Skocz do zawartości

AstroLink 4.0 mini


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jolo napisał:

ah4.jpg

 

Jest to/ta piękne :) Czy mogę wykorzystać jako tapetę ????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jacek E. napisał:

Jest to/ta piękne :) Czy mogę wykorzystać jako tapetę ????

A to masz w lepszej rozdzielczości :) ah40.png

28 minut temu, Killerus napisał:

Hmm to trzeba sie będzie już zapisać do kolejki po takowy :-D 

Jeszcze sporo rzeczy do zrobienia :)

  • Like 2

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem raczej o pilocie IR i odbiorniku IR na krótkim kabelku do zamontowania. Sprzętowo nic nie trzeba zmieniać, bo będzie to podłączane do wejścia Manual Control, jedynie kwestia oprogramowania. 

Kolega kolegi z FB zwrócił mi uwagę, że coś takiego jak AstroHub już powstało dawno temu http://www.aquest-inc.com/AstroHub/AstroHubHome.htm i będę musiał z tej nazwy raczej zrezygnować, bo jest zastrzeżona. Było to co prawda 11 lat temu i projekt nie jest od dawna kontynuowany, ale przypuszczam że zastrzeżona nazwa dalej obowiązuje. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolo napisał:

 

Kolega kolegi z FB zwrócił mi uwagę, że coś takiego jak AstroHub już powstało dawno temu http://www.aquest-inc.com/AstroHub/AstroHubHome.htm i będę musiał z tej nazwy raczej zrezygnować, bo jest zastrzeżona.

Proponuję nazwę dla V 4 JoloAstroHub i nikt się nie przyczepi :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Jacka.... JoloAstroHub to dobra nazwa

A co do sterowania na podczerwień..... ja mam coś takiego, kiedyś na Alledrogo kupiłem taki moduł, ale ma on jeden feler.

Dioda odbiorcza musi być tak umieszczona aby pilot ją widział, a z tym jest różnie. Znam to z autopsji..

NexStar 5SE 125/1250; StarSense Autoalign; Philips 900NC; TEM1300;ZWO ASI1600 MC-C; pare filtrów i okularów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jacpar napisał:

Popieram Jacka.... JoloAstroHub to dobra nazwa

O - właśnie mu tę płytkę ??? Zmodernizowałem - mam udział :)

 

JoloAH.jpg

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacpar napisał:

HeHeHe.... amator "kwaśnych jabłek" . :))

Nie amator kwaśnych tylko gwarant nowej nazwy zastrzeżonej - a to połowa sukcesu Geek

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacpar napisał:

A tapeta?:))

No to jest moja nowa tapeta :) - zmieniłem.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolo napisał:

Kolega kolegi z FB zwrócił mi uwagę, że coś takiego jak AstroHub już powstało dawno temu http://www.aquest-inc.com/AstroHub/AstroHubHome.htm i będę musiał z tej nazwy raczej zrezygnować, bo jest zastrzeżona. Było to co prawda 11 lat temu i projekt nie jest od dawna kontynuowany, ale przypuszczam że zastrzeżona nazwa dalej obowiązuje. 

Hmm, chyba co drugie urządzenie tego typu się tak nazywa :) Ale lepiej faktycznie być w całkowitej zgodności z prawem, a nuż coś komuś głupiego przyjdzie do głowy... Np twórcy tamtego urządzenia wstaną z grobów i upomną się o swoje :)

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, Prot napisał:

Czy wersja 4.0 może mieć wbudowany hub usb, skoro jest miejsce w środku?

To nie jest takie proste niestety :( Po pierwsze miejsca za bardzo nie ma, bo wszystkie ścianki obsadzone są złączami. A po drugie, nawet jeśli by było, to powstaje pytanie - jaki hub? Ile portów? Czy 2.0 czy 3.0? Jakiś porządny to jest kwota ponad 100zł (a nawet w pobliżu 200zł jeśli USB3.0), a może nie każdy go potrzebować i chcieć zapłacić tyle więcej. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, diabel napisał:

Ja zamiast hub-a USB raczej wolał bym kierunek mniejszych rozmiarów astrohuba

Najprawdopodobniej zanim powstanie "pełna" wersja 4.0 będzie najpierw wersja "mini" trochę okrojona, mniejsza i w metalowej obudowie. Muszę kilka rozwiązań przetestować i w mniejszej wersji będzie mi łatwiej. Prace trwają :)

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolo napisał:

Najprawdopodobniej zanim powstanie "pełna" wersja 4.0 będzie najpierw wersja "mini" trochę okrojona, mniejsza i w metalowej obudowie.

A co w przybliżeniu w niej przewidujesz ???
Ja to bym chciał w takiej mini oprócz możliwości podłączenia do HUBka na nim przyklejanego - sterownik do silniczkowego focuserka z termometrem, FTDI do sterowania montażem, sterownik grzałki i rozdziałkę prundową na kamerkę/ki, montaż, sterownik focusera, grzałkę i HUBa, ewentualnie 8V na lustrzankę.  Z Huba by wychodził 1 kabelek do laptoka.
Takie wymagania to mini ? Czy przeginka ?

P.S. A do niego idzie tylko jeden drut prundowy z zasilacza 12V.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji mini planuję mieć:

  • wyjście na silnik krokowy (bi albo unipolarny) do wyciągu
  • 3 wyjścia PWM (grzanie, chłodzenie, auto, peltier, cokolwiek :) )
  • 2 włączane wyjścia 12V i jedno 12V na stałe włączone
  • jedno wyjście napięcia regulowanego 3-10V 3A max
  • wejście na czujnik DHT22 (temperatura/wilgotność) i wejście na czujnik DS1820 (temperatura)
  • wyjście na silnik motofocus DC (SkyWatcher)
  • wejście na pilota ręcznego
  • pomiar pobieranego prądu i dwóch napięć (wejściowe i regulowane)
  • zasilanie 11-14V
  • gniazdko USB B do komputera

Bez możliwości rozbudowy - nie będzie się dało podpiąć GPS, LCD, czujników na I2C (np MLX). Całość chyba wejdzie w obudowę alu 120x100x30mm (to akurat tyle powierzchni, żeby przymocować na niej komputerek HDMI stick i hub USB). Nie będzie też FTDI do sterowania montażem, bo musiałbym mieć w środku hub USB. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)