Skocz do zawartości

Statyw Heq5


mago83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam katastrofę, otóż przyniosłem z auta do domu statyw do mego montażu heq5 i przy rozstawianiu w pokoju trójnogu pękło jedno ucho trzymające jedną z nóg.

W zasadzie fotografia przedstawia dosadnie problem.

Czy mogę coś z tym fantem zrobić? Pospawać?

Ale co i jak, przecież to nie jest aluminium ani czarna stal czy jakaś kwasówka.

IMG_4925.jpg

 

Pomóżcie proszę ...

Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Astronomik LRGBSHO
Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WĄtpię że tig pomoże, moim zdaniem dorobić całe gniazdo, najlepiej ze stali 18g2a,  albo 16mo3, żeby nie dostawało koloru od wilgoci.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI290 MM Mini, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem spróbować ;) - jak nie znasz materiału a masz spierniczoną część to i tak niewiele stracisz. Ja bym zaryzykował. Dorobienie części o takim kształcie  to niemałe koszty.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2016 at 20:45, mago83 napisał:

Mam katastrofę, otóż przyniosłem z auta do domu statyw do mego montażu heq5 i przy rozstawianiu w pokoju trójnogu pękło jedno ucho trzymające jedną z nóg.

Pomóżcie proszę ...

Marek - spokojnie - nie takie usterki naprawiano :)
Na szybko proponuje tak:

Naprawa.jpg

Będzie się trzymało, Tylko trzeba dokładnie blaszkę wyprofilować, najpierw zrobić szablon z kartonu grubego i on będzie wzorem do wygięcia - Będzie dobrze :)

P.S. Oczywiście farbę oczyścić i to nie gładziutkim papierkiem tylko tak na koniec 60 - 40 papier ścierny aby zostawił bruzdy, to samo ze stalówką aby bruzdy dla kleju zostawić.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mago83 napisał:

 

Jeszcze pozostało delikatnie przeszlifować i pacnąć farbą :)

I nie dokręcaj na siłę nakrętki, poszukaj ewentualnie teflonowych dodatkowych podkładek jak uważasz, że jest za duży luz. Choć on nie wpłynie na stabilność, to robi rozpórka/półeczka, którą dokręcasz głowicę montażu.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że warto zaryzykować Cool :))

Tylko teraz posłuchaj rady Jacka - spasuj dość ciasno nogę i użyj nakrętki samokontrującej żeby nie powtórzyć przygody ;)

Super że się udało :)

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)