdzie na liście mamy inny dział i z lewej jest taki dymek, to kliknięcie na dymek powoduje oznaczenie zawartości, jako przeczytanej. A już widząc pojedyncze tematy, to w miejscu tego dymku jest kropka i ona nie oznacza jako nieprzeczytany, a przenosi do ostatniego nieprzeczytanego posta. Dobrze, że prawie nie używam kategorii, bo bym sobie pół forum przez przypadek oznaczył jako przeczytane, bo odruchowo klikam na dymek, żeby przejść do ostatniego postu. Ten dymek i kropka są zbyt podobne, a mają zbyt odmienne funkcje. To tak, jakby w Windowsie kliknięcie na plik go otwierało, a kliknięcie na folder usuwało jego zawartość... Bezsens!

Faktycznie, zauważyłem te dymki później - pewnie dlatego, że miałem wszystkie pełne tak jak i "new". Sobie zaznaczłem wszystko jako przeczytane i widać wtedy gdzie są pojawiają się nowości. Chociaż mogłoby to być bardziej widoczne - ja bym wywalił te "new", te dymki powiększył i dał wypełnienie pomarańczowe. Wtedy byłoby od razu zauważalne. Zauważyłem, że na Astropolis to wszystko jest jeszcze mniej wyraźne.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)