Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że widziałem takie "coś" w sklepie: "wszystko za 5zł" ;).
Myślę, że efekt podobny uzyska się webkamerą za 10zł połączoną z zabawkową lunetką z jarmarku za 20zł

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert 41 i  kapral . Dzięki za Wasze niewątpliwie " fachowe" porady. Śmiechu warte. Jak nie mieliście z tą rurką do czynienia, to po co zabieracie głos.

Mam monokular 35x50 chiński i świetnie wszystko widać, soczewki szklane a ostrość łapie od 2 metrów do 6 km. Może i dalej bym sięgnął, ale musiałbym wejść na drzewo. Poniżej  Teleskop SW 254/1200 czyli jak niewątpliwie się orientujecie to Synta 10.

http://www.teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-N-254/1200-SYNTA-10-DOBSON-Pyrex-teleskopy-1390.html

Ma to cacko Szymon, i może nie wiecie,( ale nie sądzę ), że także jest produkowany w chinach. Poradźcie więc Szymonowi, aby wyrzucił ten złom na śmietnik bo ten teleskop zrobili  chińczycy. Pewnie się nieźle z Was uśmieje.

Pewnie też nie wiecie że kiedyś chińczycy produkowali tylko podkoszulki, bo byliście za mali, aby o tym pamiętać. Bo było to ładnych parę lat temu.

Teraz już prawie wszystkie duże zachodnie firmy część produkcji przenieśli  do Chin. I pewnie promy kosmiczne dla USA też tam robią.

A to w Waszych wpisach na dole to kryptoreklama ?

Tak więc jeśli ktoś z tym TELESKOPEM zoom 70x ktoś miał do czynienia to proszę o informację,

http://allegro.pl/cyfrowy-teleskop-na-usb-zoom-az-x70-2-0mpix-luneta-i5584695134.html

a za wymądrzanie się uprzejmie dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, calypso napisał:

Robert 41 i  kapral . Dzięki za Wasze niewątpliwie " fachowe" porady. Śmiechu warte. Jak nie mieliście z tą rurką do czynienia, to po co zabieracie głos.

Mam monokular 35x50 chiński i świetnie wszystko widać, soczewki szklane a ostrość łapie od 2 metrów do 6 km. Może i dalej bym sięgnął, ale musiałbym wejść na drzewo. Poniżej  Teleskop SW 254/1200 czyli jak niewątpliwie się orientujecie to Synta 10.

http://www.teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-N-254/1200-SYNTA-10-DOBSON-Pyrex-teleskopy-1390.html

Ma to cacko Szymon, i może nie wiecie,( ale nie sądzę ), że także jest produkowany w chinach. Poradźcie więc Szymonowi, aby wyrzucił ten złom na śmietnik bo ten teleskop zrobili  chińczycy. Pewnie się nieźle z Was uśmieje.

Szanowny Kolego, co Ty tu wypisujesz???? Gdzie ktokolwiek Ci napisał, że wszystkie ,,dobre" teleskopy nie pochodzą z Państwa Środka?
Widzę, że zamiast czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski, Ty z uporem maniaka wymyślasz coraz to nowe zabawki i pytasz o opinie na ich temat. Za chwilę zostaniesz ze swym problemem sam - szukasz widzę tylko zaczepki. 
Na dobrą sprawę to i przez szkło okularowe przyłożone do oka lepiej gwiazdy widać. Dalej szukaj gadżetów do zabawy jak ostatni podlinkowany, zapewne będziesz po zakupie zadowolony.
Napisał to człek, który wie, że kiedyś Chińczyk robił tylko podkoszulki i trampki.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że kolega ma olbrzymią wiedzę w tym temacie więc nie potrzebuje podpowiedzi laików takich jak my...

Sam posiadam sprzęt Chiński i z Tajwanu... nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. No ale skoro dla kolegi trabant 601s i S Klasa to to samo bo u niemca zrobione to gratuluję podejścia.

Życzę udanych zakupów.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, calypso napisał:

Mam monokular 35x50 chiński i świetnie wszystko widać, soczewki szklane a ostrość łapie od 2 metrów do 6 km.

Przez denka od słoików też świetnie widać :)) sorki, musiałem a tak serio to jak popatrzysz przez sprzęt porządnej jakości to będziesz widział kolosalną różnicę w dawanych obrazach. 

27 minut temu, calypso napisał:

Ma to cacko Szymon, i może nie wiecie,( ale nie sądzę ), że także jest produkowany w chinach. Poradźcie więc Szymonowi, aby wyrzucił ten złom na śmietnik bo ten teleskop zrobili  chińczycy. Pewnie się nieźle z Was uśmieje.

Nie chodzi o fakt produkcji w chinach, wiele firm ma tam produkcje ale poważni gracze zwykle trzymają pewne normy jakościowe. A ten cyfrowy teleskop to typowy chiński no name. Może być tak że będzie coś przez niego widać, a równie dobrze może być tak że nie wyostrzysz. 

30 minut temu, calypso napisał:

A to w Waszych wpisach na dole to kryptoreklama ?

To nie kryptoreklama tylko wyszczególniony posiadany sprzęt. Dzięki temu od razu widać czym dany użytkownik forum dysponuje, nie trzeba się dopytywać. 

33 minuty temu, calypso napisał:

Tak więc jeśli ktoś z tym TELESKOPEM zoom 70x ktoś miał do czynienia to proszę o informację,

http://allegro.pl/cyfrowy-teleskop-na-usb-zoom-az-x70-2-0mpix-luneta-i5584695134.html

a za wymądrzanie się uprzejmie dziękuję

 

Szczerze. wątpię by ktoś miał tu z tym do czynienia. Zawsze możesz kupić i podzielić się wrażeniami :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego calypso... gdy byłem mały to w Chinach rządził jeszcze Towarzysz Mao i Chińczycy nie produkowali podkoszulek dla całego świata tylko budowali komunizm nie mając czasu na zalewanie świata swoją produkcją... Sądząc po stylu wypowiedzi to raczej dla Ciebie wszystko co przed latami 90-tymi to zamierzchła przeszłość.

Jeśli znasz tak doskonale wysoką jakość wyrobów które zaprezentowałeś w linkach to po co pytasz się o nie na forum? Kup i ciesz się z owej jakości... Skoro monokular 35x50 spełnia Twe oczekiwania to jestem skłonny przyjąć że i linkowane "wysokiej klasy" wyroby te oczekiwania spełnią. Baw się więc nimi dobrze :)

  • Like 1

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, calypso napisał:

Ma to cacko Szymon, i może nie wiecie,( ale nie sądzę ), że także jest produkowany w chinach. Poradźcie więc Szymonowi, aby wyrzucił ten złom na śmietnik bo ten teleskop zrobili  chińczycy. Pewnie się nieźle z Was uśmieje.

Pewnie też nie wiecie że kiedyś chińczycy produkowali tylko podkoszulki, bo byliście za mali, aby o tym pamiętać. Bo było to ładnych parę lat temu.

Teraz już prawie wszystkie duże zachodnie firmy część produkcji przenieśli  do Chin. I pewnie promy kosmiczne dla USA też tam robią.

Niestety ze sprzętem astronomicznym, jak z wszystkim innym, jest tak, że cena robi swoje.

Przytoczona przez Ciebie Synta 10" nie kosztuje 300 zł tylko około 2000 zł (mówię o nowej).

Coś co kosztuje tyle ile wspomniany przez Ciebie sprzęt nie może być wysokiej jakości.

Pytasz na forum 'co sądzicie o...' , a potem masz pretensje, bo ktoś napisał 'co sądzi o...'

Ciężko będzie Ci znaleźć opinie o tym produkcie na forum astronomicznym (nie tylko tym), bo nawet jak ktoś z forumowiczów próbował kupić coś takiego, to raczej został od tego odwiedziony gremialnie. I to nie dlatego, że ktoś komuś czegoś zabronił, tylko w trosce o własne pieniądze.

Oczywiście kupisz sobie co chcesz i nikomu nic do tego, ale jeśli chcesz rady to właśnie ją dostałeś.

Pogodnego nieba życzę.

  • Like 3

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, calypso napisał:

Nie będę na siłę odciągał Cię od zakupu tego produktu. Koledzy już próbowali i dostało im się po uszach. :)

Wręcz przeciwnie. Kup, przetestuj i wystaw opinie. Ja (jak i pewnie wiele osób) chętnie usłyszy z pierwszej ręki co ten produkt jest wart.

Żebyś nie wywalił 235zł tu masz to samo 100zł taniej. (50zł zostaje w twojej kieszeni 50zł przelewasz mi na konto) :):):)

http://www.dx.com/p/2-0mp-camera-70x-smart-digital-telescope-microscope-black-397691#.WHTbo164CV4

No chyba, że chcesz na poważnie zająć się testami nowych technologii to znalazłem jeszcze taki gadżet.  Niestety cena ciut wyższa ale i możliwości (biorąc pod uwagę opis produktu) dużo większe.

https://www.cool-mania.pl/szpiegostwo/kamery-szpiegowskie/cyfrowy-teleskop-z-kamera-full-hd

EDIT:

Chociaż co do ceny to wszystko zależy gdzie kupujesz.

http://www.dx.com/p/8-0mp-cmos-10x15-zoom-telescope-binocular-digital-camera-black-1-4-lcd-2-x-aa-135926#.WHTgSV64CV4

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież w podlinkowanej przez kolegę aukcji na allegro są na dole pokazane przykładowe fotki, na których widać, że jakość jest ok!!!! ja bym się nie zastanawiał i to brał , !! powodzenia w użytkowaniu . ;)

  • Like 1

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stopień niewiedzy: gdy ktoś nie wie.

II stopień niewiedzy: gdy ktoś nie wie,  że nie wie.

III stopień niewiedzy: gdy ktoś nie wie,  że nie wie, i nie chce wiedzieć.

PS

Ten ostatni stopień to mój osobisty wkład do wiedzy na temat niewiedzy :))

  • Like 5

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janko napisał:

I stopień niewiedzy: gdy ktoś nie wie.

II stopień niewiedzy: gdy ktoś nie wie,  że nie wie.

III stopień niewiedzy: gdy ktoś nie wie,  że nie wie, i nie chce wiedzieć.

PS

Ten ostatni stopień to mój osobisty wkład do wiedzy na temat niewiedzy :))

Jabym jeszcze dodał:

IV stopień niewiedzy: gdy ktoś wie, że nie wie, ale wmawia, że wie

  • Like 2

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Jabym jeszcze dodał:

IV .....ale wmawia, że wie

a inni nie wiedzą nic :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jacek E. napisał:

a inni nie wiedzą nic :)

No właśnie, najtrafniej ujął to admin :)).  Pytałem o konkretną rzecz i sorry ale oczekiwałem konkretnej odpowiedzi.

Czyli opinii od osoby która tą rurkę ma.  A nie taki lekceważący tekst :

" Wydaje mi się, że widziałem takie "coś" w sklepie: "wszystko za 5zł" ;).
Myślę, że efekt podobny uzyska się webkamerą za 10zł połączoną z zabawkową lunetką z jarmarku za 20zł "

Ja się nie pytałem co ktoś sobie na ten temat myśli.  Dlatego taka a nie inna moja odpowiedź. Bo to nieprawda że tylko drogie rzeczy są dobre.

Tak było, ale daaawno temu i niestety się skończyło.

Oczywiście nie omieszkam powiadomić o osiągach  rurki,  jak mimo wszystko już się zdecyduję ease

Dzięki sztom1, ale chodzi mi o jak największy zoom, mam ładną sąsiadkę :bond: , poza tym wolę już zamówić z All.

I  za inne konkretne odpowiedzi od innych których tu nie wymienię ( tylu ich było )  ;)  również dziękuję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, calypso napisał:

Ja się nie pytałem co ktoś sobie na ten temat myśli.  Bo to nieprawda że tylko drogie rzeczy są dobre.

Tak było, ale daaawno temu i niestety się skończyło.

 

Zadajesz pytanie o to czy dana rzecz jest dobra to chyba oczywiste, że dostaniesz w odpowiedzi od ludzi z forum opinie (jak to ująłeś - co o nim sobie ktoś myśli). Czego się spodziewałeś ? Że poklepią Cię i powiedzą - bierz to ? Ktoś kto orientuje się w temacie nie poleci bubla/zabawki. Przez gardło/klawiaturę takiej osobie to nie przejdzie.

Prawda stara jak świat (od kiedy chyba jest pieniądz) jest nadal aktualna - wydasz mało, dostaniesz mało. Dobry teleskop musi swoje kosztować i albo się z tym pogodzisz albo będziesz udawał pytania na forum nie wiadomo po co bo i tak ich cel jest tylko taki by znaleźli kogoś tylko kto Ci powie, że to z linku jest "dobre" (choć ja sam nie twierdzę że to jakiś badziew).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj @ calypso, włączyłeś się do wątku na temat zakupu teleskopu astronomicznego. Tymczasem najwyraźniej chodzi Ci o coś odmiennego. W dodatku reagujesz nerwowo na dość niewinne żarty kolegów, mające na celu ukazać Ci całkowitą nieprzydatność tego typu czy klasy sprzętu właśnie do celów astroobserwacji czy astrofotografii. Ludzie (najczęściej poważni) udzielający się na naszym forum dysponują odpowiednią (że nie powiem wielką) wiedzą na temat sprzętu, tylko trzeba im zadać właściwe pytania i nie zżymać się, gdy ich odpowiedzi nie są po Twojej myśli. Wzajemne przepychanki z tutejszymi "rezydentami" nie są na miejscu. Chętnie Ci pomogą, ale nie możesz na wejściu ich obrażać itp.

Witamy na AF i powodzenia!

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janko , o jezu, myślałem że temat już skończony.  Ta rurka nie jest mi potrzebna do obserwacji gwiazd, tylko filmowania KRAJOBRAZU.                                   Więc chyba sprzęt za 2000zł nie jest tu potrzebny, prawda. ?  

A ty dopatrujesz się tylko mojej złej woli i mnie strofujesz. Więc  nie masz się co denerwować, bo ja do Ciebie ani tym bardziej do innych nic nie mam.            Wprost  przeciwnie.  Co napisałem chyba wyraźnie w moim ostatnim poście.

Powtórzę, dziękuję.  Geek  co się chciałem dowiedzieć już dowiedziałem się już wcześniej od  INNYCH.

Więc proszę skończmy już ten, najwyraźniej drażliwy  temat. 

Mam jeszcze pytanie, w jaki sposób mam umieszczać sprzęt jaki zakupię ? >:O

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, calypso napisał:

...Mam jeszcze pytanie, w jaki sposób mam umieszczać sprzęt jaki zakupię ? >:O

Niezbyt zrozumiale napisałeś..... - gdzie umieszczać chcesz zakupiony sprzęt?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ten temat już dawno zamknięty, a tu proszę, sprawdzam email i znajduję kilkanaście powiadomienień o aktywności. Skoro już tu jesteście to zapytam o okulary. Otóż kupując teleskop za 5-6 tys zł nie należy się spodziewać fantastycznych okularów gdyż znaczna część ceny teleskopu to tak naprawdę jego montaż. Czy ktoś jest w stanie zaproponować dwa okulary 6mm 1.25 " i 32 mm 2" w cenie do 300 zł za sztukę? Czy w tych pieniądzach można kupić coś co będzie lepsze niż standardowe okulary? 

SkyWatcher EXPLORER-200PDS EQ6 R PRO SynScan GOTO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, calypso napisał:

Janko , o jezu, myślałem że temat już skończony.  Ta rurka nie jest mi potrzebna do obserwacji gwiazd, tylko filmowania KRAJOBRAZU.                                   Więc chyba sprzęt za 2000zł nie jest tu potrzebny, prawda. ?  

A ty dopatrujesz się tylko mojej złej woli i mnie strofujesz. Więc  nie masz się co denerwować,...

Luzik :)) Ani się nie denerwuję, ani Cię nie strofuję, ani tym bardziej nie dopatruję się złej woli. Próbuję tylko pomóc rozwikłać powstałą sytuację, na ile umiem beer

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)