Skocz do zawartości

ANKIETA - KONKURS na najlepszą relację z obserwacji w 2016 r.


Ankieta - konkurs na najlepszą relację z obserwacji w 2016 r.  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoim zdaniem na miano autora najlepszej relacji z obserwacji wizualnych w 2016 r. zasługuje:

    • 1. Damian P. "Triangulum Galaxy - wzdłuż ramion"
    • 2. Grzesiek "13 widoków zimowego nieba"
    • 3. Paweł Trybus "Maraton Messiera 2016"
    • 4. lukost "AAA 2016 - krótka relacja"
    • 5. Ciekawska "Nocki dwie"
    • 6. Damian P. "Giganci"
    • 7. jolo "Osiem cali od miasta"
    • 8. Janko "Dobry, Zły i Brzydki"
    • 9. Panasmaras "Piknik na Skale Chłopców"
    • 10. ewa "Zobaczyć egzoplanetę"
    • 11. Lukasz83 "Lepiej późno niż wcale"
    • 12. Damian P. "Królowa Bieguna Północnego"
    • 13. Ciekawska "Nadrabianie zaległości i coś jeszcze"
    • 14. jolo "Osiem cali od miasta 27.08.2016"


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dzieje się wszystko szybko i krótko. Może to złe porównanie ale kiedyś telewizja  była odpowiednikiem dzisiejszego FB. Słuchając radia trzeba było uruchamiać wyobraźnię , koncentrować się na treściach przekazywanych. A TV podaje łatwostrawne obrazki nie wymagające własnego myślenia. To zmiana pokolenia lat 70 -tych ,dziś prawie  w każdym domu jest telewizor i mało kto wystrzega się telewizji .To nie jest takie proste, media społecznościowe to znak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że to najbardziej czasochłonny konkurs dla jurorów. O ile zdjęcia czy szkice można przejrzeć w kilka minut, aby przeczytać nawet pobieżnie wszystkie relacje trzeba paru godzin - do dokładnego przeczytania najdłuzsze  opisy (np. Damiana P. czy Panasmarasa) zajmują gdzieś po 2 godziny. Można wydłużyć ze 2x czas głosowania, aby wiecej osób zdążyło przeczytać i zagłosować.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, wszystko prawda, jednak jest druga prawda tego konkursu... To ankieta roczna i jak by nie patrzył, jeśli głosowałeś w poszczególnych etapach to prace czytałeś. Kwestia odświeżenia i zdecydowania ostatecznego - prawda? :) 
A trzecia prawda... niestety lenistwo Userów i olewka Tych dzięki którym wielu łatwiej może w niebo spoglądać :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Charon_X napisał:

 Można wydłużyć ze 2x czas głosowania, aby wiecej osób zdążyło przeczytać i zagłosować.

10 dni na przeczytanie (lub przypomnienie sobie) 14 relacji to chyba wystarczająca ilość czasu... Zresztą, to nieistotne, bo po tym głosowaniu kończymy konkurs "wizualny". 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca to są normalne relacje, tyle że zgloszone do konkursu przez ich autorów. Możesz je komentować, lajkować, hejtować czy co tam jeszcze, a możliwość oddania głosu na pracę,  która szczególnie przypadła ci do gustu, to tylko dodatkowy bonus. Zresztą, cały konkurs to tylko zabawa. Moim skromnym zdaniem ta rywalizacja podciągnęła nieco poziom polskiego wizuala, niemniej, nie będę na siłę ciągnął czegoś, co wzbudza zainteresowanie góra kilkudziesięciu osób...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karl napisał:

Szczerze takie konkursy są bez sensu. Bez urazy ale tak uważam. Chętniej czytam relacje gdy pojawiają się "normlanie".

To teraz czytasz ,,nienormalnie"????? No sorki i bez urazy ale te dwa zdania są raczej bez sensu... Krótkie uzasadnienie:

1. Pojawiły się w obiektach tygodnia normalnie, przeczytałeś je normalnie, zapewne choć malutkiego ,,cosia" z nich skorzystałeś. Prawda?

2. Znalazły się w konkursie. To czemu za to skorzystanie z nich ,,głupim" lajkiem ich nie nagrodzić?  Prawda? Czy napisałem bez sensu??????

P.S. I jeszcze jedno - czy nie uważasz, że konkurs - każdy, jak przygotowanie np. do zawodów i wygranie ich jest motywacją do w tym wypadku pisania więcej? A jak ktoś napisze więcej to również Ty z tego skorzystasz?
Chyba nie napisałem tu bzdur. To normalny bodziec ludzkiej natury - współzawodnictwo. Taki konkurs do niego motywuje :)

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jacek E. napisał:

To teraz czytasz ,,nienormalnie"????? No sorki i bez urazy ale te dwa zdania są raczej bez sensu... Krótkie uzasadnienie:

1. Pojawiły się w obiektach tygodnia normalnie, przeczytałeś je normalnie, zapewne choć malutkiego ,,cosia" z nich skorzystałeś. Prawda?

2. Znalazły się w konkursie. To czemu za to skorzystanie z nich ,,głupim" lajkiem ich nie nagrodzić?  Prawda? Czy napisałem bez sensu??????

P.S. I jeszcze jedno - czy nie uważasz, że konkurs - każdy, jak przygotowanie np. do zawodów i wygranie ich jest motywacją do w tym wypadku pisania więcej? A jak ktoś napisze więcej to również Ty z tego skorzystasz?
Chyba nie napisałem tu bzdur. To normalny bodziec ludzkiej natury - współzawodnictwo. Taki konkurs do niego motywuje :)

 

"Normalne" - mam na myśli takie pojawiające się "na co dzień".

1. Tak.

2. Z sensem ale ... nie tylko te są z których skorzystałem ale inne też.

Tak, konkurs to rywalizacja.

Jednak mi osobiście jakoś ten konkurs się nie podoba, sam do końca nie wiem czemu.

Czemu np. jest zgłaszane tak mało relacji ? Napisanych jest więcej niż tych zgłoszonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lwia cześć relacji opublikowanych na FA w 2016 r. zostala jednak zgłoszona do konkursu. PS Osobiście chętnie poslucham, co i komu nie spodobało się w konkursie. Nie będę się przeca za to obrażał, interesuje mnie tylko, dlaczego po obiecującym początku wszystko oklapło...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, karl napisał:

Jednak mi osobiście jakoś ten konkurs się nie podoba, sam do końca nie wiem czemu.

Może nowy Ci się spodoba?...... http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/11368-nowy-interdyscyplinarny-konkurs-astronomiczny/&page=1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2017 at 13:48, lukost napisał:

Wypada tylko serdecznie podziękować tym nielicznym osobom, którym chce się czytać i głosować. Z drugiej strony kompletnie nie rozumiem dlaczego nieźle zapowiadający sie początkowo konkurs, z ciekawymi, różnorodnymi pracami, cieszy się tak nikłym zainteresowaniem userów.

Gdy spojrzymy w przeszłość konkursu, początkowo liczba zgłoszeń przekraczała 20 relacji na jeden kwartał. Z biegiem czasu, zgłoszeń było coraz mniej aż w końcówce roku 2016, do konkursu zgłosiło się tylko 6 osób.
Nie chcę tutaj gdybać, ale ze spadku liczby ochotników można domniemać, że część osób mogła zwyczajnie odpuścić. Nie twierdzę broń Boże, że tak w istocie było, ale być może niektórzy uznali po prostu, że nie są w stanie dorównać (czy też dogonić) znajomością nieba i warsztatem pisarskim, osobom bardziej doświadczonym, a co za tym idzie stawić im czoło w konkursie - wszakże to tylko zabawa - jednak gdzieś tam wewnątrz może działać na niektóre osoby demotywująco, odbierać zapał. Nie wiem i nie twierdzę jak było, ale możliwe, że to mogło by chociaż cząstkowo tłumaczyć upadek konkursu lub chociaż spadek frekwencji zgłoszeń. Ale czy to nie coraz mniejsza liczba zgłoszeń, nie wpływa właśnie na upadek konkursu? Może konkurs powinien być podzielony na dwa rdzenie?: Początkujący i bardziej doświadczeni? Być może wina leży całkiem gdzie indziej lub powodów jest więcej - nie wiem.
Łukasz, wiem, że pijesz bardziej do frekwencji jurorów niż do tego co napisałem, ale myślę, że obie te sprawy mają przełożenie na istnienie konkursu. A wracając do liczby zgłoszeń: Im mniej relacji w konkursie - tym mniej do przeczytania, więc teoretycznie jurorom powinno być łatwiej przeczytać, znaleźć czas, a jednak frekwencja głosujących nie wzrosła. Właściwie to sama liczba jurorów, od początku konkursu wahała się na podobnym pułapie - przynajmniej w etapach kwartalnych.

Jacek E.,

Masz rację, że współzawodnictwo motywuję. Jeśli ktoś ma konkretny cel to będzie do niego próbował dążyć, ale w zawodach często jest podział na kategorie, poziom, wagę. Powtarzam - nie wiem czy w jakimś stopniu to co napisałem ma swój osobny wpływ na upadek konkursu, ale być może fajna idea, która miała za cel przyciąganie i motywację piszących - jednocześnie pociągnęła i zarazem skryła tych mniej śmiałych, którzy na początku rozkwitającego konkursu zgłaszali się licznym gronem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukost napisał:

10 dni na przeczytanie (lub przypomnienie sobie) 14 relacji to chyba wystarczająca ilość czasu... Zresztą, to nieistotne, bo po tym głosowaniu kończymy konkurs "wizualny". 
 

Jeśli ktoś nie czytał, to naprawdę jest tego sporo. Lepiej byłoby wydłużyć o kilka dni. Zresztą dlaczego chcesz kończyć konkurs, moim zdaniem powienien trwać. W sztandarowym konkursie astrofoto też zbyt dużo nie ma, ledwie 2x tyle co w tym, a o końcu tamtego nie słyszałem. To prostu na FA jest mniejszy ruch niż kiedyś.

 

6 godzin temu, Jacek E. napisał:

Adrian, wszystko prawda, jednak jest druga prawda tego konkursu... To ankieta roczna i jak by nie patrzył, jeśli głosowałeś w poszczególnych etapach to prace czytałeś. Kwestia odświeżenia i zdecydowania ostatecznego - prawda? :) 
A trzecia prawda... niestety lenistwo Userów i olewka Tych dzięki którym wielu łatwiej może w niebo spoglądać :(

Część miałem przeczytane, część nie, niektóre częściowo. Nie we wszystkich etapach głosowałem, w ostatnim miałem zaplanowane przeczytać i głosować, ale było "na później", "na jutro" i nie zdążyłem :(.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Charon_X napisał:

Część miałem przeczytane, część nie, niektóre częściowo. Nie we wszystkich etapach głosowałem, w ostatnim miałem zaplanowane przeczytać i głosować, ale było "na później", "na jutro" i nie zdążyłem :(.

Dlatego jest jeszcze czas do soboty - a to bardzo malutko czasu, stąd przypomnienia opiekuna konkursu Kolegi lukost.
Nie przegapmy końca bo będzie to wielką szkodą.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie temat nowego konkursu. Ten po ogłoszeniu oficjalnych wyników odejdzie do historii FA. Mam nadzieję, że w IKA każdy znajdzie coś dla siebie...

P.S. Panów argumenty do mnie docierają, ale na słabą frekwencję wyborczą to argumentów nima żadnych - niestety :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny dylemat, komu dać głos, wszystkie opisy zasługują na punkt, jeżeli to zrobię to poprawię tylko statystykę, zagłosuję na jedną relację czy więcej skrzywdzę pozostałych. Z uwagą przeczytałem wszystkie relacje i przed każdym kliknięciem, że to na pewno to, i tu stop, wracam jeszcze raz do innego opisu, ten czy nie, może inny, już go mam jestem blisko, nagle myślę może by skorzystać z wynalazku technicznego jakim jest wyłącznik zasilania komputera, krzyczę nie, to było by za proste i krzywdzące autorów relacji. Zerkam jeszcze raz na kartkę papieru na której punktowałem każdy opis z osobna drobne poprawki  i iiiii a niech tam KLIKAM.

Dziękuję za wszystkie wspaniałe relacje. Wega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień głosowania - Ludziska Kochane na co czekacie????????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost usunął z polecanych i odpiął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)