Skocz do zawartości

Recommended Posts

DarX86    4025

Skoro już zrobiłem to wstawię. Niestety robione już przez dość grubą warstwę chmur. 

NEQ6 SW150/750, QHY8L 1x360s

honda-1-360s-1-C0.jpg.40e81b96a387109d435023a6621a5ae9.jpg

• Like 3

wessel    5551

Wg mojego ( naszego :) ) zdjęcia kometa ma kształt otoczki pyłowej sugerujacy istnienie antywarkocza. Ktoś coś wie na ten temat? Kometa już jest po peryhelium więc teoretycznie może to być antywarkocz?

pguzik    1628

Antywarkocz może być też przed peryhelium.

Do wystąpienia antywarkocza najważniejsze jest, aby kąt pomiędzy obserwatorem a płaszczyzną orbity komety, mierzony z komety, był jak najbliższy zeru (innymi słowy, można powiedzieć, że na niebie obserwowanym z komety Ziemia musi znajdować się blisko "kometarnej ekliptyki").

W przypadku komety 45P/Honda-Mrkos-Pajdusakova ten kąt wynosi obecnie około 17 stopni i powoli się zmniejsza. To co widać na zdjęciu jest więc w zasadzie antywarkoczem.

• Like 1

Naski    489

Pięknie to wyszło . Gratulację ... Trzeba to odważnie powiedzieć - mój udział polegał bardziej na patrzeniu niż na fotografowaniu  , nie wspomnę o obróbce , na którą nawet nie patrzyłem (jeszcze)! 

Jak pokażę moją wersję - będzie można napisać "teamu M&M's " zrobił tą fotkę ...

Dodam , że niesamowicie potrafiłeś wyciągnąć kometę - porównując jednoklatkowca z tym powyższym .

P.S.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc przy konfiguracji montażu !!!

pozdrawiam

Maciek

PiotrDz    118

45P/Honda-Mrkos-Pajdusakova na tle gromady galaktyk

Ujęcie 3 klatek o łącznym czasie ekspozycji 18min. wykonane przy zachodzącym Księżycu (2017-04-01) pokazuje kometę na tle gromady galaktyk znajdującej się w gwiazdozbiorze Lwa. Od poprzedniej sesji (2017-03-26) jasność komety spadła i wynosi około 16,5mag.

L3x6min_Annotated1.thumb.jpg.f3a6f9fe7c61b4484ceabfae0f9b0197.jpg

• Like 2