Skocz do zawartości

AstroLink 4.0 mini


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Szukacie jakiś dziwnych zasilaczy..... ja tam mam 2 od xBoxa 203W i 150W i te zamierzam wykorzystać tym bardziej, że wtyczki gotowe, bo używam do

AstroHuba...... :))

NexStar 5SE 125/1250; StarSense Autoalign; Philips 900NC; TEM1300;ZWO ASI1600 MC-C; pare filtrów i okularów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, amr napisał:

Z tego co znajduję to albo do kamer CCTV - ażurowe wymagają dedykowanej skrzynki (z założenia kasy pancernej ;) )

albo takie:

https://www.neoled.com.pl/zasilacz_led_glg_150_12A.html

zdaje się do ledów ... spec mówi o 20 - 95% wilgotności względnej i -30*-70* - czyli się nadaje ... pytanie tylko ile faktycznie wytrzyma w niskich temperaturach...

pytanie czy bezpieczne (może ktoś używa) ...

Te zasilacze spokojnie spelniaja nasze wymagania. Ja mam teraz takie dwa - jeden 200 W do zasilania wszystkiego w setupie z montażem ASA i drugi 150 W do zasilania wszystkiego w setupie standardowym z montażem Tak EM-11. Mocujesz cos takiego na zewnątrz skrzynki, bo to IP 67 i po problemie. Przeczytaj podlinkowany przez kolegę temat albo ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary i testy zakończone, oprogramowanie w trakcie dopasowywania (tak tuż za połową jestem :) ). Finalny układ względem prototypu będzie wymagał kilku drobnych zmian, głównie w sterowaniu tranzystorów mocy oraz wymianę przetwornicy. Z tego miejsca nie polecam układu ST1S10. W specyfikacji wszystko wygląda pięknie, nie ma potrzeby stosowania zewnętrznej diody, minimum elementów. Ale niestety układ grzeje się niemiłosiernie nawet po montażu wg noty katalogowej (lutowanie dolnego pada do płytki drukowanej), a dodatkowo jest bardzo wrażliwy na szybki wzrost napięcia wejściowego. Problem jak się okazało był już sygnalizowany w internecie, a i sam się o tym przekonałem, kiedy po którymś z kolei wetknięciu wtyczki zasilania do płytki przetwornica po prostu przestała działać. Dlatego w wersji finalnej będzie jakiś inny układ, prawdopodobnie sprawdzony i tani moduł MP1584, który jest obecny w AH3. Wiadomo nie od dziś, że lepsze jest wrogiem dobrego. 

hantekAL.thumb.jpg.46fddc2e3344114dda29674b7e060896.jpg

  • Like 4

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Łukasz, piękne i naprawdę profesjonalne. Wiem ile pracy to kosztuje!!!


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

TSAPO 140/910 +QHY268M + QHYCFW3 & William Optics Guidestar 61 APO + ASI178MM

iOptron CEM70EC-NUC,  Astronomic 36mm: CLSCCD ,RGB, Ha, OIII, SII, pro planet IR742

https://moje-nocne-niebo.pl   

YouTube - Moje Nocne Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tym razem nie będzie - pudełka będą "normalnie" dostępne do zakupu z rachunkiem, itp, itd... O tej porze roku ciężko i powoli mi to idzie, bo zawsze coś innego się znajdzie do zrobienia w obejściu, ale popycham regularnie małymi kroczkami do przodu :) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mewy w Ustce kraczą, że postać Franklina będzie na czele stała.... Blanco

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Naski napisał:

A jakie ceny > bo nie znalazłem +-

za mini

i normalny ...?

 

Jak to Jolo napisał, będą to okolice parki Zygmuntów Starych, czyli trzeba szykować 400 złociszy.

Omegon 22x85, Omegon 16x70
Meade LB12", 
TMB-LZOS Apo 105/650,
NEQ6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybki quiz - jakie są szanse na obudowę dającą się przykręcić do "obejmy" teleskopu? na modłę "piggyback" albo chociaż otwory pod dovetail? wiem, że trochę późno - ale ostatnio zobaczyłem ten patent w pudełku firmy Primaluce (czy jakoś tak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie dorobić sobie coś przykręcane w miejsce nóżek (rozstaw 121,4 x 71,3mm https://maszczyk.pl/db/prod_wpis_att/b2e8e8a20c.pdf ) np kawałek blaszki czy kątownika mocowany do teleskopu. Plastikowe nóżki wywalić, a wkrętami przymocować element mocujący do dovetaila czy czegokolwiek innego. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, amr napisał:

czyli teoretycznie coś takiego http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_24&products_id=3660 dało by radę zaadoptować :)

Tyle szmalu za mocowanie??? Przeca to wystarczy blaszka ameliniowa 3-4mm grubości miedzy obejmami od góry. Dociąć wytrasować otwory na rozstaw obejm, 2 śruby i to wszystko.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, amr napisał:

 jak masz blachę za 10 zeta, dopiszesz do tego "do teleskopu/samochodu/fotografii" można spokojnie dopisać jedno zero ;)

Sensu to ja tu dopatrzeć się nie mogę ;)

Moja.thumb.jpg.3778700ad63b2f98867efa579b4a21d6.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amr napisał:

chodzi mi o formę.

a dwa - jak masz blachę za 10 zeta, dopiszesz do tego "do teleskopu/samochodu/fotografii" można spokojnie dopisać jedno zero ;)

Ano, dokładnie. Rurka karbonowa kosztuje 50zł, ale już wędzisko z niej 500 :) Generalnie tak jak Jacek pisze - może być kawałek kątownika, albo blaszki zgiętej pod dowolnym kątem i zamocować ją do dwóch otworów po nóżkach w obudowie - czy to na dłuższym czy na krótszym boku pudełka. Ja mam tak np zamontowanego AstroHuba 3.0:

2017-06-08_008.thumb.JPG.0e1e2fa9aaa74c657cbc8bdd263d8b03.JPG

Pasek blaszki aluminiowej 1mm jest przykręcony śrubkami po nóżkach na dłuższym (górnym na fotce) boku, zgięty pod kątem około 35 stopni i przykręcony do górnego dovetaila. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, amr napisał:

myślałem raczej o konstrukcji w takim stylu

 

eagle_unita_controllo_telescopi_astrofot

Cacuszko. Tylko małe ale... Ta astroskrzyneczka to konstrukcja niemal pancerna i spokojnie gniazdo mocowania guidera utrzyma.
Astrolinka obudowa go nie utrzyma. Nawet jak utrzyma jakiś szukaczo guiderek to sztywność będzie znikoma a to podstawa. To potrzebna była by rama z 2 wygiętych płaskowników. Mocowana do obejm rury głównej i w nie wsuwany Astrolink a na górze zamocowane gniazdo.

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacny kawałek diwajsa :) ale też w ciul drogi :) 

stąd pomysł na dwie płytki połączone dystansami lub blokami dla większej stabilności (sądząc po metalizowanych otworach w rogach ma coś takiego) - pudełko można wtedy spokojnie pomiędzy zamontować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dovtaila (tu płaski losmandy by się sprawdził) jak zauważyłeś i słusznie - drożyzna. Poszukać odpowiedniej prostokątnej rury, np: http://allegro.pl/rura-prostokatna-profil-aluminiowy-80x40x2-mm-2m-i6838912141.html

I w środku Astrolink.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jacek E. napisał:

Zamiast dovtaila (tu płaski losmandy by się sprawdził) jak zauważyłeś i słusznie - drożyzna. Poszukać odpowiedniej prostokątnej rury, np: http://allegro.pl/rura-prostokatna-profil-aluminiowy-80x40x2-mm-2m-i6838912141.html

I w środku Astrolink.

Chyba jednak nie: otworami na wyjścia/wejścia zrobisz z niej sito i nie będzie wystarczająco sztywna. Albo będzie musiała być dużo dłuższa niż Astrolink, a wtedy rośnie ciężar i trudno będzie cokolwiek wpinać od frontu i tyłu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji: dlaczego wieszać Astrolinka na tubie? Nie wystarczy poniżej montażu? Kable zasilające do niego i tak trzeba doprowadzić. A jeśli jest poniżej, to kable od kamery fokusera i grzałek w oplocie nie powinny stanowić problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zywis napisał:

Chyba jednak nie: otworami na wyjścia/wejścia zrobisz z niej sito i nie będzie wystarczająco sztywna. Albo będzie musiała być dużo dłuższa niż Astrolink,

Nie - popatrz na wyjścia z dłuższych boków. Wystarczy wywiercić 5 otworków o średnicy milimetr większych od wtyków (z jednej 1 i z drugiej 4). Na sztywności nic nie straci.
No ale każdy widzi to po swojemu :)

Zywis

Cytuj

A tak przy okazji: dlaczego wieszać Astrolinka na tubie? Nie wystarczy poniżej montażu? Kable zasilające do niego i tak trzeba doprowadzić. A jeśli jest poniżej, to kable od kamery fokusera i grzałek w oplocie nie powinny stanowić problemu.

No nie - do góry wtedy pójdzie 1 - zasilania i drugi USB. Nie ciągnie się wiącha po zestawie :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)