Skocz do zawartości

Poradnik


Ajet

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj na Forum.
Skoro tak zaciekle szukasz, to pewnie już odpowiedziałeś sobie na pytanie jaki teleskop chcesz zbudować? Koniecznie podziel się swoimi przemyśleniami, to bardzo ważne. Napisz też dlaczego zamierzasz zbudować teleskop a nie chcesz go po prostu kupić. Kolejna sprawa, jakim budżetem dysponujesz? Dopiero po odpowiedzi na te pytania ktoś może ci pomoże (oczywiście po zadaniu kolejnych pytań ;) )

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ajet napisał:

Dzień Dobry

Szukam zaciekle poradnika dotyczącego budowy własnego teleskopu. Amatorsko, od podstaw, dla najzieleńszych w temacie. 

Pomocy :)

A proszę uprzejmie - coby wściekłość przed świętami minęła :)  http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/709-sami-budujemy-teleskop-zwierciadlany-w-pdf/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na FA. 

No to życzę koledze powodzenia. Pomimo tego, że Pan Janusz w poradniku podał wszystko jak na tacy to i tak uważam, że temat do łatwych nie należy. Ja bym się nie podjął. :)

@ajet jeżeli już zdecydujesz się na rozpoczęcie budowy prosimy o relację w dziale ATM.

pzdr

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, temat trudny. Chyba że ktoś chcę wykonać coś "oryginalnego" w swoim rodzaju i wyglądzie, bo w przeciwnym razie radziłbym kupić teleskop nawet z "drugiej" ręki, będzie taniej, na forum zawsze można coś znaleźć. Pozdrawiam wszystkich!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2016 at 03:51, zarek napisał:

Witaj na Forum.
Skoro tak zaciekle szukasz, to pewnie już odpowiedziałeś sobie na pytanie jaki teleskop chcesz zbudować? Koniecznie podziel się swoimi przemyśleniami, to bardzo ważne. Napisz też dlaczego zamierzasz zbudować teleskop a nie chcesz go po prostu kupić. Kolejna sprawa, jakim budżetem dysponujesz? Dopiero po odpowiedzi na te pytania ktoś może ci pomoże (oczywiście po zadaniu kolejnych pytań ;) )

Miałby to być teleskop reflektor, internet mówi że początkujący jest w stanie go wykonać, dokładniej po przeczytaniu tego http://www.racjonalista.pl/kk.php/d,298. Skoro po kilkumiesięcznej pracy nawet ja mogę go zrobić to dlaczego mam wrażenie że to diabelnie trudne? Odpowiadając na pytanie dlaczego nie chcę kupić, hmm.. jest wiele powodów a wymienię kilka

po 1 nie ma lepszej nauki niż dotknięcie tematu własnymi dłońmi (tak mówią) :D

po 2 potrzebuję zajęcia 

po 3 duma ze stworzenia czegoś takiego będzie pewnie wielka jak galaktyka itp itp

Ostatnia sprawa, budżet. Budżet nie jest większym problemem, jeżeli szanse na powodzenie konstrukcji będą wysokie to jestem w stanie przeznaczyć do 1500

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)