Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop - wieś


Cooltys

Rekomendowane odpowiedzi

1. W jakiej mieszkasz miejscowości - Okolice Białej Podlaskiej

2. Jaka konstrukcja teleskopu Cię interesuje: dowolna

3. Gdzie najczęściej Będziesz prowadził obserwacje - tereny wiejskie, małe zanieczyszczenie światłem

4. Co preferujesz w obrazach nieba - czy są to planety naszego US oraz nasz Księżyc i Słonko, czy tak zwany ,,głęboki   kosmos" DSO: jak najwięcej:) Planety, głęboki kosmos

5. Jakim przedziałem cenowym dysponujesz: do 2000 zł

 

Witam!

Planuję zakup pierwszego teleskopu i postanowiłem zapytać o więcej szczegółów na tym forum:)

Zastanawiam się nad zakupem pierwszego teleskopu. Pierwszą myślą był zakup używanej Synty 8 cali. Ale po dłuższym wertowaniu tematu myślę, że cenowo zmieściłbym się w 10 calowym okularze. Mam okazję zakupu takiego oto 3 letniego używanego sprzętu:

teleskop 10" GSO deLuxe Dobson z szukaczem prostym, GSO Super Plossl 9mm 1,25", filtry 1,25" niebieski i szary w cenie 1400 zł.

Co doświadczeni obserwatorzy nieba polecają?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cooltys napisał:

teleskop 10" GSO deLuxe Dobson z szukaczem prostym, GSO Super Plossl 9mm 1,25", filtry 1,25" niebieski i szary w cenie 1400 zł.

Co doświadczeni obserwatorzy nieba polecają?

 

Pozdrawiam!

Wybrałeś idealnie :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś Świadomy gabarytów i wagi tego sprzętu to 10-ka jest strzałem w 10-kę. :)

pzdr.

Szymon

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolo napisał:

Do Słonka to kawałek folii ND5 i zmajstrować filtr słoneczny trzeba będzie. 

Ze średnim okularem tak około 15mm bym się wstrzymał, póki co warto popatrzeć przez to co się ma (bo taki 25-30mm trzeba będzie dokupić na pewno)

http://deltaoptical.pl/okular-delta-optical-gso-super-view-30-mm-2,d2344.html taki jak w linku używany w okolicach 150 zł jak się znajdzie będzie ok?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Jolo napisał będzie Ci potrzebny okular z większym polem... szkoda, że tego kitowca nie ma juz w zestawie... jak bym miał dokupić nowy GSO 30mm to chyba jednak wolałbym dołożyć i kupić lepszy...używany próbowałbym znaleźć za 14zł z wysyłką.

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cooltys napisał:

http://deltaoptical.pl/okular-delta-optical-gso-super-view-30-mm-2,d2344.html taki jak w linku używany w okolicach 150 zł jak się znajdzie będzie ok?:) 

Pewności nie mam, ale wydaje mnie się, że to właśnie taki okular był dołączony do tego dobsona GSO...

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)