Skocz do zawartości

ANKIETA - KONKURS na najlepszą relację z obserwacji w 2016 r.


Ankieta - konkurs na najlepszą relację z obserwacji w 2016 r.  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoim zdaniem na miano autora najlepszej relacji z obserwacji wizualnych w 2016 r. zasługuje:

    • 1. Damian P. "Triangulum Galaxy - wzdłuż ramion"
    • 2. Grzesiek "13 widoków zimowego nieba"
    • 3. Paweł Trybus "Maraton Messiera 2016"
    • 4. lukost "AAA 2016 - krótka relacja"
    • 5. Ciekawska "Nocki dwie"
    • 6. Damian P. "Giganci"
    • 7. jolo "Osiem cali od miasta"
    • 8. Janko "Dobry, Zły i Brzydki"
    • 9. Panasmaras "Piknik na Skale Chłopców"
    • 10. ewa "Zobaczyć egzoplanetę"
    • 11. Lukasz83 "Lepiej późno niż wcale"
    • 12. Damian P. "Królowa Bieguna Północnego"
    • 13. Ciekawska "Nadrabianie zaległości i coś jeszcze"
    • 14. jolo "Osiem cali od miasta 27.08.2016"


Rekomendowane odpowiedzi

  • lukost poleca ten temat

Cholerka, też mam problem... Ale nic idzie wredne froncicho od zachodu to będzie ponowna lektura :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lukost napisał:

Nie no, frekwencja zabija...Crazy Na sąsiednim forum Wimmer pisze o rychłym końcu wizuala - i chyba ma chłop rację...

Niestety tak to już jest... Ludzie czytają co raz mniej książek, oglądają co raz więcej filmów... Ale może bliżej deadline'u stanie się cud?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ze zdjęć szybko się wybiera swoich faworytów, to tu trzeba trochę czasu poświęcić na przeczytanie relacji. Głos oddany :)

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy (do niegłosujących się zwracam) możecie przejść obojętnie widząc tak wspaniałe relacje????? Jak można nie zagłosować mobilizując tym do pisania kolejnych????  Smutek :(

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosuje, zagłosuje ale relacje  trzeba przeczytać spokojnie delektując się jakże barwnie opisanymi szczegółami Wszechświata - każdy opis jest świetny, wyobraźnia wręcz podsuwa sama obrazy i czytałem je wcześniej ale wybrać - to już inna bajka Daj się nacieszyć, "nie poganiaj mnie bo tracę oddech" :) Szczere chapeau bas dla autorów!

  • Like 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada tylko serdecznie podziękować tym nielicznym osobom, którym chce się czytać i głosować. Z drugiej strony kompletnie nie rozumiem dlaczego nieźle zapowiadający sie początkowo konkurs, z ciekawymi, różnorodnymi pracami, cieszy się tak nikłym zainteresowaniem userów. Z konkursem jest coś nie tak, czy może jednak  z dużą częścią użytkowników Forum???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! Nie ze wszystkimi użytkownikami jest okey. Jest Nas zarejestrowanych grubo ponad 5 tysięcy a śledząc ilość logowań można powiedzieć, że sporo użytkowników to bez obrazy "zwykłe meteory", które zaistnieją przez krótką chwilę i koniec! Pozdrawiam wszystkich UŻYTKOWNIKÓW!!!!! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Hagen napisał:

 sporo użytkowników to bez obrazy "zwykłe meteory", które zaistnieją przez krótką chwilę i koniec! Pozdrawiam wszystkich UŻYTKOWNIKÓW!!!!! 

Napiszę troszkę dosadniej.... Dużo jest takich Userów, którzy traktują FA jak dojną krówkę - zarejestrować się, zapytać, skorzystać z odpowiedzi, znaleźć tutorial, poczytać, uzupełnić wiedzę itp. a od siebie choć małe coś...... A po cholerę... :(

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukost napisał:

Z konkursem jest coś nie tak, czy może jednak  z dużą częścią użytkowników Forum???

Z czasami. Czytanie jest przecież takie passé. Panie, Panowie! Historia zatoczyła koło i wracamy do komunikowania się za pomocą obrazków. Ostatnio jeden jegomość, i żeby nie było; człowiek z doktoratem, firmą i corocznymi wakacjami za granicą - słowem: wzór sukcesu naszych czasów, na moje zachwyty nad "Czarodziejską Górą", odparł z satysfakcjonującym uśmiechem: "ja to z Harrych potterów i innych bajek już wyrosłem, teraz trylko psychologia albo coaching". (kołczing - srołczing)

Oczywiście uogólniam i przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Moje ego dopuszcza myśli, że moje wypociny mogą się jednak nie podobać. Chcę tylko powiedzieć, że przeczytanie tekstu dłuższego niż komentarz na FB stało się pewnego rodzaju wysiłkiem.

 

  • Like 1

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzesiek napisał:

 Chcę tylko powiedzieć, że przeczytanie tekstu dłuższego niż komentarz na FB stało się pewnego rodzaju wysiłkiem.

 

Rada? - Zlikwidować konto na FB. Czy chyba to profilem się zwie....

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)