Skocz do zawartości

Teleskop ok. 500zł, tereny pozamiejskie


diu3rr

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałeś o refraktor 60/700 AZ2.... tu jest 90tka na AZ3 (mikroruchy):

http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=43278

Wspomniałeś, że poszukasz używki na dobsonie... tu przykład:

http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=42879

Więcej niż 500zł ale przy odsprzedaniu strata 100zł nie będzie tak boleć jak stojący sprzęt za 500zł którego nie idzie odsprzedać. Druga sprawa, że jak Cię wciągnie to przy tym sprzęcie możesz zostać na dłużej.

A tu np.: http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=42642  synta za 800zł.

Myślę , że koledzy dobitnie już wcześniej wytłumaczyli co i jak ;)

Decyzja należy do Ciebie.

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2017 at 23:13, szdom1 napisał:

Jeżeli kupisz bubel lub żeby nie było "zabawkę dla dzieci" za 300-500 zł nówkę ze sklepu a astronomia cię nie wciągnie to będziesz się z tym bujał bo nikt od Ciebie tego nie kupi i w tym przypadku te 500zł faktycznie będzie wyrzucone w błoto.

To akurat nieprawda, miałem przez rok refraktorek 70/500 na AZ2 i problemu za sprzedażą nie miałem. Na olx takie sprzęty szybko schodzą. Tyle, że jak się kupi nówkę to trzeba liczyć że się straci tą 1/3 pieniędzy które się wydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2017 at 23:13, szdom1 napisał:

Jeżeli kupisz bubel lub żeby nie było "zabawkę dla dzieci" za 300-500 zł nówkę ze sklepu a astronomia cię nie wciągnie to będziesz się z tym bujał bo nikt od Ciebie tego nie kupi i w tym przypadku te 500zł faktycznie będzie wyrzucone w błoto.

 

19 minut temu, robert_sz napisał:

To akurat nieprawda, miałem przez rok refraktorek 70/500 na AZ2 i problemu za sprzedażą nie miałem. Na olx takie sprzęty szybko schodzą. Tyle, że jak się kupi nówkę to trzeba liczyć że się straci tą 1/3 pieniędzy które się wydało.

 

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc, że to jest nieprawda??? 

Chodzi Ci o to, że bubel tez idzie odsprzedać???

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oburzony. :) (nie jestem na tyle obcykany ażeby wiedzieć, że trzy znaki zapytania oznaczają oburzenie)

Jeżeli kupisz bubel lub żeby nie było "zabawkę dla dzieci" ...  to będziesz się z tym bujał bo nikt od Ciebie tego nie kupi.

No dobrze może znajdzie się ktoś nieświadomy jakości sprzętu i odkupi go od Ciebie. (nie mówię o twoim refraktorku tylko o bublach i zabawkach jak napisałem wcześniej)

Ale w takim razie po co kupować sprzęt, który za chwilę będzie się odsprzedawać taniej?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używany, sprzedałem po roku za 10 zł mniej niż kupiłem. Nie żałuję, że go miałem.
Nawet nie wiesz ilu jest amatorów na tego typu sprzęt. Czasem ludzie po prostu chcą coś kupić tanio bo nie wiedzą czy ich to w ogóle wciągnie. Ja wiem że nie tędy powinna iść droga, ale z drugiej strony, jeśli kogoś nie zniechęci taki mały sprzęt i zapragnie więcej to już wiadomo, że złapał bakcyla i wsiąknie w głęboką odchłań zakupów sprzętowych Cool

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje patrzyć przez 70/500 i 70/700 Sky Watchera i w swojej klasie cenowej nie są to produkty złe, najbardziej można się do kiepskich montaży przyczepić i plastikowego szukacza. Optycznie same obrazy z tych teleskopów są dość dobre, jeśli tylko nie będziemy przesadzać z powiększeniem i pamiętamy że to sprzęt za ok. 3 stówki w sklepie... Spora część kupujących takie teleskopy nie "wsiąka" w zainteresowanie astronomią na tyle mocno by czuć potrzebę posiadania czegoś lepszego czy większego... Znam osobę która ma taki teleskop już ze 3 lata, obserwuje okazjonalnie i nie chce się go ani pozbywać ani wymieniać na inny...

Refraktor SW ED 80/600 , montaż CG 4

Hyperion 8-24 mm zoom, Hyperion 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31 mm, 36 mm, Hyperion zoom barlow 2,25x, ES dielectric 2"

Filtry Baader:  O III

Vortex Raptor 8,5x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczynałem od SW 70/700 na AZ2, bo nie wiedziałem czy mnie to wciągnie. Po 4 miesiącach przesiadłem się na MAKa127, a apetyt ciągle rośnie, więc na pewno na tym się nie skończy. Cały czas zbieram się do wystawienia mojego pierwszego refraktora i jestem świadomy, że na nim stracę, bo kupiłem nowy. Najważniejsze, że złapałem bakcyla i ten tani sprzęt mnie nie zniechęcił...

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mój tok myślenia jest zły. Niemniej jednak jeszcze raz napiszę zaznaczając, że to moja opinia.

Na początku mojej astro-przygody wolałbym kupić (jeżeli mam na to środki) np używaną Syntę 10" za 1/3 ceny niż np używany refraktorek 70/500 za 1/3 ceny. A w razie nie załapania astro-bakcyla odsprzedać w tej samej cenie lub z malutką stratą. (

Strata finansowa w jednym i drugim przypadku będzie podobna a obrazy, które możemy zobaczyć przez poszczególne teleskopy... Tu chyba sprawa jest bezdyskusyjna.

 

 

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to czytam, i jak sobie wspomne,ze 30 lat minelo od zakupu mojego pierwszego teleskopu ASTROCABINET 90[ dzis nikt tego niekupi 100% plastik], to praktycznie wszystko jest lepsze. Jednak pamietac trzeba, ze warunki obserwacyjne pogorszyly sie jakies 300%. I tu diu3rr pytanie , adasie kupisz w litlu z dwoma paskami, czy w sklepie sportowym z trzema paskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)