Skocz do zawartości

Połączenie WiFi z setupem - jak to ugryźć


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Antoni napisał:

Już się z tym uporałem.

 

Jak? Może ktoś trafi na podobny problem to będzie mu łatwiej :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do wszystkich którzy obsługują swój sprzęt poprzez zdalny pulpit Team Viewer 12 i Access Point. Ostatnio zainstalowałem sobie na obserwatorium Access Pointa WA7210N i zdalny pulpit na laptopie który jest w obserwatorium oraz w domu. mam zasięg 4 kreski dzieli mnie tylko ściana nośna domu i odległość jakieś 20 m. Można powiedzieć ze wszystko jest ok poza jednym wyjątkiem  który to mnie drażni. Często traci się łącze zdalnego pulpitu Team Viewer 12. Ma ktoś jakiś pomysł na to aby to wszystko dobrze działało.

Pozdrawiam:)

 Obserwatorium z obrotową kopułą i jakieś tam szkiełka.

Moja strona: astroantoni.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o TV12 to od niedawna go używam.ze samą stabilnością łącza nie mam problemu. Jeżeli łączę się z obserwatorium z telefonu to połączenie zrywa mi się po jakiejś godzince może trochę dłużej. Ale generalnie nie jestem tak długo połączony bo nie ma takiej potrzeby. Połączenie z komputera domowego testowałem już 8 godzin. Ale to mam na kabelku więc jest różnica.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Antoni napisał:

... Często traci się łącze zdalnego pulpitu Team Viewer 12. Ma ktoś jakiś pomysł na to aby to wszystko dobrze działało.

Ten AP ma wbudowaną, mocną kierunkową antenę - zakładam że jest odpowiednio skierowany.
AP ma antenę 12dBi a domowe routerki mają przeważnie anteny około 5dBi.
Jeżeli AP w obserwatorium bierze sygnał z routera który jest w domu za ścianą to może ten router nie daje rady.

Sprawdź sobie stabilność połączenia na obydwóch komputerach za pomocą programu np. WinMTR
http://winmtr.net/download-winmtr/
Program nie wymaga instalacji w systemie. Po pobraniu wypakowujemy do dowolnego katalogu np. na pendrive.
U mnie na Win 10 64bit, nie działa wersja 64bit. Natomiast 32bit. działa ok.

Po uruchomieniu, w polu Host wpisujemy np: www.onet.pl (albo jakiś inny adres) i klikamy Start.
Niech pochodzi kilkanaście minut i zobaczysz czy są jakieś straty w wysyłanych pakietach.

Cytat z opisu programu:
"Program bada ścieżkę, po jakiej przesyłane są pakiety od komputera klienta do wybranego, zdalnego adresu IP - pokazuje, przez jakie hosty przechodzą, jakie są ich poszczególne czasy reakcji, gdzie następuje utrata pakietów i co najważniejsze, względem zwykłego systemowego polecenia tracert pracuje ciągle (pobierając próbki co sekundę) i podaje jakie są średnie, najmniejsze i największe wartości mierzonych parametrów. Narzędzie działa wyjątkowo szybko (np. rozwiązuje nazwy poszczególnych adresów IP w tle) i wygodnie, nadaje się z powodzeniem nie tylko dla administratorów, ale i zwykłych użytkowników chcących zdiagnozować ewentualne problemy w działaniu sieci."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Takie pytanie ni z gruchy ni z pietruchy. 
Zdalnym pulpitem np. w Win 7 możemy połączyć 2 komputerki jedynie w wypadku systemu Windows Professional - prawda?
Gdy na obu jest Win Home Premium 7 nie zadziała?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jolo napisał:

 Zostają inne programy - TV, VNC czy inne. 

Dzięki :) Tak inne znam - już trochę czasu na TV jeżdżę i uważam go za b. dobry.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 o 01:07, Arek napisał:

Ten AP ma wbudowaną, mocną kierunkową antenę - zakładam że jest odpowiednio skierowany.
AP ma antenę 12dBi a domowe routerki mają przeważnie anteny około 5dBi.
Jeżeli AP w obserwatorium bierze sygnał z routera który jest w domu za ścianą to może ten router nie daje rady.

Sprawdź sobie stabilność połączenia na obydwóch komputerach za pomocą programu np. WinMTR
http://winmtr.net/download-winmtr/
Program nie wymaga instalacji w systemie. Po pobraniu wypakowujemy do dowolnego katalogu np. na pendrive.
U mnie na Win 10 64bit, nie działa wersja 64bit. Natomiast 32bit. działa ok.

Po uruchomieniu, w polu Host wpisujemy np: www.onet.pl (albo jakiś inny adres) i klikamy Start.
Niech pochodzi kilkanaście minut i zobaczysz czy są jakieś straty w wysyłanych pakietach.

Cytat z opisu programu:
"Program bada ścieżkę, po jakiej przesyłane są pakiety od komputera klienta do wybranego, zdalnego adresu IP - pokazuje, przez jakie hosty przechodzą, jakie są ich poszczególne czasy reakcji, gdzie następuje utrata pakietów i co najważniejsze, względem zwykłego systemowego polecenia tracert pracuje ciągle (pobierając próbki co sekundę) i podaje jakie są średnie, najmniejsze i największe wartości mierzonych parametrów. Narzędzie działa wyjątkowo szybko (np. rozwiązuje nazwy poszczególnych adresów IP w tle) i wygodnie, nadaje się z powodzeniem nie tylko dla administratorów, ale i zwykłych użytkowników chcących zdiagnozować ewentualne problemy w działaniu sieci."

Antoni ma nieco inny układ. AP jest podłączony kablem do komputera w obserwatorium i nie ma żadnego połączeni WiFi z innym routerem. Laptop w domu jest właśnie w sieci tego APka z obserwatorium. To dla dla wyjaśnienia czytających, bo Arka post trochę zamulił sprawę.

W3.jpg.1797696b1e798d37771d662a5183e422.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nowok76 napisał:

Gdzieś czytałem że nowe wersje TV są niestabilne i kapryśne. Polecam VNC, u mnie niezawodny przy jednej kresce .

Próbowałem Radmina, VNC i TV. TV jest niezawodny. Prostota konfiguracji i szybkość. Na lapku i na głównym mam 12.0.07 nigdy nie zerwały i chodzą jak nasmarowane łożyska ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jakiego babola strzelam? Kiedyś na XP mi chodziło bez problemu na Win7 nie mogę skonfigurować :( 

Chcę skonfigurować sobie sieć Ad-Hoc miedzy lapkiem i stacjonarnym.
Wchodzę w skonfiguruj połączenie lub sieć - skonfiguruj bezprzewodową sieć ad hoc (typu komputer komputer)... wpisuję nazwę, klucz, zapisuję, pokazuje się. To samo na drugim - tak samo i gdy łączę na jednym i drugim jest OK - moc sygnału znakomita, połączono a obydwa mielą (niebieskie kółeczko) i połączenia brak :(
Stoją obok siebie. Na obydwu Win7 64bit.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzą i po ,,połączeniu" sieć routerowa jest wyłączana tak jak powinno być, pojawia się moja Astro1 i wielkie G... :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

Maciek ale ja chcę bez routera po samych WiFikach.

To zapewne musisz ustawić stałe adresy IP w kompach.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wessel napisał:

No zaraz zaraz..ale przecież w takim wypadku jedna z kart WiFi komputerów - albo w stacjonarnym albo w laptopie musi być skonfigurowana jako AP.

No właśnie nie :) Tryb Ad-Hoc to taki dziwoląg, że łączymy bezpośrednio dwa komputery, gdzie żaden nie pracuje jako AP (ani nie ma innych, zewnętrznych urządzeń). To coś podobnego do spięcia dwóch kompów bezpośrednio kablem ethernetowym.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MateuszW napisał:

No właśnie nie :) Tryb Ad-Hoc to taki dziwoląg, że łączymy bezpośrednio dwa komputery, gdzie żaden nie pracuje jako AP (ani nie ma innych, zewnętrznych urządzeń). To coś podobnego do spięcia dwóch kompów bezpośrednio kablem ethernetowym.

O! I tu Maćku dobrze Mateusz prawi :) To dokładnie jak kabelkiem połączenie. Robiłem to wielokrotnie z 10 lat temu.
Tu jest to opisane http://www.blog.ravns.net/ad-hoc-bezposrednie-bezprzewodowe-polaczenie-komputerow-urzadzen-mobilnych-w-siec/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro nie działa to może spróbować czegoś innego? Trochę duże interwały w tej rozmowie, ale kiedyś trzeba spać :)

edit: nie róbcie z tata wariata. To że to jest inaczej opisane to nie znaczy że nie jest routerem. Najpierw konfigurujemy jeden komputer jak router a potem dołączamy do niej drugi. To tworzenie sieci ad-hoc jest tym samym, tylko inaczej się nazywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wessel napisał:

No ale skoro nie działa to może spróbować czegoś innego? Trochę duże interwały w tej rozmowie, ale kiedyś trzeba spać :)

No już działa.... połowicznie ;)
Jest idealne połączenie tak jak chciałem, siedzę sobie w swoim astropokoiku, lapek w ,,obserwatorium" - na balkonie ;) i siła sygnału miedzy nimi b.dobra.
Jedno ale mi zostało... nie mogę skonfigurować teraz udostępniania, co zezwolę to nie zezwala.. Ale ja mu - im nie odpuszczę ;)

5944e0a37eee0_Dobrasie.thumb.jpg.3b4bb7ba8f058d54659be8e5709e90f9.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wessel napisał:

Bo żeby cokolwiek udostępnić musisz mieć zdefiniowaną sieć jako "prywatna" a ty masz" publiczna", przynajmniej na tym screenie :D

Tak se właśnie dumałem. Popracuję później nad tym i może dzisiaj wieczorkiem już będę astrolapkiem sterował z astropokoiku tak jak 2 dni temu przez TV ;) 
Teraz muszę po zakupy coby się nie czepiały dziewuchy, ze tylko w swojej dziupli siedzę :D

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)