Skocz do zawartości

Pytanie 1 teleskop


haze1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zbliżają się święta  a moja córcia od jakiegoś czasu marzy o teleskopie - ma 8 lat i czyta albo my jej czytamy książki o kosmosie. Od mikołaja chciałaby dostać teleskop :) w związku z tym prośba o pomoc - przekopałem trochę różne fora i wydaje mi się że muszę wybrać pomiędzy poniższymi dwoma

1.  Spinor Optics R-70/900 EQ-1

2. TELESKOP DOBSON 114/500 NATIONAL GEOGRAPHIC

 

Nadmienię iż dziecko ma 8 lat (sprzęt ma być za około 400 PLN), ja nie mam bladego pojęcia o teleskopach - mieszkamy na wsi ale trochę latarni ulicznych tam jest:)

Proszę o pomoc w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie odpowiedział bo tu trudno coś doradzić....

Pozwól, że rozwieję Twoje wątpliwości: z tych 2 teleskopów proponuję - żaden.

Jest tu "od groma" pytań o teleskopy dla dzieci. Wszystkie mają odpowiedzi.  Łatwiej kiedy jedno z rodziców interesuje się choć odrobinę astronomią bo wtedy prezent dla dziecka jeśli byłby nietrafiony to posłuży dorosłemu ;)

Jeśli już będziesz się upierał to doczytaj jakie padają propozycje teleskopów dla dziecka. Sam będziesz wtedy wiedział co kupić córce :)

 

 

  • Like 2

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Serdecznie.

Szczerze mówiąc ciężko będzie polecić coś za 400zł. Szkoda by było ażeby dziecko spoglądając przez kiepski teleskop już na początku zraziło się do astronomii. Może gdyby udało się dostać na giełdzie używaną SYNTĘ 6" dokładnie coś takiego. http://deltaoptical.pl/teleskop-sky-watcher-synta-sk-dobson-6,d734.html

Cena używki powinna oscylować w granicach 600zł Może namówić np dziadków żeby coś dołożyli i rozejrzeć się za taką rurką.

Astro-giełdy znajdziesz na naszym forum, na ASTROMANIAK czy ASTROPOLIS.

 

pzdr

Szymon

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem córce jako pierwszy 130/900 i dałem 600zl i uważam to za dobry start. Teraz mam już coś większego ale w tym teleskopie obrazy były już jako takie. Zobaczyłem pierwszy raz Saturna mega księżyc i Jowisza. 5 letnia córka pod wrażeniem a tata jeszcze bardziej:) tata ma już porządny sprzęt z którym ogląda z córka mgławice. Rez zaczynałem od pomysłu 300zl ale po czytałem i nie zrobiłem tego błędu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)