Skocz do zawartości

Bresser czy to dobra marka ? Nadaje sie czy nie ?


Ostrok

Rekomendowane odpowiedzi

Bresser 76/700 az

Nadaje się do obserwacji nieba ?  Pozdrawiam 

Podstawowe cechy:

  • typ: zwierciadlany
  • przekątna zwierciadła: 76 mm
  • ogniskowa: 700 mm
  • powiększenie: 35x- 525x
  • montaż azymutalny

W zestawie:

  • teleskop
  • okulary: 4 mm, 12,5 mm, 20 mm
  • soczewka Barlowa 3x
  • szukacz optyczny 5x24
  • statyw
  • oprogramowanie
  • instrukcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ostrok napisał:

Bresser 76/700 az

Nadaje się do obserwacji nieba ? 

Wszystko co jest przezroczyste w torze optycznym się nadaje - tylko zależy co chcesz na tym niebie, gdzie i za ile (zł) obserwować ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jednej odpowiedzi nie jestem w stanie Cię oświecić... Proszę poczytaj te tematy.
Korzyści będą dwie - 1. Ty będziesz bardziej zorientowany. 2. Nam będzie łatwiej podpowiadać. :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w małym nadmorskim miasteczku koło koszalina. Niebo tutaj jest przejrzyste. Moge wydać na teleskop najwięcej 650 zł ale zainteresował mnie bresser 76/700az Jeśli chodzi o konstrukcje teleskopu interesuje mnie reflektor najlepiej jak był by z montażem azymutalnym. Jeśli chodzi o moje obserwacje to bardziej bym chciał obserwować układ słoneczny np tarcze Marsa, fazy Wenusa i Merkurego, plamy słoneczne (wiem że trzeba wtedy zastosować filtr słoneczny) księżyce np Jowisza i Saturna, przerwę  Cassiniego, plame na Jowiszu no i oczywiście sama ziemska satelite. I nie wiem czy ten teleskop jest aż tak dobry aby to wszystko obserwować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnięcie przez tematy podlinkowane przez Jacka zajęło Ci 49 minut. Gratuluję biegłości czytania. 

Co do teleskopu... A rozważałeś coś innego? Może na podstawie tego co przeczytałeś w dziale "Pierwszy teleskop" wybierz z astro sklepów kilka pozycji i podlinkuj. Zobaczymy co wybrałeś i wskażemy ten najbardziej odpowiedni.

 

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)