Skocz do zawartości

AstroLink 4.0 mini


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie potrafię obiecać z wersją maxi :( Jeszcze sporo roboty z wersją mini jest, a nie mam na tyle czasu, żeby to równolegle ogarnąć. Zmiany w stosunku do AH3.0 są przede wszystkim w płytce, która jest już zaprojektowana w 90%, ale wiadomo - trzeba zamówić testową partię PCB, zmontować, przetestować, etc...

Wersja MIDI nie prędzej niż na jubileuszowym XX zlocie :) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do funkcjonalności tego sprytnego urządzenia.

Jestem posiadaczem niezmotoryzowanej wersji montażu eq3. Planuję go napędzić w obu osiach. Zastanawiałem się nad wyposażeniem go w fabryczne goto, ale cena przekracza wartość tego montażu.

W grę wchodzi jednak rozwiązanie, które opisywałeś w innym wątku, czyli Astro EQ.

Natknąłem się jednak na wątek o AstroLinku i mam pytanie, czy to urządzenie może sterować silnikami krokowymi osi RA i Dec produkcji SW? I ewentualnie co będzie jeszcze potrzebne do sterowania montażem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pogodnego nieba życzę.

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie będzie to możliwe :( Tzn urządzenie w wersji maxi może sterować dwoma silnikami krokowymi, ale nie ma możliwości jakiejkolwiek integracji z jakimś oprogramowaniem typu planetarium, żeby kierować teleskop w wybrane miejsce na niebie. Interfejs umożliwia kręcenie silnikami o zadaną ilość kroków i tyle - umożliwia więc ustawianie ostrości, albo jakieś inne proste zadania, jak na przykład zamykanie pokrywy teleskopu, czy maski bahtinowa - o ile wykona się odpowiednią mechanikę.

Ale AstroEQ się do tego fajnie sprawdza. To znaczy do ATMowego GoTo :)

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

A ja bym MIDI był zainteresowany.....

 

Nie jest to jakiś wielki wyczyn, a i elementy już w zasadzie są

midi_sch_big.png

tylko po cholerę Ci sterowanie syntezatorem przez teleskop?

 

 

 

 

;) sorry nie mogłem się powstrzymać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, amr napisał:

tylko po cholerę Ci sterowanie syntezatorem przez teleskop?
 

;) sorry nie mogłem się powstrzymać ;)

Żona wykształcony muzyk to na odczepkę by było...  ;) Do AWE w komputerku klawisz po MIDI podłącza. 
No i mamy bana od jola 3:)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu bana? Najpierw pogrożenie palcem!!!!

Mam AstroHUBA, mogę poczekać na AstroLinka 4.0 ! A to co mnie pociesza, to to, że w wersji mini wyjdą

ewentualnie bugi,a po skorygowaniu MAXI będzie super!!!!

NexStar 5SE 125/1250; StarSense Autoalign; Philips 900NC; TEM1300;ZWO ASI1600 MC-C; pare filtrów i okularów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jolo napisał:

 Na niektórych elementach widać jak mi się trzęsły ręce w czasie montażu :)

Tak moje sokole oko dojrzało tę przypadłość na tym czymś niebieskim ze śrubkami - no krzywo jak cholera i gwiazdki przez taką nie osiowość będą skaszanione. No ewidentnie to dyskwalifikuje ten prototyp. Na pocieszenie oferuję się jednak wziąć go za połowę ceny (po skończeniu) pod warunkiem, że więcej baboli się nie dopatrzę :D

IMG_2667.JPG.4cb3b509dc6d57882cd8920102d720b4.thumb.JPG.ec7605664e76339d6bdc2e4603bd23a9.JPG

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jolo napisał:

 

11-14V DC, a prąd taki jaki potrzeba do odbiorników, szczegółowo opisałem to w tabelce z linku powyżej :) 

Czyli np. przerobiony zasilacz od Xboxa 12V i np. 150W będzie się nadawał do mini?
I pytanie jakie wejscie jest potrzebne? Nasza typowa wtyczka 2.1/5.5 ?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zasilacz jak najbardziej się nada. Gniazdko nie będzie 2.1/5.5, bo tylko 5A może przepuścić. W urządzeniu planuję dać męskie gniazdo miniXLR 4 pin http://www.tme.eu/pl/details/ag4mcc/zlacza-mini-xlr/amphenol/ . W komplecie będzie wtyczka http://www.tme.eu/pl/details/ag4f/zlacza-mini-xlr/amphenol/ żeńska do oprawienia na kabel. Piny 3 i 2 to będzie masa, piny 1 i 4 plus zasilania:

4_Pin_Mini_XLR_Pinout.jpg

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jolo napisał:

Tak, zasilacz jak najbardziej się nada. Gniazdko nie będzie 2.1/5.5, bo tylko 5A może przepuścić. W urządzeniu planuję dać męskie gniazdo miniXLR 4 pin http://www.tme.eu/pl/details/ag4mcc/zlacza-mini-xlr/amphenol/ . W komplecie będzie wtyczka http://www.tme.eu/pl/details/ag4f/zlacza-mini-xlr/amphenol/ żeńska do oprawienia na kabel. Piny 3 i 2 to będzie masa, piny 1 i 4 plus zasilania:

4_Pin_Mini_XLR_Pinout.jpg

A! No to taką mikrofonową wtyczkę mam ,,obcykaną" :) Choć ostatnio trudno dostać porządną metalową jak mikroportach porządnych firm :( Sprzedają plastikowe badziewia, które się w rekach rozlatują :( Ta wygląda na solidną.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jacek E. napisał:

Tak moje sokole oko dojrzało tę przypadłość na tym czymś niebieskim ze śrubkami - no krzywo jak cholera i gwiazdki przez taką nie osiowość będą skaszanione. No ewidentnie to dyskwalifikuje ten prototyp. Na pocieszenie oferuję się jednak wziąć go za połowę ceny (po skończeniu) pod warunkiem, że więcej baboli się nie dopatrzę :D

 

 

 

jak obsłuzy mojego MotoJoloFocusera w pierwotnej wersji to czemu nie miałbym tego mini wziąć - powiedzcie tylko ile :D

tu jest jak pamiętam 3 x wylot 12v??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, amr napisał:

czyli nic gotowego na rynku raczej nie znajdę? coś na kształt laboratoryjnego potrzebne ...

Ale w jakim sensie gotowego? Trzeba tylko inną wtyczkę osadzić, zasilaczy przecież różnych jest od groma. 

 

1 godzinę temu, tadeopulous napisał:

jak obsłuzy mojego MotoJoloFocusera w pierwotnej wersji to czemu nie miałbym tego mini wziąć - powiedzcie tylko ile :D

tu jest jak pamiętam 3 x wylot 12v??

Tak, są dwa wyjścia 12V włączane i jedno stałe, plus wyjścia PWM, na silnik DC, wejścia na czujniki, na przyciski do sterowania focuserem i jedno wyjście napięcia regulowanego 3-10V 3A. 

O cenie za wcześnie jeszcze żeby mówić, ale będzie na poziomie najtańszych sterowników typu np USB Focus. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jolo napisał:

Ale w jakim sensie gotowego? Trzeba tylko inną wtyczkę osadzić, zasilaczy przecież różnych jest od groma. 

Z tego co znajduję to albo do kamer CCTV - ażurowe wymagają dedykowanej skrzynki (z założenia kasy pancernej ;) )

albo takie:

https://www.neoled.com.pl/zasilacz_led_glg_150_12A.html

zdaje się do ledów ... spec mówi o 20 - 95% wilgotności względnej i -30*-70* - czyli się nadaje ... pytanie tylko ile faktycznie wytrzyma w niskich temperaturach...

pytanie czy bezpieczne (może ktoś używa) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2017 at 16:10, jolo napisał:

Tak, są dwa wyjścia 12V włączane i jedno stałe, plus wyjścia PWM, na silnik DC, wejścia na czujniki, na przyciski do sterowania focuserem i jedno wyjście napięcia regulowanego 3-10V 3A. 

O cenie za wcześnie jeszcze żeby mówić, ale będzie na poziomie najtańszych sterowników typu np USB Focus. 

no to 12Voltówek będzie na styk

czekam na cenę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)