Skocz do zawartości

Pomysł na....popaprany setup


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem niedawno poskładałem nowy setup  z wykorzystaniem FSQ 106N, focusera FLI PDF, koła filtrowego FLI i kamery ML 8300. No i po pierwszym momencie zachwytu przyszła refleksja - zaraz, halo - to jest zestaw mobilny! Teraz wożę to wszystko w kilku walizkach ( fakt, że bezpiecznie bo to Pelicase w każdym przypadku) ale w końcu stanąłem przed wyborem - kupić większy samochód ( opcja - przyczepka i montaż haka) albo ruszyć głową i coś wymyśleć. Jak zwykle pomógł przypadek.

No więc od początku. Tak wyglądają poszczególne elementy solo. Leżą na walizce od kamery.

IMG_2336.JPG

 

Po złożeniu jest to wyjątkowo nieporęczny i niekształtny buc metalu który raczej nie powinien się obijać i powinien być przewożony w jakiejś osłonie.

IMG_2339.JPG

 

Problem w tym , że przy wymaganych rozmiarach 25x25x25 centymetrów albo dostępne pudło jest zbyt duże ( bo takich małych sześcianów nikt nie robi seryjnie) albo jest prostopadłościanem i pozostaje dużo pustego miejsca w środku ( tylko nie w bagażniku auta). Przypadkiem wpadłem na... walizkę do płyt winylowych Long Play! Wymiary wewnętrzne 30x30x25 , a więc lekki nadmiar, udźwig ponad 5 kg i solidna konstrukcja.

IMG_2331.JPG

IMG_2333.JPG

 

Zestaw fokuser, koło filtrowe i kamera mieści się znakomicie i nie pozostawia wiele miejsca wokół.

IMG_2341.JPG

Pozostało wyciąć formatki z gąbki Plastazote i będzie gotowe.

Walizka kosztuje 159 PLN i jest dużo tańsza niż analogiczna zamówiona np. w Paco-Cases.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakończyłem dzieło.

Co uzyskałem?

Z czterech walizek ( kamera z kołem, focuser, zespół guidera, lodestar) zrobiłem jedną, jest bardzo lekka ( tyle co setup plus dwa kilo) a walizki Pelicana do najlżejszych nie należą.

Objętość i waga zmniejszyła się wydatnie. Kieszeń lżejsza o 159 pln ( gąbkę miałem- jakby co to plus 62 pln).

Kamera z kołem i fokuserem w łożu gąbkowym:

IMG_2342.JPG

 

Blok gąbki blokujący "podskakiwanie " kamery na łożu gąbkowym

IMG_2343.JPG

 

Nad kamerą znalazło się też wygodne miejsce na kompletny guider z zainstalowaną kamerą Lodestar

IMG_2344.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)