Skocz do zawartości

Noworoczne słowo od Admina FA


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajne, tylko po co podteksty pod sąsiednie forum - już tam jest pożywka na statusach. Ludzie związani z FA raczej wiedzą jak funkcjonuje forum i nie trzeba tego dodatkowo pisać, jeżeli sami składają się na funkcjonowanie forum to znaczy, że pewne zaufanie mają. To "twarzoksiążki" są największą konkurencją, wiekszą niż sąsiednie fora. A ew konflikty, podjazdy itp sporo ludzi od for odpychają (a rozmawiałem trochę z ludźmi, co astro się interesują i poważnie zajmują a forach ich nie ma - a ciężko powiedzieć ile stanowią populacji astromiłośników).

Zapowiedź "czystek" w opiekunach też nie na miejscu razem z życzeniami noworocznymi. To można byłoby dać parę dni później w sprawach technicznych.

 

Ogólnie też życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku wszystkich astromiłośnikom niezależnie gdzie piszą :). W końcu astronomia jest jedna :).

 

  • Like 6

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mod glob ma więcej lajków ale niestety tylko jeden :( Janku życzę Ci za takie życzenia (pani od polskiego za masło maślane by mnie zrugała) tysiąca lajków :)


Znalezione obrazy dla zapytania emotka kciuk

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? W ramach powszechnej zgody, może by zlikwidować ten wątek? :angel:

  • Like 4

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz "a skupmy się na tym co kochamy - astronomii" a potem piszesz "(np. podpasek czy kremów na porost ...)" - jak tak można ? Dlaczego w temacie w którym są życzenia pojawiają się zazdrość/nienawiść czy jak to by nie nazwać do innej osoby/forum ? Tak właśnie coś psuje wizerunek czy Twojej osoby czy też forum. Nie znam sprawy ale jakie by nie było powód to po co to wywlekać na wierzch ? Tym bardziej że to temat życzeniowy "dobry" - piszesz, ze wierzysz że ten rok będzie lepszy a tak zaczynasz ? Zastanów się.

Nie lubię, nie popieram, potępiam gdy gdziekolwiek pojawia się zło - nienawiść, zazdrość czy jak tu dogryzanie komuś.

Nie zdziwię się jak post wyleci bo przecież nie wygodny.

Życzę by w tym roku było mniej takich sytuacji.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, karl napisał:

Nie zdziwię się jak post wyleci bo przecież nie wygodny.

Życzę by w tym roku było mniej takich sytuacji.

Niech po prostu ku przestrodze przyszłościowej wygaśnie - to zapewne miał lukost na myśli - niech wygaśnie. A niewygodny niestety jest :(
Pięknego nieba życzę - bez takich i naturalnych chmurw - amen.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mylnie  zinterpretowaliście moje słowa.

Miał być to zarys tego co zrobiliśmy i plany tego co może zostanie zrobione. Nikogo personalnie do raportu nie zamierzałem stawiać a chciałem prostu nakreślić schemat działania. To był najzwyklejszy anons nic więcej :

efektem którego  są (proszę bardzo)  zgłoszenia na opiekunów działów  . Tak miało być! Post osiągnął zamierzony cel!

Jeśli kogoś bym funkcji pozbawił, to po wcześniejszych konsultacjach. Nic bez wiedzy osób zainteresowanych.

Co do komercyjności i ideowości, to reagujecie jak byście mnie nie znali. Zawsze tak argumentowałem nie celując w nikogo personalnie. Użyłem ogólnego  słowa "konkurencja" i agresywne reklamy Google. Przecież pisałem o tym czego nie mamy  na FA  (dzięki czemu jest takie wyjątkowe) a nie co jest na innych forach, a co uważam za złe.   Nie argumentuję w ten sposób.

Każdy Żyd swój towar chwali, a ja chwalę swoją społeczność, to chyba logiczne! Nie piszę o tym na innych forach tylko tu!

Ale aby nie powodować zadrażnień i fermentu, nie dokonywać interpretacji ,które mogą epatować dwoistością znaczeń,  temat "orędzia noworocznego" wyedytowałem.

Robię to tylko dla naszej społeczności. Przepraszam też tych naszych forumowiczów, których nieopacznie obraziłem. 

Pozdrawiam Administrator

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignisku,

stworzyłeś wspaniałe forum, jesteś społecznikiem i świetnym organizatorem, wszyscy Cię za to cenią. Jednak ludzie są wrażliwi na przytyki, ja i Ty także, i wyczuwają zaczepkę uczynioną nawet podświadomie. Wiemy, że utożsamiasz się z tradycją chrześcijańską a w tej jest szereg pięknych zaleceń, w tym bezwzględne wybaczanie, bezwzględna miłość bliźniego i jeszcze ?zauważanie belki we własnym oku?. Pięknie byłoby po tych niedawnych świętach, w tym nowym 2017 roku, w przeddzień tradycyjnego przybycia Trzech Króli, podarować naszemu środowisku ?znak pokoju?. Wyciągnąć rękę do podobnych sobie ? społeczników i organizatorów innych forów astroamatorskich. Ale tak, by mogli ją przyjąć ? uderzając się drugą w piersi.

Ja, stary bezbożnik Ci to mówię :diablatko:

  • Like 3

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Wybaczam i proszę o wybaczenie.I niech mnie bolid jasny strzeli jeśli coś złego jeszcze napiszę na konkurencję, którą zresztą cenie i podziwiam a z której zasobów okazyjnie korzystam... :)

 

  • Like 9

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Janko napisał:

Adam, Daniel, Wasza kolej!

Z przyjemnością Janko. Zacytuję to, co napisałem na Astropolis.pl:

Cytat

Koledzy i koleżanki, kiedyś może i wojowałem o pozycję Astropolis, a dzisiaj szanuję i lubię to, że są inne fora i każdy ma prawo wyboru. Nie musimy się okopywać i szufladkować. Jest cała masa ludzi piszących jednocześnie na wielu forach i powinniśmy zapewnić im komfort bycia "apolitycznym". Wiem, że wyskok Ignisa jest jakąś przypadkową chwilą słabości, bo przecież generalnie nie ma między naszymi forami żadnej niesnaski, czy nawet podniesionej atmosfery. Ja nie widzę problemu

I w zasadzie wiele tu nie da się dodać. Naprawdę tak uważam. Zrobiliście kawał świetnej roboty, wkładacie w to serce - kontynuujcie.

Nie konkurujmy, nie walczmy. Twórzmy jedno środowisko (tak jak to robimy do tej pory - pomijając drobne incydenty). Ograniczajmy każde intencje, czy to moje, Ignisa, czy kogokolwiek innego, które mogą naruszać nasze wspólne dziedzictwo (także w kontaktach prywatnych), bo jako społeczność i organizacja jesteśmy naprawdę unikatowi. Jeździjmy na wspólne zloty, wspierajmy się, pomagajmy sobie - klepmy się po plecach (nawet jeżeli coś nam się czasami nie podoba).

Ignis, jak będziesz w okolicach Warszawy, daj znać - z chęcią wypiję z Tobą kawę i Ciebie poznam. Jak ja będę w Twoich okolicach, to nie omieszkam się wprosić. Jestem przekonany, że gdybyśmy mieli okazję kiedykolwiek się poznać osobiście, to nigdy byś o mnie nic takiego nie napisał.

Jeszcze raz - dobrego roku koledzy i koleżanki.

  • Like 9

Przyjaciel z forum Astropolis.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)